Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tehetnék? (Bőv. Lent,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tehetnék? (Bőv. Lent, plátói szerelem)

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok, még sosem voltam igazán szerelmes. Viszont van egy fiú, aki 20 éves, és másfél éve nem tudom kiverni a fejemből.. Nem olyan híres. Egyszer láttam élőben is, akkor méginkább belehabarodtam.. igazság szerint először a külsejével fogott meg, aztán eszeveszettül elkezdtem keresni mindenhol, fél év után pedig végre megtaláltam.. Szóval elég sokat küzdöttem érte.. 1 éve követem hogy mikor mit csinál, de nem nagyon szokott posztolni. Minden képét végignéztem, elemeztem, és összefüggéseket találtam elég sok helyen. Például dátumok. Akkor született amikor egy számomra nagyon fontos ember is, és úgy hívják az öccsét ahogy azt a bizonyos személyt..Akkor van az anyukája névnapja amikor az én születésnapom. Elneveztem őt egy dolog miatt a barátaimmal, és azóta mindenhol az jön velünk szembe, akaratlanul is eszembejut, és beszélnem kell róla.. És mivel sűrűn látom x helyen, friss élmények vannak, a barátnőim mindig segítenek feldolgozni. Szóval szép lassan a szívemhez nőtt, ebben a "jelek"(rengeteg volt tényleg...) nagy mértékben segítettek... úgy jött össze az az egyszeri találkozás, ahogy még senki másnak szerintem, abban a sorsnak nagy jelentősége volt. Úgy érzem hogy szinte már mindent tudok róla, mégsem ismerem. Ez az első olyan szerelmem, amikor bolondulásig, bármit megtennék. Plátói és viszonzatlan szerelem egyvelege, és már túlhatalmasodott rajtam.. nem bírok túllépni, ő lenne a tökéletes, ha tudná hogy létezem. De ha tudná is, akkor sem illenénk össze. Ő a nagyvilági, én az otthoni.. Észérvek nem igazán szólnak mellette, csak a szívem nem tudja elfelejteni. De nem tudom miért. Sosem éreztem így, kétségbeestem.

Benne minden megvan, ami belőlem hiányzik.. de tudom hogy soha nem lehet semmi, és mégis. Talán attól félek sosem lesz még egy ilyen fiú mint ő... de ez hülyeség. Miért ne lenne? Hogyan tudnám elfelejteni? Mit tehetnék? Már felemészt ez az egész. Őrültség. Teljesen behálózott.

Éreztetek már így? Mit tettetek/tennétek?

Köszönöm az értelmes válaszokat! Boldog új évet!


2018. jan. 2. 01:12
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem akarom elvenni a kedved, de igy nem lehet igazan megismerni senkit, szoval nem hiszem hogy ez olyan dolog lenne amibol kapcsolat alakulna, de minden megtortenhet, jelezd neki vhogy h tetszik es ha lep akkor minden happy ha nem akkor te legalabb megprobaltad.
2018. jan. 2. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen első! Én is úgy gondolom hogy nem lesz belőle semmi, természetesen az agyam tudja. De a szívem folyamatosan ellenáll.

Neem, jobb ez a biztos bizonytalanság. Amúgysem vagyok az a nyomulós típus, szóval..mindegy.

2018. jan. 2. 02:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedveském, ilyenkor kell pszichológust keresni. Nagyon jó pszichológust.

Neked már komoly tévképzeteid vannak, sőt mi több, kényszerképzetek. Ahol nincs összefüggés, te ott is látod. Ahol semmi jel nincs, te ott is látod őket.

Mert látni akarod, mert szépen bemesélted magadnak ezeket a sztorikat, hogy ezek nem lehetnek véletlenek, és hogy ő a nagy ő.

Közben meg konkrétan nem is ismered és nem tudsz róla semmit. Egy teljesen vadidegen emberbe vagy szerelmes olyan jelek alapján, amiket te találták ki magadnak.

Kicsit úgy írsz róla, mintha valamilyen körökben ismert lenne (?), talán ez is vonz benne.

De ez a dolog csak odáig lenne normális, hogy te 16 éves lány vagy, tombolnak a hormonjaid, és belezúgsz egy idősebb srácba, ami mindenkivel megtörténik legalább egyszer életében. Idáig és nem tovább.

Te viszont már képzelegsz és szándékosan keresed a "közös" pontokat, és azokba kapaszkodsz, miközben valójában nem is léteznek.

Azt látom, hogy magadtól nem tudsz tovább lépni, mert nem is akarsz, a roppant eszes barátnőid pedig csak tovább rontanak a helyzeten, hogy adják a lovat a hülyeséged alá. Már bocsánat, nem akarok bunkó lenni, csak felnyitni a szemedet.

Ezért kéne szakembert keresned, mert ez már beteges és nagyon rossz vége lesz, ha nem tisztul ki a fejed minél előbb. Itt nem a szíved nem tud felejteni, hanem kicsit megbuggyant az agyacskád.

Jól látod, lesz még ilyen fiú, sőt, nála sokkal jobb, sőt, még olyan is, akit igazából meg is ismersz és igazából fogsz szeretni, nem csak az árnyékát.

Beszélj anyukáddal, vagy apukáddal, mindegy, csak fizessenek be egy jó dokihoz, mert ezen segítség nélkül nem fogsz túljutni.

