Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megérné pszichológushoz...

Megérné pszichológushoz járnom? Mennyibe kerülne a kezelésem?

Figyelt kérdés
Néhány éve kezdődtek a tünetek, szorongok társaságokban, egy szórakozóhelyen 5 percet sem bírok ki mert rosszul leszek. Társaságban az evés is nehezen megy. Izzadok rendszeresen, úgy érzem mindenki engem bámul és kritizál. Alaposan utánaolvastam a problémáimnak és úgy érzem szociális fóbiám van, 10-ből 9 tünet jellemző rám. Nem vagyok hipochonder. Szerintetek tudok valahogy magamon segíteni, vagy mindenképpen érdemes lenne egy pszichológust felkeresnem ? Sajnos amibe egy 10 alkalom kerülne, (60-100eFt) az nekem nagyon komoly összeg, nem tudom jelenleg hogyan tudnám kifizetni. 17/F
2016. máj. 15. 02:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Ne akarj egyből maszek pszichológushoz menni csillagászati összegekért . Az SZTK_ban is találsz szakembert, van gyerek és felnőtt rendelés is .
2016. máj. 15. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Légzőgyakorlat. Mély levegővétel lassan, nagyon lassan kieresztve. Csendben, becsukott szemmel, mozdulatlanul 20-40 percig csináld minden nap azonos időben. Néhány hét elteltével nem fogsz ilyeneken töprengeni, rágódni.
2016. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A tinédzserkor ellen nem segít a pszichológus. Inkább tegyél a fejedbe rendet. Ha ilyen izgulós vagy, ne dohányozz, ne igyál energiaitalokat. Azt csináld, amit szeretsz. Sportolj, tanulj, foglald el magadat. Az orvosnál meg nem az a lényeg, hogy megéri vagy nem éri, inkább az, hogy kell, vagy nem kell? Az írásod alapján nem kell.

A neten meg ha bármilyen betegséget nézel, akkor 10 tünetből 6 jellemző rád. de 4 meg nem. Ne is képzeld be őket.

2016. máj. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!