Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Van értelme így pszichológusho...

Van értelme így pszichológushoz járnom, ha nem szeretném "közel engedni" magamhoz?

Figyelt kérdés

Körülbelül 3 hónapja járok pszichológushoz, magamtól mentem el, mert úgy gondoltam segítségre van szükségem.


Az elején nem nagyon beszéltem magamról, mert nem tudtam, csak általános dolgokat mondtam, aztán idővel már volt, hogy elmeséltem 1-2 dolgot. De már egy ideje azt érzem, hogy elértem egy olyan pontra, ahonnan nem megy tovább.

Szerintem ő is érzi, hogy ez van, mert kb. 2 szót úgy kell kihúznia belőlem, már nem szeretnék kitárulkozni, pedig tudom, hogy bízhatok benne, de ez most más.


Nem szeretném közel engedni magamhoz, nem szeretném megszeretni, mert azt nem lehet, és ha mégis így lenne, akkor meg már szükségem lenne rá, függnék tőle.

Az nem lenne jó, mert egyszer ő is elküldene.


De így akkor van értelme ennek? Vagy ne menjek többet?


2014. aug. 29. 18:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A közel engedés és a megszeretés nem ugyanaz. Van még a bizalom is.
2014. aug. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Amiket írsz az mind a pszichoterápiás munka része, tehát mondj el neki mindent! Ha úgy éreznéd simán közel tudod engedni magadhoz, de úgy érzed ő bántóan tartózkodó, akkor meg arról kéne beszélni vele. Ettől fogsz igazán gyógyulni, ha az iránta érzett érzéseiddel dolgoztok.
2014. aug. 30. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
marhaság ez az egész pszológus ákom-bákom. a problémát bajt el lehet mondani barátnőnek is, barátnak is, az is tud tanácsot tippet adni, mi értelme lenne egy vadidegennek mondani a problémát, aki az előzményeket sem ismeri.
2014. dec. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!