Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Skandi lottó lehet nyereséges?...

Skandi lottó lehet nyereséges? (avagy miért éri meg ez az SZRT. -nek? )

Figyelt kérdés
Megnéztem a konkrét korábbi húzások alapján, és nagyon úgy tűnik, hosszú távon megéri játszani! Hol tévedek? Cáfolj meg!
2020. márc. 1. 10:31
 1/10 A kérdező kommentje:
Összevetettem a saját állandó számaimmal a korábbi húzásokat. Ledöbbentem. Az összes húzásból, ha a kezdetektől játszottam volna, lett volna 6 db hatos találatom, 53 db ötös találatom, és 165 db négyesem! A letöltött excel táblából a hatosokat konkrétan kikeresve 989.295 Ft plusz az 53db ötös átlagosan 5.075 Ft-jával kb 268.000 Ft plusz a 165db négyes átlagosan 983 Ft-jával 162.000 Ft bevételt hozott volna. Míg az 1064 szelvény mai árfolyammal számolva is csak 319.000 ft lett volna .... Hmmmmm ...
2020. márc. 1. 10:37
 2/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
53%

A Szerencsejáték Zrt MINDEN játéka úgy van megoldva, hogy nyereséges legyen. Egyszerű a képlet: például a bevétel 100 egység. A nyereményekre ebből a 100 egységből 70-et fordítanak, bérekre és egyéb költségekre 20 egységet, a maradék 10 egység pedig a nyereség. Elvileg a pontos egységek megtalálhatóak a játékok leírásánál.

Nyugi, a Zrt MINDIG nyereséges marad :) Nem véletlenül mondják azt, hogy a szerencsejáték a bolondok adója.

2020. márc. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az a vicc, hogy a legkevesebbszer húzott számokra is megnéztem, de bőven ott is igaz a "történet" :) Csak maradjon így, hosszú távon nyereséges, és akkor fogom őket szeretni :D
2020. márc. 1. 10:43
 4/10 Koplárovics Béci ***** válasza:
42%

Te abból indulsz ki, hogy egyedül játszol. Pedig nem. Ha egyedül játszanál, akkor el kellene osztanod a nyereményeket mondjuk félmillióval, vagy amennyi szelvénnyel hetente átlagosan játszanak. Úgy is megérné?


Közben ránéztem, ezt írja a nyereményalapról:

"Adott játékhéten a nyereményekre fordított összeg a nyereményalap meghatározott százalékos mértéke, amely legalább 45%, legfeljebb 60% lehet. A nyereményalapnak a nyerőosztályok nyereményeire fordított részéről, valamint az egyes nyerőosztályok közötti százalékos arányokról az alábbi táblázat nyújt tájékoztatást."


Azaz kb a bevétel FELÉT lehet elnyerni. Persze játszhatsz hosszabb távon "hátha" alapon, és még melletted is állhat a statisztika, de semmi sem garantálja, hogy a múltbeli számok a jövőben is hasonlóak lesznek.

2020. márc. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Ha a szerencsejatek.hu számkereső funkciót használtad, azért lehet, mert egyszerre listázza ki a gépi és kézi húzásokat, külön kell kiválasztani, a gépit és a kézit, hogy a valós adatokat megkapd.
2020. márc. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
57%
Biztos hogy tevedsz vagy hazudsz. A hat talalatnak is olyan kicsi az eselye hogy teljesen kizart jogy a parszaz sorsolasbol tobb 6 talalatod is lett volna. Hacsak nem tobbszaz kombinacioban vannak a dajat szamaid
2020. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Megvan a megoldás ... az 5. válaszolónak van igaza! a számkereső egyben nézi a két húzást (gépi . kézi). Visszaellenőriztem a letöltött excel tábla alapján, és valóban a, mindjárt a legelső 6 találat így adódott össze egy gépi 3 és egy kézi 3 találatból. Ergo ha a gépin mondjuk van 3 találat, meg a kézin további 2, akkor azt öt eltalált számnak veszi! Hát így már nem olyan rózsás a helyzet sajnos. Köszönöm mindenkinek!
2020. márc. 1. 12:22
 8/10 anonim ***** válasza:
54%
Na ugye
2020. márc. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Wadmalac ***** válasza:
62%

Apám évek óta nullszaldós nonprofit RT jelleggel skandilottózik, folyamatosan annyit nyer, ami a heti lottó ára.


Nem is nyer pluszt, de nem is csinál profitot a Szerencsejáték Zrt.-nek.


Ő nem a tipikus célvevője ennek a lottófajtának. :)

2020. márc. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk én is bőven felette vagyok a költségeimnek, de ehhez kellett egy négyes találat a lottó ötösön 2 évvel ezelőtt :)
2020. márc. 2. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!