Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » NE áltassuk már egymást,...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

NE áltassuk már egymást, miért adtok olyan választ/tanácsot amit ti soha nem tennétek meg?

Figyelt kérdés

Olvasgatom már pár napja ez a topicot és a legtöbb válasz a normálisan feltett kérdésekre is olyanok amit ti tuti, hogy nem csináltok. Más életébe biztos egyszerűbb belekötni/belepofázni mert rád az semmilyen hatással nem lesz. Miért adtok olyan tanácsokat (eleve néha az is látszik semmi tapasztalatok nincs a témában)amiket ti vagy nem is csináltatok vagy soha nem is voltatok hasonló körülmények között sem.


Én véleményeket szoktam mondani esetleg opciókat de soha nem mondom meg senkinek mit csináljon! Ki is vagyok én, hogy utasítsak másokat valamire, én sem szeretem ha nekem mondják meg mit tegyek nem, hogy még én mondjam meg mit csináljon valaki.


Most arra gondolok mikor kiírja valaki, hogy "barátnő kell hogyan szerezek" "tetszik, mit csináljak?" stb.


Erre jönnek az olyan válaszok "legyél férfi ne picsogjál menj le az utcára és szólítsd le aki tetszik" most ezt fejteném ki bővebben mert minap szemtanúja voltam egy ilyen helyzetnek.


Alapjáraton szerintem ha 2-3 ilyen esettel találkoztam (nem tudom ez jó-e vagy sem de mivel olyan sokan írják a random emberhez menj oda és beszélj vele kommenteket szerintem rossz) mikor két vadidegen találkozik és az egyik megtetszik a másiknak és leszólítja (csak fiúk voltak, lányok valahogy sose szólítanak le senkit :) )


Tehát pont tegnap volt ez az eset, megyünk lent a Westend aluljárójában ismerőseimmel és egy 20 körüli srác meg 2 haverja (mi mögöttük mentünk) sétálnak egyenesen mikor velük szemben jön 2 lány, itt a 20 év körüli srác az egyik csajt leszólítja egy csajozós szöveggel, a csaj egy pillanatra megáll (gondolom hirtelen jött neki, kicsit le is fagyott) majd a sráccal elkezdett kiabálni a csaj, hogy "mit képzelsz magadról" meg egy "ilyen csúnya fejjel, hogy mersz az utcára menni"(??, szimpla nem, vagy a van barátom már lejárt lemez?) Oda is mentünk a 3 sráchoz, hogy minden rendben van-e, meg beszélgettünk velük.


Szóval csak azt akartam, hogy lehet ő neki is azt tanácsolták(akár itt akár a haverjai mondták) menjen oda valaki random csajhoz az utcán aki tetszik neki és szólítsa le, és itt az oldalon is az olyan tippek jönnek, hogy "mit veszíthetsz" "menj oda" "ne legyél beszari"


Az ilyen kommentelőket kérdezem most, ők őszintén csinálnak is olyanokat amit tanácsolnak?

Vagy csak más életébe szeretnek beledumálni?


Nem azt mondom ne ismerkedj utcán és ha egyszer el is utasítottak, hogy ne próbáld újra, meg ők többen voltak volt neki valaki mellette aki támogatja (meg most mi is bár ez másik téma hányan segítenek/támogatják a vadidegeneket ha előttünk történik egy ilyen eset, általában a telefon/a föld bámulása megy...) de akik itt kérdéseket tesznek fel azok általában magányosak és nincs senkijük ezért keresnek párt. Na most egy ilyen embernek aki már alapjáraton is meg van törve történik vele egy ilyen eset lehet az egésztől elveszi a kedvét még az is lehet traumaként fogja megélni.


Kell egy felfogás és magabiztosság, stílus ehhez a random leszólításhoz. Én mondjuk visszaoltottam volna a csajt, hogy nem is hozzád szóltam hanem a barátnődhöz vagy valami de így nem beszélhet egy idegen emberrel még ha nem is tetszik neki.


Nektek mi a véleményetek erről a témáról?

Esetleg az esetről? (Lányok? Fiúk?) Ki mit csinált volna?


Esetleg ha valamit rosszul látok, ne féljetek leírni!



2018. máj. 20. 15:37
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
#8 Igen, az élet igazságtalan de muszáj kihozni belőle a legtöbbet és támogatni egymást a nehéz helyzetben. De azzal nem segítünk, hogy még lejjebb lökjük a rossz segítségünkkel. Én azért próbálok segíteni és akinek szüksége van rá támogatni lelkileg.
2018. máj. 20. 16:26
 12/18 I noor Y ***** válasza:
De a 7 es meg a 8 as en voltam
2018. máj. 20. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Ó persze, magyarázat úgy látom, mindenre van...
2018. máj. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
#13 as mire gondolsz?
2018. máj. 20. 22:39
 15/18 anonim ***** válasza:

Jó látni, hogy ennyire a szíveden viseled az emberek dolgait, viszont ne visd túlzásba.

Én is rengetegszer próbáltam úgymond "megváltoztatni" azt, amit az emberek tesznek, egyszerűen nem láttam bele semmiféle logikát, miért kellett olyan kommentet írni, ilyeneket mondani, úgy cselekedni, erről a feléről kinyitni a műzliszeletet, törni vagy harapni a kenyeret. Egyszerűen mindenki a saját akarata alapján fog cselekedni, ha ő azt úgy látja jónak.


