Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Egy fiú számára miért visszata...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Egy fiú számára miért visszataszító, ha egy lány feminista?

Figyelt kérdés
rengetegszer találkoztam már ezzel a helyzettel, még úgy is ha a lány nem férfigyűlölő, hanem feminista. nem tudom, hogy a férfiak számára ez miért redflag.(16-18 évesekről beszélek)

nov. 20. 21:11
1 2 3
 1/23 anonim válasza:
82%
Szerintem egy részről azért mert éretlenek még, másrészről azt látják nagyon sok helyről hogy a 'FEMINIZMUS=ORDIBÁLÓ FÉRFIGYŰLÖLŐ LESZBIKUSOK', de ez nem csak a 16-18 évesek körében van jelen sajnos :c nekem kifejezetten imponáló, ha egy lány feminista :DD 21/F
nov. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korosztályban minden redflag ami egót sérthet és nem a saját jövőképet vagy a pillanatnyi örömöt célozza.


A feminizmus egy mély téma, ami ráadásul még meme is mostanában, tehát ez biztosan nem segít a leírt helyzeten.


Egyébként minden amit nagyon szlsőségesen csinál valaki az a másik szélsőséges oldalnak ellensége lesz. A középen állóknak pedig furcsa lesz.

Tudom azt írtad itt nem a szélsőségről van szól, de lehet ami neked még teljesen alap, az másnak már szélőséges.



Milyen konkrét dolgokra gondolsz a feminizmussal kapcsolatban?

nov. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
1) azta nagyon igazad van koszonom a valaszod es igen tenyleg sajnalatos ez a tevhit :))) orulok hogy neked imponal ha egy no feminista
nov. 20. 21:28
 4/23 A kérdező kommentje:
2) nem régbe menő dolgokra, inkább a mai általános feminizmus, de abbol is a mi ezt a korosztályt illeti. általános megkulonboztetesek, himsoviniszta megszolalasok, megvetések.
nov. 20. 21:32
 5/23 anonim ***** válasza:
50%

Ezt a kérdést meg is fordíthatnánk.


"Egy lány számára miért visszataszító, ha egy fiú hímsoviniszta?"


Tudod a feminizmus "elméletileg" a nők egyenjogúságáért való kiállás, úgymond, de sajnos mindig átesnek a ló túloldalára.


A végén már nem is egyenjogúságot akarnak, hanem többletjogokat, arra hivatkozva, hogy eddig elvoltak nyomva, ezért nekik kijár ez a többletjog.


A hímsoviniszta meg lényegében a nőkkel szemben előítéletes, esetleg megveti, lenézi őket, tehát ők sem akarják valójában az egyenjogúságot.


Mindkettő káros, én úgy hiszem. Úgyhogy teljesen érthető, ha mind a kettőtől elhatárolódik valaki, és szerintem az a normális.

Én speciel elhatárolódom mind a kettőtől, de nem az egyenjogúságtól! Ezt had hangsúlyozzam ki, tehát nem akarok magamnak (férfiként) többletjogot, vagy felsőbbrendűségi igazolványt, de ilyen "feminIZMUS", meg "hímsovinIZMUS", meg mindenféle "IZMUS"-októl kiráz a hideg.


Az egész arról szól, hogy "ha az én érdekem, jogaim csorbulnak, akkor az előttem álló (vagy velem szemben álló) érdekei, és jogai lehetőleg csorbuljanak még JOBBAN, még keményebben".

Ez a lényege, és ezt hiába bújtatják valamiféle "eszmerendszer" mögé, meg "ideológiák" mögé, ezek mind önös érdekek, mindegyik oldal, a férfi, és a női oldal is csak a saját jogait tartja szem előtt, mindegyik jogosnak tartja, hogy ő megkövetel bizonyos dolgokat, de ez már többletjog, ami senkinek nem jár, egyik félnek sem.


Összefoglalva talán ez a bajom az összes ilyen "ideológiával".

nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
42%
Azért, mert nincsenek tisztában a feminizmus valódi jelentésével (és azért, mert Magyarországon a kultúrába be van ivódva a konzervatizmus és a hímsovinizmus)
nov. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
5) megertem amit mondasz es ez ertheto is sajnos sok no feministanak vallja mar magat ugy hogy elfelejtik mit is foglal magaba ez a kifejezes, de vannak kivetelek akik viszont tenyleg egyenloseget akarnak
nov. 20. 21:43
 8/23 anonim ***** válasza:
40%
Mert gyerekek és nem értik mit is jelent. Én aki úgyszintén feminista, még örülne is egy feminista barátnőnek.
nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

Azért, amiért az aktivista szó hallatán is sokan egyből rosszra gondolnak: az emberek többsége nagyon szélsőséges példákat lát a tv-ben és a neten is.

Egyébként nem kell ezt híresztelnk. Te tudod, hogy az vagy, de nem kell ezt ismerkedés során a másik orrára kötni.

nov. 20. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
0%
nov. 20. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!