Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » A fiúkat ez miért zavarja?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A fiúkat ez miért zavarja?

Figyelt kérdés
Nem dolgozom, mert édesanyám ápolásin van velem, + most rendeződik el az, hogy én is kapjak valamennyi járulékot. Tehát annyi pénzt kapok, hogy ne kelljen engem úgymond eltartani vagy etetni, vagy akár tb-t fizetni. Nem élősködök a szüleimen, azt meg ne mondja nekem senki, hogy akkor az államon teszem azt. Adózni ugyanúgy kell mindenkinek, akkor már ugyan mindegy, hogy dolgozom-e vagy sem. Nem szeretném megosztani a nyilvánossággal, hogy mi a bajom, hogy miért nem dolgozom, mert az csak rám tartozik. Nekem az nem tetszik, hogyha valakivel beszélgetek, egyből elküld, mert én nem izzadok a gyárban a minimálbérért. Bele sem gondolnak a helyzetembe, meg sem kérdik, hogy milyen okból kifolyólag áll fent ez a dolog, hanem egyből off... 18L
2019. nov. 4. 10:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Azért, mert egy olyan felnőttel, aki láthatóan tudna, de mégsem dolgozik, senki nem akar hosszú távra tervezni. Lehet, hogy mikor ez szóba kerül, a hozzáállásod is kiábrándító a számukra (vagyis azt közvetíted, hogy nem id akarsz dolgozni), és simán lehet, hogy csak nem akarnak téged eltartani.
2019. nov. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Írtam, hogy nem tudok dolgozni, a látszat csal.
2019. nov. 4. 11:20
 3/16 anonim ***** válasza:
76%
Valószínűleg nem elsősorban az taszító, hogy nem dolgozol, hanem az oka. Gondolom, valami mentális probléma. Mondjuk azt is lehet kezelni és normális életet élni.
2019. nov. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%

"Írtam, hogy nem tudok dolgozni, a látszat csal."


Magadnak meg is válaszolod a kérdésed, csak egy kicsit el kellene gondolkozni. Miért zavar valakit hogy nem dolgozol? Mert nem kérdezi meg az okát, Te nem mondod el az okát, helyette benne egyből kialakul egy kép egy munkakerülő nőről, akit majd eltarthat.

A látszat ez, kár tagadni. Biztos van okod rá, egyáltalán nem akarlak támadni, de ma már nagyon sok ember csak felületesen ismerkedik. Rohanó világban élünk, időnk sincs arra hogy valakit jobban megismerjünk kívül-belül. Mi van ha nem jön be mégsem? Oda rengeteg idő.

Ezétr ha valaki látszatra nem szimpatikus, pl. nincs biztos háttere és nem is tudni ez mikor rendeződik, akkor egyszerűen odébb áll és keres mást.

Sajnos ez van, ilyen világban élünk. Neked nem az ilyen fiúkkal kell foglalkozni, hanem azokkal, akik valóban veszik a fáradságot és érdeklődnek utánad.

Egyébként szerintem a 18 éves kor nem olyan sok, hogy aztán mindenképp dolgozni kelljen.

2019. nov. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

4: de ha velük is ilyen titokzatos? Akkor hogy ismerjék meg. 😁

Egyébként ez is lehet az oka. A normális emberek az őszinteséget szeretik, nem a ködösítést.

2019. nov. 4. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
70%

Én is messze elkerülném azt az erejeteljében levő fiatalt, aki közli, hogy nem dolgozik és mégcsak az okát sem hajlandó megosztani velem (mint potenciális leendő párjával).


Én a leírtakból egyből mentális betegségre, mentális problémákra asszociáltam, amit meg még annal is jobban elkerülnék... ne haragudj, hogy ezt mondom, de mai vilagban, amikor így is napi szinten élünk meg, látunk, hallunk tragédiákat, ki a fenének hiányzik egy nem beszámítható, nem normális ember?


És most ne sértődj meg, de aki azt mondja, hogy egy fiatal srác pont egy ilyet keres, az hazudik....

2019. nov. 4. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%

Mert drága kis hazánkban a munka SZENT. Akkor is, ha beledöglesz. Bár azért sokat javult az emberek hozzáállása ilyen tekintetben, de rengetegen még mindig 200 évvel ezelőtt ragadtak. 18 vagy? Dógozzá! Nem dógozol? Semmikellő némber vagy!

Már ne is haragudj, de az a "férfi", aki azon fennakad, hogy valaki 18 éves korában miért nem dolgozik, az nincs azon a szinten, hogy egy értelmes nővel egy lapon lehessen említeni.

Sokan felszínesek és előítéletesek. Nem gondolkodnak, hanem beléjük ivódott sablonokat követnek. Dolgozik -> jó, nem dolgozik -> rossz. Leegyszerűsített bináris logika, nulla gondolkodással. Ahhoz, hogy felfogja, hogy ja, hát 18 éves, ma ebben a korban legtöbben még az iskolával sem végeznek? Ahhoz már kicsit gondolkodni kell. Vagy esetleg belegondolni, hogy más oka van annak, hogy nem dolgozik? Esetleg egészségügyi? Esetleg családi? Esetleg bármi más? Ahhoz is már gondolkodni kell, és esetleg elfogadni, hogy nem mindenkinek ugyanolyan az élete. Ez sokaknak nehéz. Egyszerűbb köpködni rá reflexből.

De én azt mondom, nem kell ezekkel foglalkozni. Oké, lemaradtál így pár felszínes taplóról. Szerintem értük nem kár. ;) Egy értelmes férfi meg úgysem fog ezen fennakadni. :)

2019. nov. 4. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
7# Teljes mértékben egyetértek Veled.
2019. nov. 4. 12:03
 9/16 anonim ***** válasza:
88%

7, kérdező: nem értitek vagy direkt nem akarjátok érteni? Nem az a baj, hogy nem dolgozik. Az lehet a gond, ami miatt nem dolgozik. Vagy az, hogy nem mondja el.

Mivel itt sem árulja el, nem is lehet reálisan válaszolni.

2019. nov. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
83%

A 9-nek teljesen igaza van!


elvárod, hogy válaszoljunk, de azt persze itt sem mered felvállalni, még név nélkül sem, hogy mi a frászért nem dolgozhatsz, de kezd gyanús lenni, és egyre inkább meggyőző, hogy valóban az lehet a baj veled,ami MIATT (!!!) nem dolgozol, nem is az, hogy nem melózol. Most mit vársz? Lehet lepontozni, de Te kérted ki az emberek véleményét, és ne csodálkozz ha ezek után mindenkinek gyanús lesz ez a mély titkolózás és meg sem lepődik rajta senki, hogy nem nagyon akarnak tőled semmit.

2019. nov. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!