Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Miért olyan nehéz a mai 16-18...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miccamacca kérdése:

Miért olyan nehéz a mai 16-18 éves lányoknak párt találni? Miért ilyen félénkek a fiúk?

Figyelt kérdés
Manapság az a tapasztalatom a mai fiatalokkal hogy a fiúk nem mernek lépni. Ez miért lehet? A mai világban sokkal könyebb lenne nekik bármit is tenni, nem úgy mint a 1800as-1900as években akár és azt érzem hogy maximum bulikban de az utcán vagy akár hol nem kérik el a telefonszámuk, instájuk stb.

jan. 14. 08:54
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
30%

Ezt a kérdést egy tinilány tette fel, vagy egy tinilányos anyuka/apuka?


Esetleg édestestvér/unokatestvér? Családhoz közel álló barát, ismerős? Osztályfőnök, valamilyen szakos tanár, iskolapszichológus?

jan. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
85%

Na jó nekem most van elegem. Egyik kérdésben azért panaszkodtok, hogy utcán meg bármikor ha valahova sétál ne szólítgassuk meg a lányokat, mert zavaró, meg nem normális, meg hagyjuk már őket békén (konkrétan kb. 2 hete volt ilyen kérdés). Most meg miért nem csináljuk!?


Tudod mit meg is kerestem neked a kérdést

https://www.gyakorikerdesek.hu/ismerkedes__tarskereses__1250..


Mindenki arra panaszkodik mennyire zavaró, bunkó meg ilyenek, aztán itt meg mindjárt mindenki egyet fog veled érteni :D Tudom mert nézem rendszeresen az oldalt és mindig ez van. Egyszer ez a jó egyszer az.

Most akkor valaki mondja már meg nekem véglegesen, hogy mit is kellene csinálnunk, ha egy lány szimpatikus? Személy szerint sose szólítok le olyat aki mozgásba van, pont emiatt mert százával panaszkodnak.

jan. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
98%

#2 ha vonzó vagy a nő számára, mindegy mit csinálsz, akkor is vonzónak fog találni. Ha felénk vagy, akkor az fog neki tetszeni, ha magabiztos akkor az.


Ha pedig nem tetszel a nőnek, megintcsak mindegy mit teszel, mert nem fog változni a véleménye.


Legalábbis én ezt vettem észre.

jan. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
100%
Pont hogy nehezebb manapság mint anno. A közösségi média által a nők egy kép posztolása után instant gratifikációt kapnak a másik nemtől, nincs szükségük arra hogy az utcán udvaroljanak nekik. Ami manapság a like, az régen az utcán leszólítás volt. Ha manapság valakihez oda mész az utcán, a legjobb esetben udvariasan visszautasítanak, a legrosszabb esetben meg megvádolnak zaklatással. Úgyhogy nem, egyáltalán nem könnyű manapság a férfiak dolga. Nem panaszkodásból írom, de valóban az a helyzet amit a #2 is ír. Ha odamegy valaki, az a baj; ha nem megy oda, akkor meg az. Egyébként már egyenlőség van, lányok is oda mehetnek nyugodtan kezdeményezni. Már nem nézi ki őket a falu népe ilyenek miatt.
jan. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
8%

Én azt tapasztaltam, hogy nők kezdeményezhetnek. Barátságot inkább!


Nálam is ez működött. Baráti kapcsolatot akartam, de aztán végül lett párkapcsolat, mert igen régi ismeretség volt. Szívesen fogadtam a közeledését az illetőnek.


A párkapcsolati kezdeményezés legyen inkább továbbra is a férfi dolga. Testbeszéd jelzésekkel lehet érzékeltetni apró különbségeket.

jan. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%
Mert válogattok.És ha nem jön az "igazi lovag",akkor inkább haltok meg egyedül.Nyugalom,Ahmedék ezen idő alatt csinálnak 10 gyereket.
jan. 14. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

5


Akkor a fozes meg haztartas a no dolga?

jan. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%
7,a nők főzni sem tudnak,meg letörik a műkörmük,ha meg kell fogni a kukát.
jan. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
89%

Azért, mert félnek a visszautasítástól.