Viszont persze, sok dologban igazad van. Tényleg nem a legokosabb úgy válaszolni, hogy nincs otthon a témában, az meg pláne borzasztó, hogy végigtipor az ember lelkén hirtelen felindulásból. Viszont ezeken nem tudunk túl sokat változtatni, már megtörtént. Ha ő így tette, az azért történt, mert abban a helyzetben ő ezt a döntést hozta.

Olyat mondhatunk, ami szerintünk és talán a legtöbb ember szerint helyes és követendő, viszont akadnak olyanok, akik ezt máshogy látják, más gondolkodásmóddal, értékrenddel.

Egyszóval a világot nem tudjuk megváltoztatni.

Amit tenni tudunk az, hogy erősebbé válunk és tanulunk az esetekből. Esetleg mondunk valami hasznosat, amin az illető elkezd gondolkodni, de közel sem biztos, hogy megfogadja. Az embereket a történések alakítják, és ha valaki elkeseredik, megbántódik, akkor nem a másikat kell leépíteni, földig taposni a szívét, hanem hagyni, hogy gondolkodjon a történtekről, és a sértettet megerősíteni, bátorítani. Az a sértő ember biztosan rosszul fogja érezni magát, meg kell tudni bocsátani neki is, esetleg vele is beszélni, hogy miért tette (persze ez veszélyes is lehet. Semmiképp se rágalmazó, sokkal inkább megértő hangnemben)

Ha rengeteget törődsz mások cselekedeteivel, a miérteken és tényleg értelmetlennek látod, akkor esetleg odáig is elfajulhat, hogy a kórházban kötsz ki. Mert igen zavaró, ha még csak meg se hallják, amit te a szívedből mondasz (főleg, ha szeretteid) és teljesen unintelligensnek könyvelnek el. Egyszerűen rosszat tesz a szívednek. Tudod, hogy mennyit segíthetnél neki, de nem érdekli. Magadban ne tegyél kárt mások miatt! Velem megtörtént. Majdnem a kórházig jutottam. Szerencsére még épp a legrosszabb előtt leállítottak.


Ezt az örökkévalóságig folytathatnám. És lenne is mivel, mert sajnos szeretek úgymond "okoskodni" (habár legtöbbször inkább az ellenkező hatást érem el) és el fogom mondani a véleményemet minden érdekes kérdés alá.

Szeretek regényeket írni novellák alá, és ha netán valaki végigvergődné magát ezen a sok sehová se vezető, kusza gondolaton, akkor annak gratulációm. Igyon egy pohár vizet, az jót tesz. (Hehe)


No de az a véleményem (még), hogy igazán érdekes és elgondolkodtató ez a kérdés. Az értelmiségiek is csak akkor lehetnek még bölcsebbek, ha tudnak egy más szintű ember nyelvén kommunikálni, gondolatai, cselekedetei miértjét megérteni(nem letudni azzal, hogy ez ..., mert szerintem ez csak egy lusta magyarázat, mert minden embernek van agya legyen akárhány éves, nemű, bőrű, múltú).[habár ez fárasztó, sok időt vehet igénybe, ezért azt javaslom legyünk elfogadóak, alázatosabbak. Vegyünk lejebb az egónkból, de úgy, hogy maradjon is.]


Egyszerűen nem bírok leállni az irogatással. Én erre jutottam, ezt teljes mértékben a szívemből írtam.(veszélyes! Nem ajánlott utánam csinálni, főleg még nálam gyengébb lelkű embereknek)

Én ezekre a gondolatokra jutottam 15 évem alatt, sokszor hibázok, de én igazából csak örülök ezeknek. (Kis tanórák)

Köszönöm a türelmet, remélem írtam valami hasznosat is.


Ui.: látszik, mennyire próbáltam leállni helyenként..(hehe)


UtóUi.: konkrétan a kérdésre nem is válaszoltam még.(haha)

2018. máj. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

#15 - Hogyne olvasnám végig, jobban is szeretem a hosszabb leveleket mert jobban meg lehet ismerni az embert és már csak azzal, hogy ilyen hosszan fejtetted ki a véleményedet következtethető , hogy értelmesebb is vagy mint aki írt 3 sort úgy hogy el se olvasta az ennyimet vagy ír 2 szót.

Egyetértek veled, nem tudok változtatni ezen igaziból ezért sem avatkoztam közbe a nőhöz meg direkt nem szóltam mert ha hozzám is hasonlóan szólt volna az biztos én nem tudnám visszafogni magam.

Igaziból mesélhetsz én meghallgatom.

15 évesen mondjuk kemény ha ilyet írsz :D

Akár a kérdést is kifejtheted most már :D

2018. máj. 28. 11:23
 17/18 anonim ***** válasza:
Itt a legtöbb ember arról beszél, hogy milyen reményvesztett és, hogy esélytelennek látja a szituációt, olyankor miért baj, ha azt mondja az ember, hogy próbálja meg? Ha tényleg úgy érzi, hogy pl.: "lekéstett egy csajt" akkor már nem mindegy, hogy megpróbálja vagy sem? Ha nem próbálja az lesz a baja, hogy nem tudja, hogy mi lett volna ha... Ha meg megpróbálja mert bíztatták még a legnagyobb szarban is akkor meg kiderűl mi az igazsag az ő helyzetében.
2018. máj. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 I noor Y ***** válasza:

De most az elozo elotti elotti nek mi az a mondata h veszelyes es nem ajanlott utana csinalni

?????

Mit????

Azt hogy a szivebol irt??

Mert miert nem erdemes gyenge lelku embereknek a szivebol irnia

Miert veszelyes???


Egyebkent az utolsonak igaza van

2018. máj. 28. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!