Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Hogy fogadjam el, hogy valószí...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy fogadjam el, hogy valószínűleg soha nem lesz senkim?

Figyelt kérdés

Szóval arról van szó, hogy hiába mondja mindenki, hogy biztos tetszem valakinek, vagy fogok majd, meg, hogy eljön majd az is, hogy lesz valakim, én ezt egyszerűen nem veszem be.

Valahogy úgy vagyok vele, hogy mennyi az esélye, hogy az adott fiú a rengeteg lány közül akit ismer véletlen pont engem szúr ki és véletlen nekem is bejön ő és ezt még kommunikálni is tudjuk?

Plusz hiába mondják sokszor, hogy milyen szép vagyok, jó a stílusom, valahogy nem érzem ezt sem igaznak. Eléggé más vagyok mint a legtöbb korombeli, és ez nem feltűnősködés, inkább negatívum, mert nagyon más a stílusom pl, és emiatt nem tudom elhinni, hogy ez a ,,külöcség'' bárkinek bejön. Meg az arcom is olyan, hogy mindenki azt mondja rá, hogy ilyen furcsán szép, nem tucat, vagyis furcsa, vagyis valójában nem is szép, mert kinek jön be egy ,,furcsa'' arcú valaki... Szívesen lennék hasonlóbb a többi lányhoz, meg csinálnék olyan dolgokat, gondolkoznék úgy, de az valahogy nem én lennék.

Meg emellett félénk is vagyok, egy kicsit antiszoc is ez az önbizalom hiányom miatt lehet, de nem hiszem, hogy lenne olyan fiú a világon, aki tényleg látja bennem a szépséget belsőleg és külsőleg, aki meg akarja ismerni az elmélkedős énemet, a lelkemet... Nem hiszem, hogy lesz olyan aki tényleg szeret, megért, önmagam lehetek mellette... Mivel senki olyat nem ismerek, aki száz százalékosan elfogadna úgy ahogy vagyok, akinek ne lenne gond, hogy furcsa vagyok.

Még a legjobb barátaim szerint is különc vagyok, meg nem normális, akkor mégis mi tetszene bennem egy fiúnak?

Ezt nem úgy értem, hogy csak egy bizonyos típus jön be nekik, mert kinek mi, de... Én csak én vagyok, és nem hiszem, hogy bárkinek kelleni fogok így. Sokszor hallani, hogy a fiúknak az ilyen aranyos, kedves, okos, humoros lányok jönnek be... Én meg pont, hogy nem vagyok aranyos, hogy az elején kezdjem. Igazán lányosnak sem mondanàm magam, emellett szarkasztikus ,,humorom'' van, amit valahogy sokan félreértenek és nagyon szeretnék változtatni rajta, de nem lehet csak úgy humort váltani, meg tényleg szeretnék ilyen nagyon aranyos, anyáskodóan nőies lány lenni, de nem megy.

Persze azért vannak tulajdonságaim, amiket tényleg lehet értékelni, mint mindenki másnak, de alapvetôen egy nagyon furcsa valaki vagyok, és nem hiszem, hogy így ahogy vagyok valaha tetszeni fogok valakinek.

Amúgy ezt tényleg nem ilyen sajnáltatás, vagy ilyesmi, nem várom, hogy mindenki azzal jöjjön, hogy jajj, biztos lesz majd valaki, mert tisztávan vagyok a fiúk szempontjából hiányosságaimmal, csak azt szeretném tudni, hogy hogyan fogadhatnám ezt el? Sokkal nyugalmasabb lenne az életem, ha nem remélném, hogy egy olyan lány mint én talál valakit magának valaha...

Mit gondoltok erről az egészről? Valami ötlet?

Köszi a válaszokat előre is.

16/L



2018. máj. 24. 22:12
 1/8 A kérdező kommentje:

Nagyon kiéleztem ezt a kinézetre valahogy, de csak egy példa, nagyon sok más dologgal is van, hogy nem tudom elhinni, hogy bárkinek tetszek, ennyire szerintem kevés ésszel, tehetséggel stb stb folytathatnám sajnos...

És amúgy elnézést, ha hibás.

2018. máj. 24. 22:17
 2/8 anonim ***** válasza:
81%

OFF: 16 éves vagy, még fiatal. Nagyon sok változás jöhet az életedben. Az, hogy különc vagy, egyedi, nem negatívum, legalább kitűnsz a tömeg közül, jobban észrevesznek.

Az önbizalomhiány nem jó. Fejleszd az önbizalmad, ha megtetszik valaki, kezdeményezz te is nyugodtan. Max visszautasít, de akkor sincs semmi gond, lehet próbálkozni a következőnél. Értsd meg, hogy nem tetszhet mindenkinek mindenki, de ettől függetlenül legyen kedved és erőd próbálkozni :)

Nem mindenkinek az az ideál, amit leírtál. Ne akarj másra hasonlítani, csak azért, mert azt hiszed, hogy úgy jobban kelendő lennél - nem éreznéd jól magad, ha csak megjátszanád. Ha még kevesebb is a fiúk mennyisége, akinek bejönnél, akkor sem nulla és soha nem is lesz.

