Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fúziós atomerűművek technológi...

Fúziós atomerűművek technológiájával mennyire lehetne fel gyorsítani egy űrhajót maximum hogy az még működjön?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 07:12
1 2 3 4 5 6
 21/59 TappancsMancs ***** válasza:
65%

jav mert siettem bocsi


Szóval ezt így nevezik, mert van kémiai vegyület amit elégetnek és a kémiai *vegyület égéséből van a tolóerő! A begyújtás más kérdés!

2021. jún. 25. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/59 TappancsMancs ***** válasza:
51%

"Ez nem kémia, ez bizony egyszerű fizika."


Ez elterjedt megnevezés! Tehát nem én találtam ki! Azért kémiai, mert vegyületet égetnek el, és a az égés fizikai folyamata az amiről elnevezték, de akkor lehet írni átnevezés miatt az összes szaklapnak és egyetemeknek is, nevezzék már át a vegyület helyett a fizikai égési folyamatról. Kétlem az eredményét.


Bevett elnevezés!


Másik része a NASA PR, nukleárisnak nevezi, mert gondolom kell a jó sajtó. De ha elolvassuk a NASA oldalán, akkor a kémiai új begyújtással, a hagyományos új begyújtással. Idézem megint:


Nuclear Propulsion Could Help Get Humans to Mars Faster - NASA


"A nukleáris termikus meghajtási technológia nagy tolóerővel és kétszer akkora, mint a vegyi rakéták hajtóanyag-hatékonysága. A rendszer úgy működik, hogy a reaktorból a hőt folyékony hajtóanyagra továbbítja. Ez a hő a folyadékot gázzá alakítja, amely egy fúvókán át tágulva tolóerőt és űrhajót hajt."


KIEMELEM A NASA CIKK EGY RÉSZÉT, AMIBEN LÁTHATÓAN AZ ALAP UGYANAZ (talán a nagybetűset el is olvassátok :) )


" ... a reaktorból a hőt folyékony hajtóanyagra továbbítja ..." Tehát hajtóanyagot másképpen gyújtanak be, ennyi, ettől még újdonság azért.


[link]

2021. jún. 25. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/59 TappancsMancs ***** válasza:
65%

A kérdés egyébként az, hogy a tolóerő miből van?


A kémiai vegyületből, annak elégetéséből. Míg az ion hajtómű esetén hiába van kémiai vegyület, ott a mágneses tér gyorsítja fel az ionokat és a tolóerőt nem az égetés adja. Az tényleg más.

2021. jún. 25. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/59 anonim ***** válasza:
51%

Elolvastam én is.

Egyetlen kivétellel itt bizony csak hevítés van, égetés nincs.


Az egyetlen kivétel pedig egy utánégető: itt a távozó hidrogént kicsit lelassítják, és oxigén adagolásával begyújtják, amivel kb. másfélszeresére nő a teljesítmény.

Ezt a módszert a többi esetben azért nem lehet használni, mert ott túl gyors a végtermék, nem tud vegyület képződni.


Még egyszer: ezek NEM KÉMIAI hajtóművek, az elve mindegyiknek FIZIKAI.

Valamit nagyon csúnyán félreértettél.

2021. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/59 TappancsMancs ***** válasza:
65%
Ha ez megnyugtat valakit - hozzáteszem - a NASA leírása alapján nukleáris begyújtású kémiainak tűnik - nekem.
2021. jún. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/59 anonim ***** válasza:
36%

Akkor írd le légy szíves azt a kémiai folyamatot, amit használnak benne:

H + ? = ???

2021. jún. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/59 TappancsMancs ***** válasza:
65%

Talán még egyszer és utoljára - ez bevett közkeletű nemzetközileg és tudományosan is használt megnevezés! Értjük?


Az elnevezés nem az égésről van elnevezve, hanem a kémiai vegyületről, vagyis az üzemanyagról.


Ha a NASA és tudományos szaklapok is így nevezik, hogy kémiai rakéta meghajtás, akkor szerintem rendben van a megnevezés.

2021. jún. 25. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/59 anonim ***** válasza:

De nem így nevezik, valamit elnéztél.

Tehát: milyen kémiai reakció zajlik itt?

Ha semmilyen, akkor mitől kémia?

2021. jún. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/59 anonim ***** válasza:
51%

"A rendszer úgy működik, hogy a reaktorból a hőt folyékony hajtóanyagra továbbítja. Ez a hő a folyadékot gázzá alakítja, amely egy fúvókán át tágulva tolóerőt és űrhajót hajt."

Itt szó nincs égetésről vagy begyújtásról.

2021. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/59 TappancsMancs ***** válasza:
51%

Értem mire gondolsz. Két külön részre nézném...


1. "Egyetlen kivétellel itt bizony csak hevítés van, égetés nincs."


2. "Még egyszer: ezek NEM KÉMIAI hajtóművek, az elve mindegyiknek FIZIKAI."


- Az első szerintem a NASA PR szóhasználata, szerintem, de ezt én gondolom, kétlem azt, hogy ne égetnék el a hajtóanyagot és csak hevítenék egy rakéta meghajtásnál - bár tényleg így írják, úgyhogy ez legyen okés. Talán tényleg csak hevítik, de én nagyon kétlem, maradjunk ennyiben és tévedhetek természetesen.


- A másodikra azt mondanám, hogy a meghajtás mindenhol fizikai, nyilván, értjük is miért, de létezik a tudományos szakmában a kémiai hajtómű kifejezés is (a már említett okból) amit a ma elterjedt rakétameghajtásokra használnak.


Így stimmelünk? :)

2021. jún. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!