Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » 5-os lottonal eselyesebb a...

5-os lottonal eselyesebb a 6-ost eltalalni?

Figyelt kérdés
Ha igen akkor mennyivel jobb eselyek vannak?

2019. ápr. 21. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

5ös esélye:

90*89*88*87*86

--------------

(5*4*3*2)

kb. 1:44millióhoz



6-os esélye:


45*44*43*42*41*40

-----------------

6*5*4*3*2


ez 8145060

kb. 1:8millióhoz

1/8145060 az esélyed, tehát sokkal jobb, mint az ötös lottón, bár tulajdonképpen egyiken sem fogsz nyerni főnyereményt, és ezt onnan tudom hogy amíg neked

1:8145060 az esélyed, hogy nyersz, nekem 1:8145060 az esélyem, hogy nem lesz igazam.

2019. ápr. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Itt megvan hogy mennyi az esélyed mindegyikre.

2019. ápr. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Csak azt nem ertem, hogy miert jatszanak az 5-oson akkor amikor a 6-oson tobbet nyerhetnek (ugy jon ki mondjuk a fonyeremeny, volt mar ra pl)
2019. ápr. 21. 18:09
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mert ott nagyobb a nyeremény általában és senki sem számolgatja ki, hogy mennyi az esélye, meg jobban hangzik, hogy csak 5-öt kell eltalálni és nem 6-ot
2019. ápr. 21. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"Csak azt nem ertem, hogy miert jatszanak az 5-oson akkor amikor a 6-oson tobbet nyerhetnek"


Ennyi erővel azt is kérdezhetnénk, miért játszanak a 6-oson akkor amikor a skandináv lottón mégjobbak az esélyek. (35-ből 7-et kell eltalálni).


Egyébként a válasz talán abban is keresendő, hogy az 5-ös lottónak nagyobb a múltja.

2019. ápr. 23. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A̲z̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲m̲e̲n̲n̲y̲i̲t̲ ̲i̲s̲ ̲l̲e̲h̲e̲t̲ ̲n̲y̲e̲r̲n̲i̲,̲ ̲n̲e̲m̲ ̲s̲o̲k̲a̲t̲ ̲j̲e̲l̲e̲n̲t̲. Többmillió lottón játszó közül, csak n̲a̲g̲y̲o̲n̲ ̲k̲e̲v̲e̲s̲e̲n̲ ̲v̲a̲n̲n̲a̲k̲,̲ ̲a̲k̲i̲k̲n̲e̲k̲ ̲t̲e̲l̲i̲t̲a̲l̲á̲l̲a̲t̲u̲k̲ ̲v̲a̲n̲;̲ ̲m̲é̲g̲ ̲a̲ ̲k̲ö̲v̲e̲t̲k̲e̲z̲ő̲ ̲n̲y̲e̲r̲ő̲o̲s̲z̲t̲á̲l̲y̲b̲a̲n̲ ̲s̲i̲n̲c̲s̲e̲n̲e̲k̲ ̲s̲o̲k̲a̲n̲.

Ilyen szempontból egyremegy, hogy valaki milyen lottót vásárol. Egyetértek az 1-es válasz jóslatával; ott a pénz a kirakatban, de marad is.


V̲a̲l̲ó̲s̲a̲b̲b̲ ̲e̲s̲é̲l̲y̲e̲ ̲v̲a̲n̲ ̲a̲n̲n̲a̲k̲,̲ ̲h̲o̲g̲y̲ ̲a̲ ̲l̲e̲g̲a̲l̲s̲ó̲ ̲n̲y̲e̲r̲ő̲o̲s̲z̲t̲á̲l̲y̲t̲ ̲é̲r̲i̲ ̲e̲l̲ ̲v̲a̲l̲a̲k̲i̲. 1972 óta játszom ötöslottón, hetente egy mezőt küldök játékba. Két hetet hagytam ki, azért jegyeztem meg, mert állandó számokkal játszom, és féltem, hogy kihúzzák. Persze, nem kellett aggódnom. Egyszer volt három találatom (sok volt azon a héten, igen rosszul fizetett), ezen kívül csak kéttalálataim voltak.

Évtizedek óta játszom (szintén heti egy-egy mezőt) hatos- és skandináv lottót is. Csak a legalsó nyerőosztályba tudtam bekerülni.


Ötöslottón 1:44 az esély a legalsó nyerőosztályba kerülésre (2 találat); hatoslottón 1:45 (3 találat a legalacsonyabb nyerőosztály). A̲l̲i̲g̲ ̲v̲a̲n̲ ̲k̲ü̲l̲ö̲n̲b̲s̲é̲g̲,̲ ̲k̲i̲c̲s̲i̲v̲e̲l̲ ̲a̲z̲ ̲ö̲t̲ö̲s̲l̲o̲t̲t̲ó̲é̲ ̲j̲o̲b̲b̲. E̲z̲e̲k̲ ̲a̲z̲ ̲e̲l̲m̲é̲l̲e̲t̲i̲ ̲e̲s̲é̲l̲y̲e̲k̲.

G̲y̲a̲k̲o̲r̲l̲a̲t̲b̲a̲n̲,̲ ̲n̲e̲m̲ ̲f̲e̲l̲t̲é̲t̲l̲e̲n̲ ̲m̲u̲t̲a̲t̲k̲o̲z̲i̲k̲ ̲m̲e̲g̲. A Szerencsejáték Zrt. online felületén legfeljebb 180 napra lehet visszanézni a fogadásokat, nyereményeket. Ez, kb. fél év.

