Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Szerelem » Mit tegyek? Szerelmes belém...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek? Szerelmes belém egy 3 évvel idősebb lány.

Figyelt kérdés
Bevallotta, hogy mit érez irántam és aztmondta, arra vár, hogy én kezdeményezzek. Félek ettől az egésztől, mert én is érzek itánta valamit, de vannak dolgok, amik zavarnak. Keresztény vagyok, Ő nem. Nem valószínű, hogy áttérne a hitre, 90% rá az esély szerintem. Nagyon fáj nekem, hogy én ezt gondolom, miközben egymásmellett sétálva a jövőről beszél, meg a "megrontásról". Házasság előtt én nem készültem szeretkezésre, Ő pedig nyilván, mivel már volt is párkapcsolata, már volt dolga szexxel. Mit modjak neki, hogy neértse félre, és ne bántódjon meg. Nem akarom, hogy azt higgye, hogy Ő nem kell nekem. Hanem csak zavar, hogy nem keresztény meg stb.

2018. ápr. 19. 14:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megmondhatod neki, hogy neked fontos a vallás. Mindkettőtöknek egyszerűbb lesz ha most tisztázzátok, mintha később derülne csak ki, hogy teljesen mást akartok. Viszont szerintem fontos hogy a tudtára add, hogy nagyon tetszik neked a személyisége, meg hogy biztosan talál mást stb; szögezd le, hogy tényleg csak a vallás miatt nem lehetsz vele. (Ha nagyon szeret akkor lehet hogy áttér a hitre miattad, de ennek elég kevés az esélye sajnos.)

Remélem, minden rendben lesz, és nem fogtok nagyon összeveszni emiatt.

2018. ápr. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Én is már ott járok, hogy elmondjam neki,csak nem tudom, hogy hogy kezdjem.És köszi még1x!
2018. ápr. 19. 14:57
 3/12 anonim ***** válasza:
76%
Dobd el a vallásodat, és kövesd azt, amiben te hiszel. Szerinted Isten tiltaná tőled a szeretkezést, amíg nincs papír (házassági)? Ez a vallás korlátoz téged úgy látom, hogy megéld a szerelmet. Befelé figyelj, ne kívülről mondják meg, hogy miben kell hinned. Isten szeret minket -szerintem- sztem ő egy ilyen jóságos apuka-figura - ; szal ne istenfélő legyél, hanem istenhívő. Most ezeket se kell feltétlenül elfogadni, amiket én írtam. Erre is vonatkozhat az nyugodtan; hogy ne kívülről mondják meg , és írják elő, hogy miben kell hinned; és mitől kell félned.
2018. ápr. 19. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
(*A csajhoz kötődsz, mert szereted; de mit hoz, mit ad neked ez a vallás?)
2018. ápr. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
(*és pont a tiszta szereted megélésében próbálnád önmagad korlátozni?:D Jó, bocsi, ez ilyen sarkított példa, szal nem kell elfogadni; és bocsi, ha valakit megbántottam volna vele.)
2018. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*szeretet megélésében-bocsi,még1
2018. ápr. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
66%

A vallás nem más mint népbutítás, valamint ezzel pénzt csinálsz az egyháznak

Menj a csajra ne pedig ennek az idiótizmusnak hiddj

2018. ápr. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én mélyen vallásos vagyok! Ha elfogadják, ha nem! Nekem így kell élnem. Én szeretem az Istent! Szó sincs róla, hogy korlátozna a vallásom. Ez az egész engem zavar, hogy Ő nem az, mert én így nőttem fel és fogok is felnőni. Egyszerűen csak tudatnio szeretném vele, hogy nekem ez is az életem része, és ha Ő is az akar lenni, akkor neki is változatni kellene.
2018. ápr. 19. 19:17
 9/12 anonim ***** válasza:

A szerelem a lehető legnagyobb, legpozitívabb energiák felszabadulásával jár:D Gondolod, hogy Isten nem akarná, sőt , tiltaná, hogy átéld? A szeretkezés nem bűn; az élőlények így szaporodnak, anélkül meg üres lenne a létezés. Mármint , ami van, minek lenne? Valaki szokta mondani, hogy Ádám és Éva még mindig ketten kolbászolnának a sivatagban:D Szerintem meg Isten azért teremtette a világot, mert pl lehet, hogy picit unatkozott is; és most rajtunk keresztül gyűjti a megtapasztalásokat; amikkel gazdagodunk. Jó, mondjuk te dolgod, miben hiszel; én abban amit írtam; de hát, na lássuk akkor... Hogyan add a tudtára... Hát, fúha, ez így már tényleg kemény dió.


Szerintem mondd el neki, hogy te nagyon mélyen vallásos vagy; és te házasságod napjáig szűzességi fogadalmat tettél magadnak, vagy Istennek. Hogy te abban hiszel, hogy a házasság előtti örömszerzés egymásnak bűn. Vagy tán csak azért, mert megfogadtad; hogy nem teszed; és akkor úgy lenne tiszta a lelkiismereted, ha betartanád a szavad; ha ezt konkrétan szóban is megígérted. Na mindegy, a végét ne mondd, csak elég az, hogy te szűzességi fogadalmat tettél Isten felé, és házasság előtt nem szeretnél testi örömöket.

2018. ápr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat! Főleg a 2. részét. Szerintetek emnnyi rá az esély, hogy megtérjen?
2018. ápr. 21. 22:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!