Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az 1900 körüli időkben (pl....

Az 1900 körüli időkben (pl. Győrben) jellemzően milyen anyagból (módszerrel) építették emeletes házaknál a közbenső födémet?

Figyelt kérdés
és kb mióta alkalmaznak vasbetongerendát?
2020. febr. 14. 11:36
 1/4 anonim ***** válasza:
Vasbetonból. Korábban fagerendából.
2020. febr. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 TappancsMancs ***** válasza:
1900 az még inkább a fagerendáról a beton gerendára váltás időszaka volt, mondjuk a vasbeton elterjedési gyorsaságát nem tudom, de szerintem valószínűleg még egy ideig egymás mellett volt a két megoldás. Majd a vasbeton kiszorította a fagerendákat. A kor az nagyjából a kérdésbeli.
2020. febr. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Tégla, vasbeton, fa. Ezek még nem előregyártott vasbeton gerendák voltak, hanem boltíveket öntöttek ki helyben vasbetonból (sok ilyen szép régi épület van győrben is, de szerte szét az országban). Ilyenkor még jellemző volt a boltíves födémek alkalmazása, esetleg tégla-vasbeton kombináció. Az "egyszerű" házaknál fa köztes födémeket használtak mert olcsóbb volt. Ha jól tudom az 1910-es évektől kezdett egyre gyakoribbá vállni a vasbeton alkalmazása, és valamikor ott kezdett elterjedni a vasbeton síkfödém alkalmazása. (Itt nyilván nagyobb fesztávolságkról beszélünk). Az 1920-as évekből számtalan budapesti raktár épületben vannak már nagyteherbírású vasbeton födém szerkezetek. Győr sem volt nagyon más, mert a mérnökök általában akkoriban Budapesten tanulták a szakmát (esetleg Bécsben, vagy Münchenben ezeken a helyeken volt rendes mérnök képzés).
2020. febr. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm
2020. febr. 15. 12:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!