Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A műanyag tolómérőnek milyen...

A műanyag tolómérőnek milyen haszna van a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Tudományos oldalról kérdezném, tehát mi az oka annak, hogy valaki műanyagból készít tolómérőt? Bizonyára az eldobhatóság és az olcsóság a fő szempont, de ha egyszer nem lehet vele pontosan mérni, akkor ott ette meg a fene. Van valami, amit nem tudok?

2020. júl. 4. 19:39
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
67%

19-nek: Vajon megnézted -e a fogszámok arányát is?! Mert ugye nem mindegy az sem, hogy ha az egyik kerék sokszorosan körbefordul mialat a másik csak egyszer. Ugye hogy fontos ez a kopásnál! Van ilyen hajtás szinte minden gépkocsiban is. Rádbízom hogy kitaláld milyen célból, és rájössz hogy ott sincs egy anyagból a két kerék...


A 20-nak pedig üzenem, hogy fogalma nincs a méréstechnikáról. Ha még azt sem tudod mi az a kalibrálás és hitelesítés, ill. miért szükséges ez, akkor inkább maradj csendben.

2020. júl. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
0%
Ideális hátvakaró, és amikor a kezedben van, úgy nézel ki, mint aki dolgozik.
2020. júl. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 anonim ***** válasza:
82%

A műanyag tolómérőknél a 2 százados nóniusz úgy gondolom felesleges.

Már csak a hőtágulás miatt is, ami többszöröse a fémnek.

A fém tolómérőknél időnként érdemes némi vizsgálatot végezni , nevezhetjük kalibrálásnak is. A hagyományosnak nevezhető 150mm-es tolómérőnél legtöbbször a két mérőcsőrrel kell foglalkozni behatóbban, amivel ugye a furatokat mérjük. Ezeket nagyon nehéz fényréssel ellenőrizni. A csőrök csúcsai sokszor sérülnek, legalább is a napi használatú tolómérőknél. Jómagam 2 évente azért lecserélem a tolómérőt, mert akármennyire is vigyázol rá , néha leesik, nekiütődik valaminek...stb...stb

34 éve mérek napi szinten sokszor, valószínűleg már túl vagyok a milliomodik mérésen. Gyűlnek is szép számmal a régi lecserélt tolómérők, de azok is jók valamira. Elköszörülve, speciális mérőeszköznek mindig kellenek az ilyen régebbiek.

A műanyagokkal kapcsolatosan, amik megeszik a fémet, nem okvetlenül kell több munkát végeznie a fémnek, hogy elkopjon. Nagyon egyerű példa.

Fűnyíró kereke. Legtöbbször Polipropilénből és Poliamidból készítik.

Ránézek, ha a fém tengely elkopott, míg a kerék, még szinte eredeti állapotban ragyog, akkor biztosan tudom, hogy poliamidból van a kerék, ugyanis a poliamid egészen kiválóan ellenáll az abrazív anyagok koptató hatásának. Még az edzett acéllal szemben is igen jól teljesít. Hátránya, hogy még a levegő nedvesség tartalmától is dagadni kezd, azaz tolómérőnek alkalmatlan lenne.

Aztán itt van a másik anyagból készült fűnyírókerék. Polipropilén. Nem bírja az abrazív anyagokat (föld,szemcse,kavics) . A kerék mindig jobban kopik, mint a tengely. Bizonyos szempontból jó lehetne tolómérőnek, mert nagyon mérettartó anyag, nedvességre nem érzéken, de sajnos nagyon puha anyag. A gagyi műanyag tolómérők biztosan ilyen anyagból vannak.


Ami számításba jöhet, az az ABS műanyag. Kitűnő a mérettartása, keménység, szilárdság szintén nagyon jó. Tökéletes a műanyag tolómérőkhöz, már ha megelégszünk a műanyaggal.

2020. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/54 anonim ***** válasza:
22%
23: Azt tudod ugye hogy az ABS keménysége és szilárdsága idővel igencsak romlik. Kb. szilánkosan törik.
2020. júl. 10. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 anonim ***** válasza:
22%
Lehetne sutyiban fémbetéteket tolni a kritikus helyekre, csak kérdés, mi tartja? Mondjuk hátat vakarni kell a f&sznak fémbetét.
2020. júl. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/54 anonim ***** válasza:
77%

#24, ugye tudod, hogy nem az idő az ellensége, hanem az időjárás.

Na de itt tolómérőről beszélünk, nem ereszcsatornáról.

Az ABS-nél jobb választást nem tudnál mondani, ami még elérhető árban van és nem űrtechnikás alapanyag.

Az ABS önmagában sem a legolcsóbb anyag, de a végeredmény ár - érték arányában ez a megfelelő.

Esetleg, ha nagyon-nagyon profik akarunk lenni, akkor Polikarbonát - ABS kopolimer még éppen szóba jöhetne, de feljebb semmiképp sem mennék.

Ezzel nem fémipari méréseket végeznek, így túllihegni nem érdemes.

2020. júl. 11. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/54 anonim ***** válasza:
0%

"Ha még azt sem tudod mi az a kalibrálás és hitelesítés, ill. miért szükséges ez, akkor inkább maradj csendben."

Ha nem ismered fel a mérésügyi törvény és a hozzá tartozó rendelet szövegét, akkor neked kéne csendben maradni. :D

2020. júl. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 anonim ***** válasza:
100%

Már a kérdés is értelmetlen, de ebből vitát csinálni még értelmetlenebb. Valahova jó és elég is egy 300 forintos műanyag tolómérő, úgyhogy olyan helyre ne vegyen már 10-20-50 ezer forintost valaki csak azért, mert valami okostojásnak szúrja a szemét, és szerinte árulni se szabadna. Hagy döntse már el mindenki, hogy az adott feladathoz milyet vesz! Annyi esze meg mindenkinek van, hogyha nagy pontosságra van szüksége, akkor profi tolómérőt vesz és használ.

Tehát nem értem a kérdező problémáját. Nem kötelező megvenni a műanyagot, az csak egy választási lehetőség! Ne nézz rá, ha nem tetszik!

2020. júl. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/54 anonim ***** válasza:
100%
Én forgácsolással foglalkozom, így a műanyag tolómérő nem opció, de belegondolva az anyagraktárban éppen tudnám használni, hogy ellenőrizzem az anyag 34-es e vagy 35-ös. Erre pont elég még a leggagyibb is.
2020. júl. 11. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:
100%

Szánalmas agonizálás lett a válaszokból.


Én itthon barkácsoláshoz használom a tolómérőt, de még nem volt szükségem tized mm-nél pontosabban mérni.


Akkor én ne is használjam a tolómérőt?

Akkor én most bűnt követtem el?



"ha egyszer nem lehet vele pontosan mérni, akkor ott ette meg a fene"


Egyszer el fog törni a kezem, ha csak mm pontosságra vagyok kíváncsi vagy használjak helyette colostokot?


Nem csak a mérésügyi hatóság vagy az esztergályosok, gépészek használhatnak tolómérőt szerintem.



Elképesztő egoizmusra és szűklátókörűségre vall már a kérdés kiírása is.


Egyébként már leírtak pár olyan példát, ahol igenis JOBB egy gagyi műanyag is, mint a fém.

Attól még nem kötelező mindenhol műanyagot használni, mert valóban van, amiben a fém a jobb.

2020. júl. 11. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!