Kezdőoldal » Tini párkapcsolatok » Társkeresési problémák » Teljesen őszintén! Mi lehet...

Figyelem! A Tini párkapcsolatok kategória kérdései 16 éven felüli látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 16 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Teljesen őszintén! Mi lehet velem a baj? Miben kellene megváltoznom?

Figyelt kérdés

Szóval 16 (lassan 17) éves lány vagyok, és még sosem volt senkim, nem is nagyon kezdeményeztek, nem csókolóztam stb...


Nagyon sokan azt mondják, ez nem gáz, sőt, örüljek neki, mások meg sajnálkoznak, hogy ,,jajj szegény, persze, mert nincsenek normális fiúk manapság''...


De engem egyik sem segít ki, mivel miért örülnék, nagyon hiányzik, hogy legyen valakim, még ha nem is mutatom ki. De azt meg nem gondolom, hogy, ,,nincsenek normális fiúk'', ez milyen diszkrimináló baromság már, könnyű általánosítani meg másokat hibáztatni...


Igazából nem nagyon vagyok otthon az ilyen párkeresős témában, de gondolom ahhoz, hogy tanácsot tudjatok adni, megmondani mi lehet a gond, a belső és külső tulajdonságaim fontosak, mert a fiúk is ezek alapján választanak, nem?


Ha ezek nem lényegesek, akkor ugorjátok át a következő részeket.


Szóval a belsőm:


Jó tulajdonságok:

Intelligens vagyok, bár ez nem olyan nagy dolog. Nagyon érzékeny és empatikus vagyok, jó hallgatóság. Műveltnek meg kreatívnak szoktak tartani, plusz szerintem alapvetően kedves, meg barátságos vagyok. (Már akivel). Elég elmélkedős, ,,mélyérzésű'' vagyok. Amit mondani szoktak még, hogy ,,színes és meglepő egyéniség'' vagyok. (Jelentsen ez bármit is.)

Aztán, hogy ezekből mind mennyi az igaz és mennyi az amit csak én képzelek / csak úgy mondanak, az is jó kérdés...


Rossz tulajdonságok: eléggé félénk vagyok, olyan folyton elpirulós, idegenekkel dadogós fajta, (ennek ellenére nem vagyok extrém módon csendes, hallatom a hangomat ha kell, meg jól tudok beszélgetni csak félénk vagyok). Iszonyú szerencsétlen és béna tudok lenni, állandóan kínos szituációkban találom magamat, az ilyen helyzetekben pedig nem tudom megjáttszani, hogy nem érdekel, elvörösödöm, összevissza beszélek, benyögöm az első dolgot ami az eszembe jut, amitől minden csak még kínosabb lesz. Eléggé furcsa tudok lenni. Olyanokkal akik nagyon mások mint én / olyanokkal akik nem szimpatikusak nem tudok rendesen kommunikálni, nem tudom elrejteni az érzéseimet. Nagyon naiv tudok lenni, mindenkiben a jót látom, de nem ilyen ,,milyen pozitív és kedves vagyok'' szinten, hanem elég durván, abnormálisan. Nagyon makacs vagyok, ami szintén nem jó, illetve iszonyú szarkasztikus tudok lenni. Vannak furcsa szokásaim, nem teljesen mindennapi az ízlésem, ami elég rosszul jön ki sokszor.


Külsőm: hát nem tudom, nagyon nem vagyok olyan típus, aki elmehetne samponreklámba, tehát nem vagyok 170+ centi (éppenséggel csak 163), nincs fenékig érő szőke hajam, meg bomba alakom végtelen lábakkal... Azt szokták mondani, hogy nagyon nem átlagos értelemben véve szép arcom van, ami karakteres és aranyos. Tehát leginkább olyan vagyok, akinek érdekes arca van, nem tucat, de vagy nagyon megragad valakit, vagy nagyon nem. (Nem tudom ennél jobban leírni, ha valaki nagyon nem tudja elképzelni, privátban küldök képet). Vékony vagyok, kicsit talán túlságosan is, de azért nem csont és bőr, az alakom rendben van szerintem. Amúgy vöröses barna hajam van, kicsit túl nagy barna szemeim (ilyen álmatag játékbaba fejem lesz tőle :/ )... Semmi különös szerintem és mivel fogalmam sincs mi az ami fontos a fiúknak, nem nagyon tudok mit írni. A stílusom ilyen teljesen minimalista, elegánsabb mint ahogy a korombeliek öltözködnek, amit szeretek igazából, de ez csak én vagyok, ki tudja mondjuk a fiúk hogy vannak vele.


