Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Kéne járnom pszichológushoz?

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kéne járnom pszichológushoz?

Figyelt kérdés
A problémám lényege, hogy nem vagyok képes kapcsolatokat kiépíteni. Mindig, amikor lenne rá lehetőség elrontok valamit. Úgy érzem mindig rossz, amit csinálok és az emberek egyedül érzik magukat a társaságomban. Nagyon csendes vagyok, csak azt mondom ki, amit muszáj, szerintem unalmas vagyok nagyon emiatt. Annyiszor próbáltam különböző megoldásokat találni, egyik se vált be. Ma már egyre jobban kerülöm az embereket, mert meg akarom kímélni őket a kínos csendtől és az idejük pocsékolásától. A családtagjaimmal sem tudok rendesen beszélgetni, még anya sem érzi jól magát a társaságomban. A másik, hogy nagyon ambivalens érzéseim vannak. Egyik nap nagyon boldog vagyok, másik nap meg arra gondolok, úgyis meghalok, minek erőlködni mindennel, a harmadik napon meg ilyen közönyös vagyok, és ez így megy körbe-körbe.

2018. febr. 6. 19:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, kellene.
2018. febr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod!
2018. febr. 6. 20:09
 3/5 anonim ***** válasza:
Lehet, ezek a mániás és a depressziós bipoláris zavar jelei keveredve. Nem tűnik túl durvának, elég gyenge. Egy szakember könnyen megoldhatja szerintem.
2018. febr. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 October15 ***** válasza:

3.: És ez történik akkor amikor találkoztál már 3 gyakori pszichológiai kifejezéssel de csak címszavakban ismered őket.

A bipoláris zavar lényege pont az, hogy mániás és depressziós epizódok váltják egymást. De nem naponta.

Alapvetően ha úgy érzi, hogy segítségre vagy legalábbis egy véleményre van szüksége de nincs kihez forduljon, van de nem mer hozzá fordulni -pl mert azt hiszi, hogy terhet jelent másoknak- akkor nyilván jó ha pszichológushoz fordul. DE a pszichológus nem oldja meg helyette a helyzetet, felállítja a valószínű diagnózist, segít megkeresni a probléma gyökerét és segít kezelni azt de alapvetően esetünkben a kérdező lesz az aki segít magán még akkor is ha a procedúra végén nem így fogja érezni.


Kérdező: Ment egy PÜ, bár a konkrét kérdésedre a válasz fentebb megvan.


25F

2018. febr. 6. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én is eléggé hasonlítok az általad leírtakhoz. Ha gondolod írj és beszélgethetünk.
2018. febr. 7. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!