Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Csak én vettem észre, hogy...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak én vettem észre, hogy így nehezebb az ismerkedés?

Figyelt kérdés

2020 óta vegán vagyok. Mivel 3 kűzdősportot is űzök, fél éve tanulmányozom és próbálom a vegán életmódot - múlt évben csak részben - ne mondja kérem most senki, hogy ez jó, nem jó, szerinte nem jó, hogy bolond vagyok.


Itt főleg más vegánok tapasztalata érdekel.


Nektek is nehezebb az ismerkedés vegánként?


Ugye sokrétű ez a dolog. Első sorban, mikor szóba jön nem fogom titkolni, hogy az vagyok. Mivel 23 éves leszek nemsokára, igyekszek olyat választani, aki mostmár állandó pár, nem pedig a futó kaland vagy a szex az elsődleges cél.

Pont ez miatt, mikor megtudják rólam, egyből kifogások jönnek, hogy miért nem érnek rá... nekem ez olyan vicces - persze utólag siralmas.

A másik fele az érmének meg az, hogy én is olyat keresek, aki vagy vegán, vagy nyitott legalábbis a változásra. Mert a gyereknevelés már érdekes téma ebben ugye.


Bár csak majdnem 2 hete vagyok valódi vegán, már fél éve - ahogy említettem - próbálom az életmódot részlegesen (heti 2x, kedden és vasárnap ettem húst 2019 második felében), így pontosan tudom mit vállaltam és közben volt barátnőm, aki bár csinálta velem, de ő nem értette a lényegét ennek.

Szerintem ez volt az egyik oka annak, hogy szakítottunk.


Most viszont gondban vagyok ugye, mert az új társ megtalálása manapság nem egyszerű férfiként egy olyan világban, ahol minden ismerkedő szándékot tolakodásnak vesznek és általában csak a pénz érdekli az embereket.


Előre is köszönöm a válaszaitokat.



2020. jan. 13. 00:18
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
43%

A gondok "odafent" vannak.

Tudod, szép dolog megkímélni más, gondolkodni képes élőlények életét. De én azt látom, hogy a vegánok 99%-ában van valami nagyon taszító kattantság. Nem, nem a húsevés mellőzése miatt. Dobálózol a nagy szavakkal 12 napi vegánkodás után? Szinte már más fajnak próbálod beállítani magad? Ez a baj a vegánokkal, hogy ehhez képest egy átlagos afrikai szekta a felvilágosultság és az emberi jogok fellegvára. Talán ha simán csak zöldségeket ennél, mindenféle feltűnési viszketegség, és agymosott vallásos fanatizmus nélkül, akkor nem néznének egyből kattantnak.

2020. jan. 13. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
60%
Olyant akarok társnak aki valamennyire nívós szellemi társaságot tud nyújtani, nos egy vegán nem tudja ezt a feltételt teljesíteni.
2020. jan. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat.
2020. jan. 13. 00:29
 4/24 anonim ***** válasza:
88%
Vegán vagyok pár éve, viszont én alapból nehezen ismerkedem. Szerencsére találtam egy szerető embert magam mellé, aki születése óta vegán. Azt vettem észre, hogy a húsevő emberek fintorgással fogadják azt, ha tudják, nem eszem húst, szóval igyekszem csak akkor elárulni az életmódomat, ha nagyon muszáj. Illetve nem az a fajta vega vagyok, aki kényszeríti az embereket, hogy mit ne egyenek. Régebben online beszélgettem randomul egy fiúval és mikor rájöttünk, hogy mindketten vegák vagyunk, tényleg ugráltunk az örömtől.
2020. jan. 13. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
59%

A gladiátorok sem ettek hust és pár éve arnold schwezenegger is az ugy nevezett plant base diet-et nyomja.

A legtöbb eüber nem érti ezt a dolgot és nem is fogják és azt kell mondanom a hogy világ legkiválobb sportolok akik simán magukk mögé utasitottak kollegáikat szintén vegák.

És ez nem az a fajta amikor az gondolja az ember hogy a hús gyilkosság (azok mások)

hanem hogy ez sokkalta egeszságesek és több energiát ad mind bármi más.

2020. jan. 13. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Legalább vannak, akik nem cseszegetni jöttek, köszönöm a további válaszokat.


Aki esetleg érdeklődne, nyugodtan írhat privátba... meglepetés lenne! :D

2020. jan. 13. 00:50
 7/24 anonim ***** válasza:
49%

Én csak annyit fűznék ide:

Legalább több hús marad nekünk 😋

2020. jan. 13. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Én több, mint fél éve vagyok vega, bár alapból sem tudok olyan könnyen ismerkedni. Általában nem szoktam megemlíteni az embereknek, de ha szóba kerül, akkor nyilván elmondom, mesélek róla stb. Néhányan szoktak ezzel viccelődni, de azért nem kifejezetten rosszindulatból, valószínüleg csak nem értik teljesen az életmódot. Az ideális nekem is az lenne, ha a jövőbeli párom nem enne húst, vagy legalabb nyitott lenne rá, és ne szólja le egyből a különböző ételeket, csak azért mert vegák. 19/L
2020. jan. 13. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
16%
Normális férfi nem veti meg a húst
2020. jan. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat.

9-nek üzenem: hogyha neked a férfi kép ott kezdődik, hogy húst eszik, akkor jól elvagy tévelyedve.

Miért elsődleges ismérv az ész nélküli ölés?


Felteszem másként: attól, hogy én tudok embert ölni - mert ezt tanultam kiskorom óta - még alkalmaznom is kell? Nem. Mert az ölés nem jó, és csak legvégsőbb helyzetben folyamodnék ehhez, mikor már semmi más kilátásom nincs, és túl akarom élni.


Ugyan ez van a kajával is. Megeszem a húst, hogyha kell. Ha nem lenne más. Nem vagyok hülye. De jelenleg van más opció, így feleslegesen nem kell állatokat ölni.

Szerintem a húsevés primitív. Egy lélekminőség után meg hátráltató tényező is...

2020. jan. 13. 09:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!