Szóval ennyi nagyjából, nem vagyok egy világrengető valaki, de azért ez még nem indokolja, hogy ne tetszek senkinek. Illetve csak az idősebbeknek jövök be, tehát az ilyen 20+ korosztály, nem tudom miért lehet ez, de olyanokkal elsőre meg nem szeretnék azért 17 évesen kavarni... Nincs bajom a korkülönbséggel, csak minden tapasztalat nélkül elsőre kicsit ijesztő.

Amúgy járok társaságba, nem vagyok antiszoc, csak nem szeretem az ilyen nagy bulikat, ezért inkább kisebb baráti körrel szoktunk csinálni dolgokat, de sok barátom / haverom / ismerősöm van, csak, nem egybe egy nagy társaságként, hanem külön külön... Nem tudom ez mennyire lehet baj.

Ja az elvárásaim pedig nincsenek az egekben, szeressen, tiszteljen, legyen valamilyen szinten hasonló hozzám, tehát legyen bennünk közös... Nincs igazából kikötésem, mert úgyis maga az ember tetszik meg, egybe úgy ahogy van, elmondhatom, hogy ,,legyen ugyanaz a hobbink és legyen magas és szőke hajú'', de ha egyszer valaki olyan jön, aki valami másért rajong, amihez tudok kapcsolódni, és akivel egymásra vagyunk ,,hangolódva'', de mondjuk barna haja van és nem 190, akkor az lesz az ideálom... Nem igazán értem ezt az ideál dolgot, de szerintem nincsenek nagy elvárásaim, csak, hogy passzoljunk egymáshoz, akármiben is nyilvánuljon ez meg.


Mi lehet a gond? Változtassak valamin? Min és hogyan?


Bocsánat a hibákért, elnézést, ha összeszedetlen, köszi a válaszokat, stb stb... :)



