Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Esztergálás, mechanikai kérdés ?

Esztergálás, mechanikai kérdés ?

Figyelt kérdés

Egy célgépet kellene csinálnom 15 - 30 mm átmérőjű műanyagok esztergálásához, alátét, távtartó jellegű termékek készítéséhez.

Kiinduló helyzet: 1 méteres rúd.

Az anyag megfogó szerkezetet (tokmány) kell jól megcsinálnom, hogy gyors legyen a munkavégzés.

Amire gondoltam az egy centrifugális elven működő szorító egység.

Látott e , csinált e már valaki ilyet ?

Vajon mekkora súly kellhet ahhoz, hogy egy 30-as anyagot képes legyen biztonságosan megszorítani mondjuk egy 800-as fordulaton. Kis beleakaszkodó körmök vinnék át a hajtást. Amire gondolok, hogy egy 20 dekás súly erre képes lehet.

Úgy lenne megoldva, mintha egy 3 pofás tokmány lenne, de itt 2 pofa állítható és lefixálható lenne és a harmadik pofa lenne a mozgó pofa, amin egy egyszerű karon keresztül kapcsolódik a súlyhoz. A centrifugális erő a súlyt radiálisan kifelé kényszeríti, aminek hatására a pofa befelé mozdul és megszorítja az anyagot.


Működés közben , csökkentett a fordulatnál, enged a szorítás, így lehet az anyagot továbbítani, ha felpörgetjük magasabb fordulatra, akkor pedig mehet a forgácsolás.



2020. okt. 20. 12:15
1 2 3
 21/24 Wadmalac ***** válasza:

Szép. Grat.

Szerintem megérne egy levédetést és utána reklámozást.

Valami közösségi finanszírozós oldalon. Sajnos a magyar szabadalmi hivatallal nemzetközi téren nem vagy kinn a vízből.

2021. márc. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:
Ez ajándék a "világnak". :)
2021. márc. 26. 10:22
 23/24 A kérdező kommentje:
Bár én ezt cnc géphez gondoltam, de hagyományos gépen is lehet használni, még kisebb sorozat melónál is. Sokat számít, hogy nem kell tokmány kulcsozni.
2021. márc. 26. 10:27
 24/24 Wadmalac ***** válasza:

"Ez ajándék a "világnak". :)"

Az szép és jó, de abból nem lehet kenyeret venni a boltban.

Azért a helyedben én feltenném egy oldalra "free to use" copyright jelleggel, de mellétennék egy "donate" lehetőséget a számlaszámoddal. :)

2021. márc. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!