2018. jan. 2. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez a másik gond, hogy valójában nem is akarnál tőle semmit, inkább vágysz erre, ami most van, a plátói szerelemre, a reménytelenségre, az utána való koslatásra, a fájdalomra, a szenvedésre... ha most nem deríted ki ennek az okát, akkor életed végéig ezt fogod csinálni, újra és újra olyan pasikat fogsz kiszemelni, akikkel nem lehetsz együtt, ellenben otthon hergelheted magad, hogy mennyire szerelmes vagy.
2018. jan. 2. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó! Tudom hogy ez az igazság... annyira igazad van. Tudnak róla, talán nem ilyen szinten, de a felét igen. Úgy gondolják hogy majd elmúlik, sőt próbálnak segíteni?. Én még a múltra visszavezethető szeretethiányra tudtam gondolni, az erős ragaszkodás valakihez. (Gyerekkori csaladi zűrök)

Igen, képzelgések. Azt is beképzelem ami nincs is. Túl sokat agyaltam rajta.. Gondolkodtam én is a pszichológuson. Fel is vetettem nekik. Habár.. megvan mindenem ami kell, és tudom a lehetőségeimet amik egyenlőek a nullával. Valahogy mégis jobb álomvilágban élni.. más kérdés hogy hosszútávon mennyire lesz kifizetődő.. semennyire. Sőt ártani fog. Tudom. De talán most hogy kiírtam magamból, megkönnyebbültem és eltudom engedni...

2018. jan. 2. 02:40
 6/13 A kérdező kommentje:
Nem. Nem a fájdalomra vágyom, sőt elegem van a reménytelenségből ahogy te fogalmaztál. Szeretném, ha együtt lennénk. Persze, furcsán hangzik nagyon.Ez egy olyan álom amire 1% esély van hogy teljesül. És én naiv a jeleknek köszönhetően olyan mély álomba ringattam magam amiből a hülyeségemnek köszönhetően nem tudok felébredni.. szép lenne ha igaz lenne és így ennyi. Folytatás sosem lesz.
2018. jan. 2. 02:45
 7/13 anonim ***** válasza:

Ahhoz még nagyon fiatal vagy, hogy álomvilágban élj. Mert annak sajnos az az ára, hogy a valóságtól egyre inkább eltávolodsz. Most csak erről a fiúról ábrándozol, később már megtörténtként mesélsz (és annak is hiszel) olyan dolgokat, amik nem történtek meg. Ahogy megszokja az agyad, hogy "normális", ha kicsit átalakítja a valóságot, ez szépen átterjed majd minden másra. Bármi történik majd, kitalációkkal fogod nyugtatni magad. Ha kapsz egy rossz jegyet, ha vitatkozol anyukáddal, ha bénázol a munkahelyeden, mindegy, a fejedben mindig születik majd egy sztori. A végén nem fogsz tudni senkivel beszélgetni anélkül, hogy legalább 1-2 kitalált történetet ne adnál elő magadról. Aztán jön a magadban beszélés...

Nem véletlenül tanácsolom a pszichológust. Ebbe nagyon sokan beleesnek és a többség sosem ismeri fel, a környezetük meg szimplán bolondnak nézi őket. De nálad még bőven van remény, csak ne add fel, ne törődj bele. Ez nem olyan állapot, amit el szabad fogadni, vagy ami elmúlna magától.

2018. jan. 2. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyébként ki ez a fiú, hogy olyan nagyvilági? Ha sosem próbálkoztál, akkor miért veszed ennyire biztosra, hogy teljesen reménytelen lenne a dolog? Ha azt sem tudja, hogy létezel, akkor ezek szerint még csak nem is beszéltetek soha... lehet, hogy közelről tök csúnya, vagy egy suttyó paraszt. :D

De az is lehet, hogy nem, és tetszenél is neki. Miért nem próbálod meg? Ezért mondom én, hogy direkt szenvedsz, mert nem teszel érte semmit, holott nincs mit veszítened.

Most az esélyed 0%, mert azt sem tudja, hogy létezel. Ha megtudja, akkor 50% lesz... vagy igen, vagy nem.

Vagy talán annyira rettegsz a közvetlen elutasítástól, hogy megmutatni sem mered magad, és inkább a teljesen biztos kudarcot választod?

Nem kell rögtön rányomulni, vagy tudatni vele, hogy tetszik. Elég, ha észrevesz. Már az is nagy lépés lenne neked, és utána még mindig fújhatsz visszavonulót.

2018. jan. 2. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen a tanácsot! Egyébként ezt leszámítva semmi bajom, normális vagyok😂 persze az a másfél év nem folyamatosan értendő, volt amikor elfelejtettem. Csak aztán felbukkant a semmiből. Talán csak egy ideál. lehet hogy nagyképű, egoista. Nem ismerem, ezért benne van a pakliban. A látszat néha csal, nem? Miért nem lehet valami elérhető emberkét választani...:D
2018. jan. 2. 03:03
 10/13 A kérdező kommentje:

Igen.. az a baj hogy önbizalomhiányos voltam és vagyok. ő túl "szép" hozzám. Nem mernék odaállni elé, és mondjuk bemutatkozni. Miért is megyek én oda hozzá? Mit akarnék? Hát nem útbaigazítást😂 azaz de.. Mindig úgy voltam vele, hogy a fiúnak kell megtennie az első lépést. Én próbálkozom, csak nagyon lassan tudom rávenni magam. Nem lehet csak úgy összefutni vele az utcán vagy a helyi kávézóba..:D de mire odáig jutnék hogy: szia! Addigra én lennék 40 😂

Ha nem ír vissza? Vagy ha visszaír? Mit csinalhatnék?

2018. jan. 2. 03:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!