Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Baj hogyha okos vagyok?

Figyelt kérdés

Mostanában egyre inkább úgy érzem, hogy hátrány az, hogyha valamilyen elemi tantárgyban kiemelkedő vagyok. Egyenesen sosem mondta ki senki, de tiszta sor, hogy sok embernek ezzel van baja. Mert pl. egy 1-es, 2-es tanuló már strébernek néz azért, mert ötösöket hozok, pedig nem, nem vagyok az, csak van annyi eszem, hogy rájöjjek, muszáj megtanulnom most az iskolai anyagot ahhoz, hogy lediplomázzak, és azzá váljak, aki lenni akarok. Persze, megértem a 3-as tanulókat is, minek tanulja meg jobban, ha neki elég az is.

Lehetséges, hogy eljutott addig ez a társadalom, hogy negatív tulajdonság, hogyha rászánom magam a tanulásra, vagy hogy van olyan terület, ahol kifejezetten okos vagyok? Ez lehet hátrány a pártalálásban? Én jelenleg így érzem, de kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.

15/L



2018. ápr. 3. 20:32
1 2
 1/14 Mádár0218 ***** válasza:
89%

Nem jelent hátrányt a pártalálásban, sőt előnyös!


Rosszul érzed, majd rájönnek, hogy elbaszták ha olyan lesz a végeredmény


Az ilyeneket le kell szarni, felesleges mások hülye véleményével foglalkozni.


19/F

2018. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%
Dehogyis, sőt egy lánynál szerintem pont egy nagyon jó tulajdonság, szóval máshol keresd a hibát.
2018. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem egyáltalán nem hátrány ha valaki okos..
2018. ápr. 3. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
42%
Epp ellenkezoleg..ma a butak vannak tobbsegben..
2018. ápr. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Azért gondolod így mert sok butával vagy körülvéve. Ha még általánosba jársz akkor jobban megértem, mert nekem is rosszúl tanuló osztálytársaim vannak. Nem is tanulnak.

Párkapcsolatba meg nagyon jó csak próbálj hozzád hasonló agyi képességű emberrel ismerkedni xd.

2018. ápr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
En is ezt tapasztalom... Mar NAPONTA streberez le engem valaki, csak mert vannak celjaim, es teszek azért, hogy elérjem őket (lásd: tanulás). Ebben a korban sokan azt hiszik, az a “menő”, ha valaki nem jo tanuló, ilyen 1es-2es körül van, es elítélik buta módon azt, aki jól tanul. (Itt csak arra ertem, hogy az nem tetszik nekik, hogyha valaki 5os tanuló.) Engem mar nem erdekel, ha valaki ezt mondja rám, az illető is elobb-utóbb belátja, hogy neki is valamilyen szinten “strébernek” kellett volna lennie egy jo gimihez vagy egyetemhez :) Ilyenkor meg ez a menő, dolgozd fel es lépj tovább. Aki emiatt nem jon össze veled az meg hulye. Egyébként meg a stréber szó nem is azt jelenti, ha valaki jól tanul es ezzel tsz a céljaiért, hanem azt jelenti, ha valaki pl a suliban túlbuzgó, ami mar idegesítő mások szamara, ehhez meg hozzájárul, hogy az illető amolyan “sheggnyaló” a tanárokkal szemben. De ezt a szót mar egyszerűen arra használják, aki jól tanul... Ez ellen nincs mit tenni, de attól, hogy ezzel a jelzővel illet bárki, nem leszel kevesebb. Es ő sem több ;)
2018. ápr. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
Engem a suliban azért közösítenek ki,és szólnak le mert okos vagyok és sokat is készülök az órákra...Ezen én is filozófáltam,hiszen nem biztis hogy egy fiunak bejon egy okos lany
2018. ápr. 3. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Úgy érzem nem tudjátok mit jelent az hogyha valaki okos attól nem lesz senki se okos hogy bemagolja az anyagot vagy hogy 94 órát készül egy röpdolgozatra attól okos valaki ha tanulás nélkül értelmezi es megjegyzi az anyagot

(ilyenkor nyilván nem versekre gondolok) tökéletes példa öcsém osztálytársa 3 as 4 es tanuló és 95 pontos felvételit írt.

2018. ápr. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 en hatos vagyok

En sem bemagolom az anyagot, szinte nem is tanulok semmit, ugy vagyok 5os mindenből. Dolgozatok, felelések 3/4-ére egyáltalán nem készülök. Egyszerűen órán felfogom az anyagot, meg a hazit megírom es kész.

2018. ápr. 3. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
63%
kommenteket nem olvastam so azoket nem tudom figyelembe venn. Az hogy jól tanulsz nem jelenti hogy okos is vagy ahogy az sem hogy ha megbuksz akkor hülye. Én speciel érdemi értelmét nem látom a verselemzésnek a törinek ahogy tanítják mert hogy f#szomat sem érdekli hogy hogy mikor volt a 2 világháború engem az érdekelne hogy hogyan történt de kb főként azt kapod hogy ez a csata ekkor volt és ő nyert. a Tanrenszer roh#dtul el van cseszve és nem csondálom ha valaki nem érez ingerenciát ahhoz hogy tanuljom ugyanis oké azt tudom hogy mikor mi volt, csak épp azt nem hogy most mi van, hogy a diploma után hogyan tovább, mit tehetnék ső hogy azt hogyan tegyem, persze ha magamtól nem jöttem rá. Nekem is jó a logikám 6.ig full ötös voltam én is aztán el kezdem gondolkodni hogy mire is szüksétges ez és rájöttem hogy semmire nem jó csak egy nyag amit 1-2 szer fogok használni azon kb 80 év alatt amit élni fogok és az az 1-2 is csak a vizsga hogy bemagoltam-e. Csak hogy már k#rvára nincs életkedvem mert valahogy én nem akarok azért tanulni hogy én 3 diplomával állhassak ott ahol a 4.-ben kibukott pistike, Sőt netán ő legyen a főnököm mert az apuci elintézte. Lehet aromságot írtam midnim a végén az csak a stereotípia amit kb mindeki nyomat aki nem vitte sokra mert sok az aki egyszerüen hülye ahhot hogy jobb legyen lehet én is egy vagyok ezek közül who knows.
2018. ápr. 4. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!