Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Fúziós atomerűművek technológi...

Fúziós atomerűművek technológiájával mennyire lehetne fel gyorsítani egy űrhajót maximum hogy az még működjön?

Figyelt kérdés
2021. jún. 25. 07:12
1 2 3 4 5 6
 51/59 TappancsMancs ***** válasza:

Itt nem a fény sebességéről és a fényről volt szó, egy űrhajó innen indul és elvileg vissza is jön. Nyilván lehet az űrhajón utazók idejét és a földi időt is nézni. Nyilván.


Szerintem akármelyik időt nézzük, ha a fény egyből fénysebességgel halad az 4 év a Proxima Centauriig. Ha nem indul egyből fénysebességgel hanem az út elején gyorsít majd lassít a végén, az nem lehet azonos a fénysebességű haladással - se az űrhajó se a földi idő méréssel. Vagy lehet?

2021. jún. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/59 anonim ***** válasza:

TappancsMancs, értesz a relativitáshoz?

Ha fénysebességgel megy, az kb. 4.5 év - NEKÜNK.

Nekik nulla.

Ennél kisebb sebességnél előállhat olyan, amiről beszéltem:

NEKIK kevesebb, mint 4 év, nekünk meg több.

De ők utaznak, ezt kell nézni.

2021. jún. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/59 TappancsMancs ***** válasza:
Persze kérdés az elért sebesség...
2021. jún. 30. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/59 TappancsMancs ***** válasza:
nagyon okos valaki :)
2021. jún. 30. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/59 TappancsMancs ***** válasza:
És ne hagyjuk ki a magával vihető üzemanyagot ami korlátozott, tehát nem éri el a fénysebességet, sőt meg sem közelíti a gyakorlatban. Meg úgy tudni, hogy a fénysebesség elérése végtelen energiát igényelne, tehát tud annyit a reaktor? Nem tud, tehát fénysebesség és környéke ejthető. Szerintem.
2021. jún. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/59 anonim ***** válasza:

Szó nem volt a fénysebesség eléréséről.

Ezért is kérdeztem: ÉRTESZ HOZZÁ?

Ha nem, akkor nem kéne találgatnod, mert az itt nem szokott bejönni.

2021. jún. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/59 TappancsMancs ***** válasza:

"Szó nem volt a fénysebesség eléréséről."


Volt szó az 50-es válaszban.


"Ezért is kérdeztem: ÉRTESZ HOZZÁ?"


Annyira amennyire, jobban nem is akarok mondjuk.


Jó azért névtelenül nem lehet beazonosítani, hogy egy névtelen ír választ, vagy több névtelen. Ha másik névtelen írta akkor arra szólt. Pedig egy nick nem nagy ügy, elvileg, de ez most mindegy.


Amire írtam a választ akkor az pontosan az 50-es válasz, idézem:


50/

"Szerinted a fénynek mennyi időbe kerül odaérni?

Elárulom: egészen pontosan NULLA.

Nézz utána a sajátidő fogalmának.

A reaktor használatát, meg mondjuk az űrhajósok öregedését tekintve EZ számít."


Ha egy reaktorról van szó, akkor annak korlátozott energiája is van, sőt a fénysebesség eléréséhez állítólag végtelen energia kellene, egy tárgy, vagy űrhajó felgyorsítása esetében. Tehát néhány darab hiperóriás csillagot kellene magával vinnie a reaktor mellé, de még elvileg az is kevés lenne. Így a fénysebesség és a közeli sebességek egy atomreaktor vagy fúziós reaktor esetén kiesik. Sőt nagyon-nagyon alatta kell legyen. Szerintem ezért a kérdésbeli reaktorral ellátott űrhajónál nem lehet semmiféle fénysebesség tartomány, nyilván a fénysebességgel haladás relatív viszonyai is kiesnek az űrhajó és a földi megfigyelő nézőpontjából egyaránt.


Azt mondják, a fénysebességre gyorsításnál ugyanannyi gyorsuláshoz egyre nagyobb és nagyobb energiát kellene befektetni, a reaktor meg gyorsan kimerül...

2021. jún. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/59 anonim ***** válasza:

Még mindig nem volt szó a fénysebesség eléréséről.

És felvetették azt is, hogy ilyen sebességnél már lehet üzemanyagot is gyűjteni útközben.

De eleve nem mérnöki szemmel nézzük a dolgot - egyelőre - hanem a tudós szemével.


"a fénysebességgel haladás relatív viszonyai is kiesnek"

Nem esnek ki. Nemcsak a fénysebesség közvetlen közelében jelentkezik a hatás.

2021. jún. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/59 TappancsMancs ***** válasza:

"Még mindig nem volt szó a fénysebesség eléréséről."


Volt szó az 50-es válaszban, de akkor azt más írta, idézhetem újra azt ami az 50-es válaszban van:


50/

"Szerinted a fénynek mennyi időbe kerül odaérni?

Elárulom: egészen pontosan NULLA"


"És felvetették azt is, hogy ilyen sebességnél már lehet üzemanyagot is gyűjteni útközben." Ez valóban egy talán használhatónak mondható elképzelés, kérdés, hogy vajon végeztek-e erre számítást, hogy a csillagközi térben egy adott méretű gyűjtőernyő mennyi megfelelő gázzal találkozik, tehát az üzemanyag fogyást lehet-e pótolni ilyen módon. Ötletes az tény. :)


"a fénysebességgel haladás relatív viszonyai is kiesnek"

"Nem esnek ki. Nemcsak a fénysebesség közvetlen közelében jelentkezik a hatás."


És olyat nem is írtam, hogy csak a fénysebesség közelében jelentkezne, nyilván lesz valami, csak itt egy emberi méretű reaktorból nyert sebességről van szó, és az közelében se lesz a fénysebességnek, az idő különbség nem tudom mekkora, de nem hiszem, hogy lényeges lenne.

2021. jún. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!