Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Szűz félénk introvertált...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szűz félénk introvertált srácként hogy lehetne végre nekem is barátnőm?

Figyelt kérdés

ápr. 11. 17:51
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
ezzel most jól megmondtad a tutit. ja nem
ápr. 11. 21:04
 12/32 anonim válasza:
100%
Nem bántásból, de szerintem valamennyire változnod kell hozzá a félénkség terén.
ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
65%
A soraid közt olvasva szerintem az undorítóan gyökér természeted akadályoz a legjobban.
ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
38%

Én is félénk tini voltam, engem gyerekkori megaláztatásaim (sokszor hagytak cserben, hagytak volna meghalni, stb.) tettek ilyenné. Ez akkor nem tudatosult, csak úgy éreztem, hogy elképzelhetetlen dolog egy lányhoz közeledni, hogy az egyszerűen nincs rendjén, mert túl szemérmetlen, ilyesmi. Rólad nem tudjuk, hogy mi az oka a félénkségednek. A két fő út az, hogy ha képes vagy: elfelejted, hogy félénk vagy, mész társaságokba, közeledsz a neked tetsző lányokhoz, visszautasítás esetén azt gondolod, hogy ez a "játék" része.

A másik út, hogy elmész pszichológushoz, és elmondod neki a problémádat, és megpróbáljátok feltárni az okait, és azokat gyógyítani.

Nekem pl. az volt az egyik ok, hogy az egész családom, nagyszülőket is beleértve aszexuálisan viselkedett, mindenki úgy viselkedett, mintha nem létezne szexualitás semmilyen szinten se, ebből én gyerekként arra következtettem, hogy az én ilyen késztetéseim abnormálisak, ezért ezeket titokban kell tartani. Ezért egyrészt fantáziákba menekültem, másrészt a lányokhoz nem közeledtem, mert képtelen voltam a rosszul megtanult normámat megszegni.

Na, tehát akár ilyen mélységek is lehetnek valakinek a félénksége mögött. Remélem nálad nem ilyen súlyos a helyzet.

Próbálj a nőkre egyenrangú partnerként tekinteni, mint a fiúkra, amikor mondjuk közös programot csináltok. Tehát se lenézni, se túlságosan isteníteni nem szabad a lányokat :-)

S valóban mindennap van egy ilyen kérdés, böngészd ott a válaszokat, biztos van közöttük számodra hasznos. 50f

ápr. 12. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
45%
14# vagyok még. Én pl. a visszautasítást sokkal borzalmasabbnak képzeltem, mint ahogy megéltem, amikkor valahogy mégis odamentem egy lányhoz... Te? Meg tudod fogalmazni, hogy mit érzel, mi akadályoz abban, hogy kezdeményezz?
ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

"Nekem pl. az volt az egyik ok, hogy az egész családom, nagyszülőket is beleértve aszexuálisan viselkedett, mindenki úgy viselkedett, mintha nem létezne szexualitás semmilyen szinten se"


ugyanez!! fel sem világosítottak, majdnem 14 voltam amikor rájöttem hogy a farkam nem csak pisilésre való

ápr. 12. 14:11
 17/32 anonim ***** válasza:
48%
16# Hát, sajnálom. A sorsok eltérőek, tehát lehet, hogy valakinek egy "traumája" van, vagy több olyan, amelyek egymás hatását igen felerősítik. Nálam ez utóbbi történt, ezért nekem nagyon kellett volna már fiatal koromtól jó terápiába járni. Ez nem történt meg, 24 éves koromban, egy nem túl vidám történet keretében - külső segítséggel, szinte akaratom ellenére - sikerült egy lánnyal összejönnöm. Otrombának éltem meg ezt is és aljasnak... Úgyhogy azóta is járok terápiákra, kb. a hetedikben vagyok most... kicsit mindegyik segített. Most talán lesz komoly áttörés is... de mondom, nálam több nyomor szorozta be egymás hatását. Tán nálad nem ilyen összetett a helyzet...
ápr. 12. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

"Meg tudod fogalmazni, hogy mit érzel, mi akadályoz abban, hogy kezdeményezz?"


a visszautasítástól félek mert az még jobban rombolná az önbizalmam ami alapból sincs túl sok, illetve attól is tartok hogy meg is alázna (kiröhögne, stb) ugyanez online

ápr. 12. 14:18
 19/32 anonim ***** válasza:
Mindenesetre a félénkségednek és introvertáltságodnak van oka! Ezekre ne úgy gondolj, hogy ezek a te hibáid, hanem, hogy valamiért így alakult, és ezekkel az okokkal érdemes foglalkozni. Nekem pl. segített a "Ha a férfi beszélni tudna" című könyv is.
ápr. 12. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Szóval, tök jó, hogy feltetted ezt a kérdést itt, mert ezzel elkezdtél foglalkozni a kérdéssel. A tudatosság fontos erőforrásunk az ilyen ügyek rendbetételében. Én annak idején csak simán szenvedtem, és ezt vettem természetesnek, hogy nekem nincs más eszközöm, csak, hogy elviseljem a szenvedést. Pedig ez nem jó semmire. S persze, nem jó érzés ráébredni, hogy az embernek van egy ilyen problémája. De legalább nem rák, vagy gerinctörés. Foglalkozz ezzel, fiatalon lehet fejlődni.
ápr. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!