2018. okt. 29. 22:16
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
0%
*Amúgy sok csaj ilyen "alfa-hím"-típusút keres, akiben azt látja, hogy pl nem nyápic,és meg tudná védeni a családot; és akin kifejezetten látszik ez, meg ilyen határozott, harsány, nagyhangú, szembetűnő, vagy akár még partiközepe-figura; meg hogy olyan kis közvetlen , mindenkivel barátkozós-eldumálgatós; hogy olyan laza, könnyed, lazán veszi a dolgokat; pl nem neurotikus, vagy esetleg visszahúzódó, hanem nagyon stabil, kiegyensúlyozott, talpraesett, határozott, magabiztos, jó kiállású, karakán; meg pl mindig mindenről meg meri mondani fel meri váallalni a saját véleményét, tehát még pl ilyen bátor is, és nem félénk; és nem ilyen lágy és lájtos, hanem olyan "odateszem", olyan 'tökös', faingyerek. Tehát akinek védelmet érez a közelében őiránta. És bocsi, ha valakinek bántót írtam, remélem, nem volt benne semmi olyan; mindenkit szeretek:) Ja meg pl lehet, hogy nem gondolnak mondjuk nyápicnak; csak pl nem vagy nekik egyszerűen elég tökös -gyerek; vagy nemtom. Most még amúgy a bevállalós szó jutott eszembe; de ez mégse nemigen tartozik most ide. Hogy olyan nagyon határozottat, magabiztosat akarnának talán ők; de pl van , akinek meg a kis szelíd, visszafogott, nagyon szerény, és tele empátiával, és mélyérzésű, nemfelszínesek jönnek be. Lehet, hogy pl olyanok vannak többen a környezetedben, akiknek te pl nem jössz be, nem vagy az esete. Meg még pl a szerelemhez, annak kialakulásához pl valami 'varázslat' is kéne. Hogy eleve ahhoz vonzódsz, akivel dolgod van a sorsodban; tudnátok egymástól tanulni, így közösen fejlődni. És ezt pl hozzád hasonlóval tudnád a leginkább (személyiségben); mivel pl két tökre különböző típusú ember pl megörjítené egymást; tehát pl egy beképzelt, és egy visszafogott, cuki ember nem bírnák túl sokáig, hosszútávon elviselni egymást; mert a beképzelt talán nyámnyilának tartaná a másikat, a másik meg realizálná, hogy az egyik meg pl igazából 'saját magába szerelmes', tehát nem is kell ő oda.
2018. nov. 1. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
0%
*Vagy lehetsz még "szürke kisegér" is, atótl nem biztos , hogy felfigyelnek rád; mert talán lehet, hogy odáig nem jutnak el ,hogy észrevennének, hogy feltűnnél nekik, hogy te amúgy ott élsz és létezel köztük; nemhogymég hogy megnézzenek pasiként; tehát ez kb már föl sem merül, mert eleve annyira beleolvadsz a háttérbe, hogy már észre sem vesznek; már addigse jutnak el; tehát akkor hogy néznének már meg, hogy vizslatnának már meg/át női szemmel? Hogyha nem vagy feltűnő nekik, nem vagy szembetűnő jelenség; lehet, hogy pl semmiben sem látnak téged kiemelkedőnek, érdekesnek, nem is mozgatod a fantáziájukat úgy, hogy esetleg érdemesebb lenne téged mélyebben megismerni. Mármint most itt személyiségre gondolok elsősorban; meg nem hogy még kezdeni veled valamit, valami egyebet. De első sorban tényleg a személyiségre gondolok itt most, de még ilyen egyéb dolgok is benne lehetnek, amiket nem képzelnének.
2018. nov. 1. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
kb
2018. nov. 1. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:

#31-32:

A kérdés így kezdődik:

"Szóval 16 (lassan 17) éves --->lány<--- vagyok"

2018. nov. 1. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
0%
Ja, tényleg, bocsi:)
2018. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
*de a szürke kisegeres attol még lehet igaz rá:$ ^ ^
2018. nov. 1. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
42%
Én pont ilyen lányt keresek,csak sehol nincs :( Kedvelem az empatikus lányokat :D
2018. nov. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 anonim ***** válasza:
50%

Már akkor kinéztem ezt a kérdést, mikor egy válasz se volt rajta, de nem igazán jött az ötlet hogy mit írjak. Mindig nézegettem a válaszokat, és igazán negatív légkör alakult ki, mondhatom.