Fogsz te is találni valakit. Nyugodtan kezdeményezz, ha tetszik valaki. Az önbizalmat pedig próbáld meg egészséges szintre hozni.

---

ON: Mennyire fontos neked az életedben egy párkapcsolat? Ha erre építed a boldogságod, nem fogod tudni elfogadni még egy jópár évig, aztán megunod az egészet és nem fog érdekelni.

... és lehet, hogy pont akkor jön valaki. :)


Fel a fejjel!

2018. máj. 24. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, lessz valakid. Hidd el, én is különc vagyok, én is eléggé furcsa vagyok, a személyiségem, a lelkem, az iskolában sajnos nincs olyan, aki hasonlítana rám. 17 éves fiú vagyok. Régen, félénk voltam, önbizalomhiányos, történt pár rossz dolog, ebben az évben, próbálkoztam élőben egy lánynál, de rossz vége lett. Viszont, hogy ne érezd egyedül magad, van hozzád hasonló. És ezt azért mondom, mert tényleg így van. Sok sikert kérdező. :)
2018. máj. 24. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
79%

Biztos vagyok benne, hogy fogsz találni. Ha ez megnyugtat, egy csónakban evezünk. Csak én 18 éves vagyok. 😅.

Nagyon sokszor megkapom hogy "Úristen neked még nem volt barátod? Hogy lehet ez?". Hát igen. A szarkasztikus "humor" ismerős😄, és én se vagyok lányos, hülyét kapok a valaki sminkről meg "pasikról" kezd el beszélni.

Sokak szerint rideg, kimért, megközelíthetetlen vagyok, de én csak kétszer meggondolom mit mondok, és eléggé komolynak gondolnak, pedig csak nem szeretek csacsogni a semmiről. Amin ha változtatnék, színészkedés lenne. Te se tedd.

Majd eljön Ő, aki kíváncsi Rád és minden nap a fejében jársz.😄 Valószínűleg értékelni fogja, hogy nem "ismered" fél várost.

Legyen tartásod, ne ez határozza meg a mindennapjaid. 16 évesen nem ez a legfontosabb. Később meg fogod köszönni magadnak.

Az osztályomban zajló lamúrok alapján ezekről a fantasztikus dolgokról maradtunk le: Műhisztik, balhék, sz*rkavarás, cicaharcok, barátságok féltékenység miatti tönkremenetele, 1 hónapig tartó "járás", látszatkapcsolatok, amik csak addig tűnnek szépnek jónak amíg ki nem lépnek az iskola kapuján. Én inkább várok minthogy ilyenbe bonyolódjak. Úgyhogy ne sajnáld annyira. Amennyit dobna az önbizalmadon, annyi is esne vissza egy csalódás során, mert a kamaszfiúk nagyrésze - hiába vannak kivételek -cél nélkül, villogni keres barátnőt.


Egy jó idézet:"Maradj meg bimbónak, amíg csak lehet, mert kinyílott rózsának nincs többé kikelet."

Legyel büszke arra, hogy bimbó vagy!😊

2018. máj. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Szia! Sajnos én is elég hasonlóan gondolkodom ezzel a témával kapcsolatban. Ugyan éppen csak egy kevéssel vagyok idősebb nálad, mégis gyakran érzem esélytelennek, hogy rátaláljak a páromra, aki egyben úgymond a lelki társam is lenne. Egy olyan személy, aki teljes mértékben elfogad, a külső és belső negatívumaimmal egyaránt, akivel bármit megoszthatok, nyugodtan kitárulkozhatok előtte. Természetesen, ezeket én is viszonoznám az ő irányába. Összességében véve nem mondom, hogy annyira kilógok a kortársaim közül, de azért bizonyos tekintetben mégis. Személyiségben rendkívül különbözöm tőlük, az átlagnál jóval visszahúzódóbb, félénkebb vagyok, tele komplexusokkal és önértékelési problémákkal. Az utóbbiakon nemrég elkezdtem dolgozni, illetve változtatni a szemléletmódomon és előtérbe helyezni az előnyös tulajdonságaimat a hátrányosakkal szemben. Továbbá egy kissé meg kellene erőltetnem magam kommunikáció terén is, bár bevallom én nem kedvelem ezeket az üres, felszínes csevegéseket, mint amik például az osztályomban folynak. Lehet, hogy velem van a gond, nem mondom, hogy nem, de én egyszerűen ilyen vagyok. Ami az ismerkedést illeti, igazából még én sem találkoztam olyan fiúval, aki tetőtől talpig, úgy egy az egyben megfogott volna külsőre is belsőre is. Talán egy-kétszer éreztem hasonlót, de ezek csak kisebb fellángolások voltak és nem szerelem, illetve mind csak plátóiak maradtak. 1-2 éve interneten próbálkozom, mert anonim felületeken, mint például ezen az oldalon, bátran merek írni. Mondjuk eddig még nem jártam sikerrel, de talán ami késik, az nem múlik. :)