Saját vélemény következik: az egésznek az oka az internet, legalábbis szerintem. A közösségi oldalakra kirakott képekre reagáló, nyálcsorgató emberek hatására sok lány úgy érzi, hogy lettek valakik. Viszont ez sokszor csak az online világra korlátozódik, mert az online elutasítás is könnyebben megy, be lehet szólni bárkinek, mindenkit úgy lehet lekoptatni, ahogy az adott ember akarja. Persze ez aztán átragadhat a valóságra is, mikor az adott csajok már akkora ásznak érzik magukat, hogy a valóságban is felsőbbrendűnek vélik magukat. És itt jönnek a képbe a srácok, akik ezt látják. Nap, mint nap azzal szembesülnek az instán (vagy akár az utcán is), hogy sok csaj nyílvánosan kioffol valakit, játszák a önbizalommal teli karaktert, beszólnak, kiröhögnek, stb, magyaráz felsőbbrendűnek éreztetik magukat.

Egy ilyen környezetben egy srác nyílván nem fog csak úgy kezdeményezni, hiszen azt látja példaként, hogy akár egy abszolút átlagos lány is kioszt mindenkit.


A megoldás az lehetne, hogy híres influenszerek, videósok, tiktokkerek készítenének olyan tartalmakat, amik arról szólnának, hogy a lányoktól nem kell félni. Illetve a lányoknak is azt kéne közvetíteni, hogy egy normálisan közeledő srácot nem szabad bunkón elküldeni. Persze ez így nagyon nyers és egyszerű, de ha az intelligens ismerkedést tennék menővé az influenszerek, akkor idővel változást lehetne elérni.

jan. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
89%

Nem nehéz, szimplán nem kéne gyökereknek lenni és nem 30 feletti pasik után rohangálni! Azért esik nehezetekre mert minden veled egykorú lány azt hiszi, hogy ő olyan érett miközben csak testre vagytok azok és e mellé egy nagyon unszimpatikus álarcot húztok fel. De ott a másik oldal is, valóban gyerekes a nagy részük vagy szimplán retardált, de ők legalább nem erőltetik annyira ezt a színjátékot és nem akarnak többnek vagy olyannak tűnni ami nem ők az esetekben többségben. Mindkét oldalról sok a megcsalás és a szakítás. Buta emberek jönnek össze butákkal akik sok esetben mentálisan nem érettek egy kapcsolathoz és nem tudják mi az. Mindenki a másikra mutogat és a hibát keresi ebben-abban mert az önreflexió nem opció. Csodálkozol, hogy mi van körülötted, pedig csak kikéne nyitni a szemedet! Az emberi párkapcsolatok már csak cikkek mint a konzervek amiket le vehetsz a polcról de ha kiürül újra elmész egy másikért mert az ember nem akarja megoldani a párkapcsolati problémákat. Online térben léteznek az emberek ahol élik az életület, influenszerekre, modellekre nyáladzanak, mintázzák róluk a női ideált vagy akarják magukat ahhoz hasonlónak érezni mert azt hiszik ez a valóság. Egy torz világot mutatnak nekünk ahol a hangsúly a megjelenésen és a felszínen van. Férfiak és nők, főleg utóbbiak mennek el nap mint nap munkahelyeken és iskolákban olyan személyek mellett akik táplálnak irántuk érzéseket amik többek annál, hogy ki kit dugna meg vagy feküdne le vele. És nem veszik észre, mert nem akarják sok esetben vagy szimplán nem feltétlenül olyanok mint amilyennek elképzelték a kis buksijukban. Az átlag férfiak/srácok nagy része egy idő után elfárad, úgymond "elesik a párkapcsolat mezején" mert egy nőnek legyen átlagos vagy átlag alatti kinézete fix, hogy talál magának valakit még akkor is csak arra kell valakinek....

Összességében amit te és én állítunk az általánosítás, de minden ilyen kijelentésnek van oka és jelentése.

jan. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!