Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Ha az egyik fèl időt kèr,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ha az egyik fèl időt kèr, hogy rendezőjenek a dolgai az èletèben, ès a másik nem elég türelmes, ezért aki időt kèr, inkább megszakítja kapcsolatot, nem is èrzett semmit a másik iránt, igaz?

Figyelt kérdés
Bocs, a hülye megfogalmazás miatt, előre is köszi!
2022. jún. 11. 00:32
 1/9 A kérdező kommentje:
*rendeződjenek*
2022. jún. 11. 00:32
 2/9 anonim ***** válasza:
56%

Igaz. Az “időt” kérek= levegőt kérek, fulladok.

Szóval vége, csak gyáva kimondani.

2022. jún. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Màrmint, több időre lett volna szüksége, egy alakuló kapcsolat elején. De ja, kb. ugyanaz...:/
2022. jún. 11. 00:53
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
mégis meddig kéne várni? ugyan már
2022. jún. 11. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Szèt volt picit csúszva az èlete, nagyjából határozatlan ideig kellett volna várni.
2022. jún. 11. 01:11
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért a világ nem fekete-fehér.

De aki "időt kér", az biztos, hogy nem szerelmes ízig-vérig.

Ha pedig a másik fél elhagyja azt, aki "időt kért", az egy teljesen érthető reakció. Ép lelkületű ember nem akar egy félretett játékbaba lenni, akit ki tudja, mikor vesz elő a másik.


"Szèt volt picit csúszva az èlete, nagyjából határozatlan ideig kellett volna várni."

Ez nem így működik.

Egy emberi kapcsolat - különösen egy párkapcsolat - az együttműködésről is szól. Ha egy élethelyzetet csak úgy lehet "megoldani", hogy a "szerelmét" elküldi a búsba (persze... mindezt megideologizáltan tálalva, de ez a lényegen nem változtat), akkor az a "kapcsolat" eleve életképtelen lenne.

Ha két ember szereti egymást - még ha csak a kapcsolatuk kezdetén is vannak -, az azt jelenti, hogy segítenek egymásnak a problémák megoldásában. Az pedig - kivéve bizonyos mentális kórképeket - mindig jóleső érzés, ha valaki mellettünk áll a nehéz helyzetekben.

Igazából a képlet egyszerű: ha szeretsz valakit, akkor nem küldöd el. Ha szeret valaki, akkor nem küld el. Ez a "szeretni foglak, de most éppen nem", ez meg a dedó csúcsa. Ha a párkapcsolatban van valami gond, akkor arra az "idő" nem megoldás, az csak elodázza az elkerülhetetlent. Ha meg mással van probléma, azért nem azt kéne büntetni, aki szeret. Igen, van olyan, hogy az ember nehéz időszakon megy keresztül. De ezért miért is kéne elzavarni a másikat? (Már ha tényleg szerelemről beszélünk.) Attól még, hogy valakinek olyan időszaka van, hogy pl. kicsit melankolikusabb, vagy épp össze van törve, azt egy normális párkapcsolatban tudják a felek kezelni.

2022. jún. 11. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nekem valami gond van az életemben, akkor a párom a támaszom, aki bármiben segít, ha megkérem. Szerintem sem arról szól ez a dolog, hogy valóban csak egy ideig váljatok szét.
2022. jún. 11. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%

Azért van olyan életkor és kapcsolati szakasz, amikor az ember párja még nem felnőtt értelemben vett társ. Amíg ez nem alakul ki, addig a kapcsolat okozhat néha időzűrt, meg figyelemvesztést, családi feszkót, szervezési nehézséget stb.


Inkább az a baj az időkéréssel, hogy az élet nem "oldódik meg" csak úgy, arra időt kérni értelmetlen. Egy kis szünet arra jó lehet, hogy a felek tisztázzák az érzéseiket, de maga az élet ettől sem egyszerűbb, sem nyugodtabb nemigen lesz. Persze, kapcsolata válogatja, de az életbeli nehézségek esetén én is a kapcsolat szorosabbra húzását látom jobbnak. A társ ezért társ, és pont a kölcsönös segítségtől mélyül el a bizalom és az összetartozás érzése.

2022. jún. 11. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Igen,teljesen egyetértek veletek. Èn sem voltam még akkor teljesen szerelmes, vagyis akkor kezdtem, az hiszem...Mostanra persze csak rosszabb, amiatt is, hogy nem kellettem neki. Rossz èrzès, hogy nem mozgattam meg benne semmit, amiért úgy èrezte volna, hogy megèri. Elmondása szerint, ő sajnálja, hogy nem adhatja meg nekem azt, amit szeretnèk, ès amit megèrdemelnèk...Igazából, el sem mondta, mi a baj, vagyis, kevés ideje volt, de valami azt súgja, hogy más is volt a háttérben, de mindegy is, màr... Nem értem, mièrt nem nézte ki belőlem, hogy partner tudnèk lenni a problémái megoldásában. Talàn, önértékelési zavarról (is) lehetett szó, amiért azt hitte, hogy nem elèg jó nekem, nem tudom..
2022. jún. 11. 15:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!