Ezalatt 25 játékhét volt, ötös- és hatoslottót is 25*250=6250 Ft-ért küldtem játékba.

Ötöslottón 5-ször volt kéttalálatom. 5:25 = 9:45 arány hol van az elméleti 1:45 arányhoz?

Befizettem 6250 Ft-ot, nekem kifizettek 6750-et, fél év alatt +500 Ft-nál tartok.

Hatoslottón 3-szor volt háromtalálatom. 3:25 = 5,52:46 arány hol van az elméleti 1:46-hoz?

Befizettem 6250 Ft-ot, nekem kifizettek 4655 Ft-ot, fél év alatt -1595 Ft-nál tartok.

S̲z̲á̲m̲o̲m̲r̲a̲,̲ ̲f̲é̲l̲ ̲é̲v̲ ̲a̲l̲a̲t̲t̲,̲ ̲m̲i̲n̲k̲é̲t̲ ̲l̲o̲t̲t̲ó̲n̲ ̲m̲i̲n̲d̲e̲n̲ ̲h̲é̲t̲e̲n̲ ̲e̲g̲y̲-̲e̲g̲y̲ ̲t̲i̲p̲p̲m̲e̲z̲ő̲v̲e̲l̲ ̲j̲á̲t̲s̲z̲v̲a̲,̲ ̲a̲z̲ ̲ö̲t̲ö̲s̲l̲o̲t̲t̲ó̲ ̲v̲o̲l̲t̲ ̲a̲ ̲n̲y̲e̲r̲ő̲b̲b̲.*{¹}*


É̲s̲ ̲m̲á̲s̲o̲k̲n̲a̲k̲ ̲s̲e̲m̲ ̲f̲e̲l̲t̲é̲t̲l̲e̲n̲ü̲l̲ ̲a̲ ̲t̲e̲l̲i̲t̲a̲l̲á̲l̲a̲t̲ ̲j̲u̲t̲.

Például, az ötöslottón múlt héten volt 1 öttalálatos, 50 négytalálatos, 4009 háromtalálatos és 123 044 kéttalálatos. Mindez 5 782 829 befizetett tippmezőből. Ami azt jelenti, hogy 5 655 725 tippmezőre semmit sem fizetnek; ez a tippmezők 97,8%-a.

Például, a hatoslottón múlt héten volt 60 öttalálatos, 2780 négytalálatos, 44570 háromtalálatos. Mindez 1 936 654 befizetett tippmezőből. Ami azt jelenti, hogy 1 889 244 tippmezőre semmit sem fizetnek; ez a tippmezők 97,55%-a.

V̲a̲g̲y̲i̲s̲,̲ ̲h̲i̲á̲b̲a̲ ̲a̲ ̲n̲a̲g̲y̲ ̲e̲s̲é̲l̲y̲k̲ü̲l̲ö̲n̲b̲s̲é̲g̲ ̲a̲ ̲t̲e̲l̲i̲t̲a̲l̲á̲l̲a̲t̲r̲a̲,̲ ̲a̲ ̲t̲i̲p̲p̲e̲l̲ő̲k̲ ̲z̲ö̲m̲e̲ ̲ö̲t̲ö̲s̲-̲é̲s̲ ̲h̲a̲t̲o̲s̲l̲o̲t̲t̲ó̲n̲ ̲i̲s̲ ̲u̲g̲y̲a̲n̲o̲l̲y̲a̲n̲ ̲a̲r̲á̲n̲y̲b̲a̲n̲ ̲c̲s̲a̲k̲ ̲b̲e̲f̲i̲z̲e̲t̲,̲ ̲a̲ ̲s̲e̲m̲m̲i̲é̲r̲t̲ ̲(̲9̲7̲,̲8̲%̲,̲ ̲i̲l̲l̲e̲t̲v̲e̲ ̲9̲7̲,̲5̲5̲%̲)̲.̲ ̲ ̲A̲ ̲t̲i̲p̲p̲m̲e̲z̲ő̲k̲ ̲á̲r̲a̲ ̲e̲g̲y̲e̲z̲ő̲.


► Én, messze nem látom egyértelműnek, hogy kedvezőbb hatoslottón játszani, mint ötösön. ◄


┌─ *{¹}* Azért nem valósul meg az elméleti arány, mert a számokat nem egyenletesen sorsolják.

Például, az ötöslottón, 2018-ban, 2 számot egyszer sem sorsoltak ki (a 2-est és az 58-ast), viszont volt, amelyiket 9-szer is (43-as). Érdekesség, hogy adott, egymást követő 4 számot egyformán, és csak 1-szer sorsoltak (33, 34, 35, 36).

Hosszabb távon is nagy az egyenlőtlenség, és akkor még vannak az „egymást szerető” számpárok, számhármasok stb., amelyek más számcsoportokhoz képest kiemelkedően gyakran kerülnek együtt sorsolásra, és vannak az „egymást utáló” számpárok, számhármasok stb., amelyek más számcsoportokhoz képest elenyésző gyakorisággal sorsolódnak együtt. ─┘

2019. ápr. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!