Visszatérve rád:


Ne aggódj, még bőven van időd, fiatal vagy. Úgy gondolom, hogy semmin nem szükséges változtatnod, sem a szarkasztikus humorodon, (úgy vettem észre, hogy ez amúgy bejön a fiúknak :)) sem az öltözködéseden stb. A fiúk között is rengeteg a visszahúzódó, aszociális típus, csak szemfülesnek kell lenni és észrevenni őket. Ha valakit szimpatikusnak találsz, (akár üzenetben) próbálj meg kapcsolatba lépni vele. Sosem tudhatod, hogy később nem bánod-e meg, hogy elszalasztottál valakit.


Sok sikert! :)


17/L

2018. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Tizenhat évesen ne gondold, hogy nem lesz senkid soha. Még sehol sem tartasz az életben, annyi minden vár rád, nyilván lesz valakid, talán nem is egy.


Jó, hogy nem vagy tömeg, de nagyon rossz, hogy az akarsz lenni. Épp ez a jó benned, csak nem a tucat fiúkra kéne várnod. Egy hasonlóan furcsa fiú kell, és hidd el, létezik, és majd valahogy valamikor meg is találod.


Tudom, hogy most az a divat, hogy tizenhat évesen mindenkinek öt barátja volt már, de ez nem egy követendő példa. Attól még, hogy még nem volt senkid, nem vagy rosszabb, mint a többiek. Amúgy sem egészséges ilyen hamar kezdeni. Nekem tizenhat évesen volt az első párkapcsolatom, de vannak barátnőim, akik 19-20 évesek, és még mindig nem volt senkijük. És nincsenek annyira elkeseredve, mint te. És sokakat ismerek, akik meg boldogtalanok a párkapcsolatukban, és nem mernek kilépni, mert mi lesz, ha nem találnak utána senkit.


Ne egy párkapcsolatra alapozd a boldogságod. Szeresd a különcséges, építsd önmagad, növeld az önbizalmad, aztán majd jön magától. (Én is utálom, ha ezt mondogatják, de attól még igaz. Nem tudod felgyorsítani a folyamatot, de azért még 16 évesen ne menj el apácának.)

2018. máj. 25. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Meg nagyon fiatal vagy, elobb-utobb úgy is meg fogod találni az igazit,aki a hibaiddal együtt feltétel nélkül fog szeretni. Meg előtted áll az élet,tényleg fiatal vagy,ne hidd azt,hogy sose lesz senkid
2018. jún. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Teljes mértékben átérzem a helyzetedet, én nem hiszem, hogy valaha találok valakit akinek pont én kellenék és engem tartana a legszebbnek. És sajnos én sem vagyok se kedves, se aranyos :D Veled ellentétben viszont nem vagyok antiszoc, sok barátom van és így még nagyobb a nyomás rajtam, mivel a barátaim 98%a párkapcsolatban él. És állandóan azzal zaklatnak, hogy mikor lesz már egy rende kapcsolatom :D A másik, hogy én meg pont nagyon átlagosnak tartom magam, talán átlagon alulinak. Semmi extra, semmi különleges....egyedül a stílusom jó, azt mindig dicsérik. De ennyi. Az arcom nem kifejezetten szép, olyan semmilyen. Eddig jól megvoltam egyedül is, de mostanában egyre többször gondolok arra, hogy jó lenne, ha lenne valaki mellettem. A barátaim közül sokan már a párjukkal költöznek össze, most így érettségi után, én meg megyek egyedül a koliba egy tök idegen városban :D Hurrá :D

Na mindegy, ennyit rólam. :D

Viszont te ne aggódj, nagyon fiatal vagy még :) A személyiséged is fog változni még, érettebb leszel. Próbálj meg nyitni mások felé, mert egy nyitott, érdeklődő ember mindig jó társaság. Amúgy meg élvezd csak ki nyugodtan a fiatalságodat, mindenféle kötöttség és elköteleződés nélkül. Próbáld meg elfogadni magad, az soha nem hátrány. És gondolj bele...még csak 16 éves vagy, előtted az élet. Nem kell elfogadnod ezt a helyzetet, mert hidd el hogy találsz valakit aki pont olyannak szeret, amilyen vagy. Van aki fiatalon is talál már magának ilyen illetőt, és vagyunk mi, akik csak később fogunk (de fogunk, ne aggódj!!!! :)) Ne gyötörjenek kétségek, légy pozitív ezzel kapcsolatban. :)

Minden jót! :)

19L

2018. jún. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!