Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A műanyag tolómérőnek milyen...

A műanyag tolómérőnek milyen haszna van a gyakorlatban?

Figyelt kérdés
Tudományos oldalról kérdezném, tehát mi az oka annak, hogy valaki műanyagból készít tolómérőt? Bizonyára az eldobhatóság és az olcsóság a fő szempont, de ha egyszer nem lehet vele pontosan mérni, akkor ott ette meg a fene. Van valami, amit nem tudok?

2020. júl. 4. 19:39
1 2 3 4 5 6
 31/54 anonim ***** válasza:
14%

A kérdés feltevését miért tartod szűklátókörűségnek ?

- valaki kérdez

- valaki válaszol

- valaki vitat

- valaki megvitat

- valaki tanul belőle

- valaki ostobának tartja a kérdést


Ez utóbbit hagytam a végére, hátha magadra ismersz.

2020. júl. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/54 anonim ***** válasza:
83%

Ez neked vitatás?

" de ha egyszer nem lehet vele pontosan mérni, akkor ott ette meg a fene."


"Az első húzásnál koptatni kezdi magát az anyag, ergo már attól a ponttól használhatatlan pontos méréshez."


" tolómérő nem készülhet műanyagból"



Ezek nekem hamis érveknek tűnnek, mintha egy buszsofőr azt mondaná, hogy

"a suzuki swift egy használhatatlan szar, mert 100 embert 30 fordulóval tud csak elvinni".



De akár ez is:

"Hát igen, de azok a szakmák ahol mérésre is szükség van, a rajz után ott kezdődik hogy tanuljunk meg mérni. A laborba be sem szabadna olyat engedni akinek nincs meg a megfelelő méréstechnikai gyakorlata. Így nem lennének bénaságból származó karcollások..."


pl egy optikai lencse üzemben, ahol sokat és gyorsan kell mérni, ott fém tolómérővel mérjenek úgy, hogy egy karcolást se ejtsenek.



Az meg hogy az árat nem veszi valaki indoknak az meg pláne ostobaság!

Sokszor még fontosabb is, mint az ár/érték arány.

2020. júl. 11. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/54 anonim ***** válasza:
23%

Bakker, hát akkor jelentsük ki, hogy ezen az oldalon nem lehet kérdést feltenni.

Egyszerű, nem ?

2020. júl. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/54 anonim ***** válasza:
84%

Hogy mit láttam a TV-ben ???

Indikátor órás műanyag tolómérővel mérte meg a biológus a madár tarkójától a csőre hegyéig.

2020. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/54 anonim ***** válasza:
100%

34


Hogy merik ezt tenni?!

Felháborító!

Semmisé kell nyilvánítani a kutatásukat, mert nem elég pontos a mérésük!

Már meg lett itt mondva, hogy csak hátvakarónak jó a műanyag tolómérő!!!


Erdészeti, botanikai (cönológiai) mérésekre se lehet használni a műanyag tolómérőt, mert pontatlan. (pl facsemeték törzsvastagsága)

De fémet se szabad használni, mert az meg könnyen felsérti a törzs zsenge kérgét.

2020. júl. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/54 anonim ***** válasza:
0%
Hé, tanulj meg olvasni, annyit írtam, hogy nagyon jó hátvakaró, ami teljesen igaz, mert nem éles, nem hideg.
2020. júl. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/54 anonim ***** válasza:
100%
Légyszi ne akard megmérni egy lítiumcella hosszát fém tolómérővel. A cella is felrobban, a tolómérő is tönkremegy, ami nem két fillér
2020. júl. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/54 anonim ***** válasza:
100%

Egy feltöltött, nagy kapacitású kondenzátor lábkiosztásának megmérése is egy élménnyel ér fel a fém tolómérővel.


Én ezt kifejezetten ajánlom az esztergás nagymesternek, csak hogy megtudja miért jó a műanyag!


De pl a villanypásztor áthúzási ív távolság mérését is boldogan megnézném.

(Főleg, ha a mérnök úr vizes fűben van átázott cipőben.)

2020. júl. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/54 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nekem speciel van otthon ilyen műanyag tolómérőm.

Már van vagy 20 éves, az eredeti pontosságát (ami olyan 3-4 tized lehet) tudja ma is.

Lent van a bringás szerelőcuccaim közt. Gyakran szerelek szabad ég alatt, ott néha bizony kap esőt is.

Ez nem rozsdásodik.

Arra jó, hogy megmondja, ezt a kereket nem 6,35-ös,hanem 5,9-es csapágygolyókkal szerelték, a kettő közti 4-5 tizedet biztonsággal mutatja.

Azt is látom vele, hogy 28 vagy 32 mm-es kormány van a bringán, az üléscső beszerzéshez is elég pontosat mér, ott sem tizedes méretlépcsők vannak.

Ezt legalább a kölcsönkérő haver nem fogja karctűnek használni.


Ha pontosabban kell mérni, lehozom a szobámból az óvott Mitutoyot vagy a mikrométert.


Amúgy a vele befogható 25 centin pontosabb a mérőszalagnál, úgyhogy nem értem, miért ne lenne létjogosultsága.

2020. júl. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/54 anonim ***** válasza:
0%
És a papírgalacsint is mennyivel messzebbre lövi.
2020. júl. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!