Én 18 vagyok, és srác. Nekem egy szerelmem volt eddig, aki nem mellesleg az osztálytársam volt, és még most is az. Két évig. Hosszú egy történet a miénk, a lényeg az hogy sose jöttünk össze. Az biztos hogy én többet éreztem, és ha a viselkedését nézzük akkor ő se volt közömbös hozzám. Legalábbis ezt állította... Nekem a lány bármit mondott, elhittem. Ha valamit kért, betartottam. Azt mondta hogy nem bírja ha ajándékokat kap, meg ha valaki csakazért is rámenős vele. Nos... Jött egy srác, aki rámenős volt, ajándékokkal halmozta el, és nem hagyta nyugton. A lány pedig egyszerűen belezúgott. A srác alig egy hónap alatt többet ért el mint én egy év alatt... Ráadásul miután összejöttek, én hirtelen ott találtam magam, hogy mindkettő nekem mondja el a problémáját a másikkal kapcsolatban. Párkapcsolati tanácsadó lettem, mindezt úgy hogy közben nem is gondoltam a saját érzéseimre. Akkoriban mindennél fontosabb volt ez a lány nekem. De komolyan. Ő vele keltem s feküdtem, ő volt az aki feldobta a napom, aki feltöltött energiával. Ha ő boldog volt, akkor én is. Sajnos erre csak akkor eszméltem rá, mikor kézenfogva láttam meg őket, és úgy vártak. Hirtelen olyan érzés tört rám, ami az egész testemet befolyásolta. És ebben a legrosszabb az, hogy én tettem ezt. Én okoztam. Mert ha nem lenne meg az érintés-félelmem, ha egy picit rámenősebb lettem volna akkor talán összejöhettem volna vele. De mikor megkérdezte hogy szakítson-e a sráccal, mert az lesz@rja, mondhattam volna hogy igen. De nem tettem. Én jobban hittem a kettejük kapcsolatában, mint ők. Előbbre tettem a lány érzéseit mint a sajátjaimat. Normális esetben a lánnyal való kapcsolatom ezek után is megmaradhatott volna, ugyanis azzal hogy én javítottam meg a kapcsolatukat, gyakorlatilag megástam a saját gödröm. Nem nézhetett a pasi konkurenciának ezek után... Valami mégis változhatott, ugyanis a lány a történtek után még egy hetet beszélgetett velem, aztán nem érdeklődött felém. Két éven át tartott a továbblépés. S amikor végre magam is elhittem hogy sikerült, szakítottak. A lány pedig visszatért, és megint a közelembe került. Azok az érzések, amik szinte teljesen kialudtak addigra, újra lángolni kezdtek. Persze számára ez nem volt semmi. Ott legyeskedtem körülötte, de ahogyan előtte két évvel; most se tudtam leküzdeni a határaimat egyedül. Ő meg nem volt partner ebben. Patthelyzetbe kerültünk, amit én rosszul viseltem. Egy másik lány jókor volt jó helyen, és nála sikerült kibuknom. Ez a lány pedig egy elszólás után már csak félve nézett rám, mert tudta; valamit nagyon elrontott. Az én kiszemeltem abból a fél mondatból is leszűrte, hogy a másik lánnyal beszélgetek, és végül úgy kelt ki magából, hogy alig lehetett ráismerni. Ekkor ábrándultam ki belőle. Most szeptemberben koleszos lettem, és ki lehet találni, hogy ki lett a szobatársam... a pasija. (killmepls) Nem volt jó hallgatni és látni őket, de már megbékéltem az egésszel. Szeptember végén szakítottak, és a lány egy hét elteltével már egy másik pasival volt. Egy olyannal, akit az egész város ismer. Egy olyannal, aki az osztályban már egy másik lányt is kipécézett magának. Egy olyan pasival, akinek az álmaim nője a 18. strigula a lapján. Két hét volt a kapcsolat. Kétszer voltak ágyban. A lány pedig annyit mond erre, hogy egyszer ő is megtehetett egy ilyet. Végül ő is szakított a sráccal. Nem kellett egy hét és ez a srác már újra becsajozott. Egy 14 éves lányt talált magának, akivel már együtt volt régebben. Ez a srác 21 éves, a báttya pedig jó pár évvel idősebb nála (nem tudom pontosan mennyivel). No az a lány akivel most van, a báttyával előtte együtt. A srác, és a fentebb említett lány is az osztálytársam. A lány újra közeledik felém, szokatlanul közvetlenül, de ahogyan megnyílik, egyre több olyan dolgot mond el nekem, amivel elássa magát a szememben. Anno egy meg nem értett léleknek gondoltam, aki csak egy kis szeretetre vágyik... mostanra pedig eggyé vált a sok közül. Neki se kell több, csak egy kigyúrt csávó, és pár szép szó. A közvetlenség, és a rámenősség. Legalább már nem tagadja... Ennyi kell hogy meghódítsd, és a tied legyen. Mindegy hogy én mennyit vesződtem érte, hogy jobban becsültem volna mint bárki más aki a közelében volt. Hogy mindig ott voltam mikor szüksége volt rám. Hogy minden tőlem telhetőt megtettem volna a kapcsolatért. Neki nem kellett ez. Neki az kellett, amiről saját maga is tudta hogy hazugság. Tudta, mégis elhitte. A másikkal meg veszekedett hogy nem őszinte vele, miközben az mindent elmondott neki.

