Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Mit csináljak ha megöl a magány?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak ha megöl a magány?

Figyelt kérdés

Nincs senkim és ettől el vagyok keseredve. Az osztálytársaim boldogak a párjukkal velem meg egy lány sem beszélget. Mit tegyek?


18/F


2023. jan. 18. 19:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
82%

Mennyibe hogy 10-es se volt még soha igazán egyedül, és gőze nincs milyen az amikor bármit csinálnál, csak az tűnik fel hogy Te egyedül vagy mindenki más meg csoportosan.


Az önszeretettel semmi bajom. De ne hazudjuk már azt hogy "hejj de jól lehet élni egyedül".

Még a 2000 évvel ezelőtt megírt Biblia is úgy fogalmaz hogy Ádámot Isten megsajnálta mert egyedül volt. Ezért kapott társat.

Ateista vagyok, de ezt egy nagyon fontos pszichológiatörténeti mérföldkőnek látom. Az ókori ember kimondta nyíltan: az ember társas lény és szenved egyedül. Mindeszt persze egy ókori vallási történeten keresztül mondta ki.


Erre jön az agyonképzett "okos" városi a 21. században és azt mondja hogy "nem is kell társ, egyedül is teljesértékű az élet".


Nem. Nem az.

2023. jan. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

"Ez a nyomás miatt van ennyi depressziós fiatal :D"


1.) Tanulj meg ragozni. Szemem belevérzett ebbe a mondatba. "Ez a nyomás miatt"

Nem inkább "Emiatt a nyomás miatt", vagy "Ettől a nyomástól".


2.) Nem emiatt van sok depressziós fiatal. És b*szki, ez nem nyomás.

Az hogy társat akar egy ereje teljében lévő fiatal az nem valami külső társadalmi nyomás.


Mondok pár példát társadalmi nyomásra ami depresszióssá tehet embereket:

-keress minél több pénzt

-legyen autód mert a tömegközlekedés "proli"

-legyenek hófehérek a fogaid

-legyen diplomád, különben "proli" vagy.


Na ezek pl olyan társadalmi nyomások amiktől valóban depressziós lehetsz.

De azt hogy valaki fiatalon magányos és társat szeretne, azt maga az egyén érzi és nem a társadalom magyarázza be neki.


A fiatalok a magány miatt depressziósak. És ezen csak úgy tud változtatni mindenki ha kimozdul más embereket keresni.

Pont nem kéne erősíteni ezt a "ráérünk arra még" dolgot.

Nem egy nem két ilyen 30 évesen mindenről lekésett embert láttam már...

2023. jan. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Shora ***** válasza:
81%
12-es Köszönöm hogy beleszólsz a ragozásomba, nem Magyarországon születtem :) Itt jelzi hogy nem tudsz mibe belekötni csak abba hogy írok :D És 11-es VOLTAM EGYEDÜL! Évekig bántalmazva voltam az osztálytársaim által...tudod mire jöttem rá egy pont után? Ha sajnáltatom magam semmire nem fogok menni!!Elfogadtam az egyedüllétet egy pontig,aztán évet ismételtem és kerestem olyan embereket akik befogadtak...ehhez nem kell párkapcsolat egyszerűen csak akarnod kell változni! Plusz ahogy korábban is mondtam: NEM KELL EGYEDÜL LENNED! Senki nem tiltja meg hogy beszélgess másokkal, szimplán az hogy ha valamit erőltetsz annak nem lesz jó vége. És 30 évesen ha valaki azt hiszi hogy elkésett ott gondok vannak... amíg élsz sosem késő! Lehet az is hogy 40-50 évesen találsz rá a párodra és boldogan éltek együtt tovább,minden embernek más utat kell megjárnia az életbe.
2023. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 Shora ***** válasza:
81%
Mielőtt abba is belekötnétek hogy lehetetlen keresni 30 év felett párt, ismerek embereket akiknek sikerült és azóta is együtt vannak! Olyat is ismerek aki csak azért hogy ne legyenek egyedül belementek 20+ év házasságba ahol nem is érezték jól magukat, egy párkapcsolatban is lehetsz magányos...csoda folytán mikor nem volt náluk az a "jaj kell nekem valaki" akkor jött az életükbe a mostani párjuk akikkel boldogok :)
2023. jan. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ja, elég szánalmas, elkeseredett és pitiáner, amikor valaki szinte a földön csúszik azért, hogy legyen valaki, bárki mellette. Ez már-már beteges. Legyen már tartásotok és erőtök.
2023. jan. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Az hogy van hetente egy lottónyertes az nem azt jelenti hogy a lottózás egy stabil megélhetési forma.

Fel kéne tudni ismerni mi a kivételes eset és mi a jellemző eset.

Márpedig jellemzően aki 30-ra egyedül marad az egyedül is fog a továbbiakban maradni.


Most mondjam én is hogy hány ilyen esetet láttam?

Valszeg amúgy többet mint te happy end-et.

2023. jan. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 NTBS ***** válasza:
100%
Beszélgetés más emberekkel. Az segít.
2023. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!