Most kedden értem el azt a szintet, amire azt mondhatom hogy az emberekbe vetett hitem, az életkedvem, a lelki világom, és szinte minden az életembe; nullán van. Összeomlott minden. De nem adom fel. Maradok aki vagyok, még akkor is ha ez azt jelenti hogy se barátnőm, se barátaim nem lesznek. Nem fogok hazudni magamnak azzal, hogy egy maszkot húzok fel a világgal szemben. Nem fogom kigyúrni magam, és nem fogok hazudozni csak azért hogy imponáljak másoknak.

A gyengeségeim, a hibáim, az erősségeim, a személyiségem, a gondolataim, a stílusom, stb.

EZ MIND ÉN VAGYOK! Ha valakinek nem tetszik, nem kapja meg azt a szívességet hogy miatta változzak. Csak akkor ha ő is megteszi értem. Mert másképp fölösleges időt és energiát feccölni bármire is.

2018. nov. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
67%

Szia.

Szerintem nincs veled különlegesebb baj, csak a nyílt pozitív gondolkodást kellene javítani. Az a helyzet hogy akik egy kicsit intelligensebbek és talán kicsit még realitikusabbak is , azoknak még inkább nehezen megy az ismerkedés és a mélyebb barát/párkapcsolatok kialakítása. Ezek az emberek (én is ilyen vagyok) sokkal többet töprengenek magukban és sokszor észre sem veszik egy egy pillanatot elkezdenek elemezgetni és újra és újra átértelmezni. Sokszor ilyenkor nagyon mélyre kell nézni magunkba hogy egy kicsit megálljunk az időben és magunkra szóljunk hogy miért is rágódok én ezen nem fontos ez és csak folytassuk a beszélgetést. Ha valamit elrontasz vagy nem úgy jön ki mint ahogy azt te szeretted volna, akkor csak vicceld el vagy gúnyold ki magad. Persze ezt se vidd túlzásba :). Ez után csak folytasd a beszélgetést és érezd jól magad és legyél nyitott és felhőtlen. Ha elkezdesz valakivel beszélgetni, akkor add meg a módját :)! Nézz a szemébe kicsit hosszabb ideig és többször is. Mosolyogj rá és legyél figyelmes vele. Ez lehet lány és fiú is, a lényeg hogy érezze hogy szimpatizálsz vele és érdekelnek az ő gondolatai és akkor őt is elkezded érdekelni. Egyébként és kifejezetten aranyosnak találom azokat a lányokat akik tudnak zavarba jönni, mert ez szerintem egy nagyon erős visszaigazolás is a fiúnk hogy nem rossz helyen kopog. Ez fiúknál hidd el ugyan úgy megtörténik, bár jól ki is bújnak belőle, mert hát elég jól kezelik ÁTLAGBAN ezeket a helyzeteket. Én már nagyon régen találkoztam olyan lánnyal aki visszafogottabb aranyos és azért nem félti a hangját. Szerintem te egy nagyon különleges lány vagy és ha ezt elhiszed magadról is akkor még különlegesebb leszel. Sajnos a személyiséged olyan, illetve a érzelmi "IQ" szinted, ami nem a te korosztályodnak megfelelő és ezért keresnek téged az idősebb fiúk, de ne félj te is leszel idősebb és akkor már nem csak feltétlen az idősebb korosztály fogja a társaságod keresni. Szerintem amúgy egy nagyon aranyos lány vagy, legalább is leírás alapján és ha egy közösségbe tartoznánk biztos vagyok benne, hogy szívesen áldoznék az időmből arra, hogy beszélgessünk és jót szórakozzunk egymás gondolatain.

Ha kérdésed van, vagy szeretnél beszélgetni, akkor priviben megpróbálok segíteni/beszélünk.

jah és egy képet légyszi, csak hogy teljes legyen a kép. ;)

By

18F

2018. nov. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim válasza:
Inkabb linkelj be magadrol egy kepet ugy konnyebben valaszt kapsz.
2018. nov. 9. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!