Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Akkumulátor töltés kimélése...

Akkumulátor töltés kimélése reális időtöltés?

Figyelt kérdés

Tudományban jártas emberek véleményére lennék kiváncsi, hogy mostanság akkumulátor kimélő applikációk jelentek meg, amely az állítják 80% töltéssel növelhető az aksi élettartama. Dupla élettartamot ígérnek.


Parasztvakítás ez, vagy valós dolog?



2022. márc. 12. 19:10
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Ez a legjobb


[link]

2022. márc. 13. 20:48
 12/22 anonim ***** válasza:

Persze, aki munkanélküli, és a havonkénti kettő alkalmi munkából tengődik, annak kevés készpénze van, de ideje sok, így megéri a mobiltelefon mellett állni, hogy mikor ugrik 79 %-ról 80-ra a töltöttség, és akkor kikapni a töltőt a dugaljból.

Másnak ez teljesen értelmetlen. Én nem ügyelek rá (bár általában nem éjjel töltöm, de pár óra becsúszik időnként), semmi baja az akkunak két éve, ennyi idő alatt meg már mindenki más ismerősöm újabbra is cserélte a fónját.

Fényképezőgépes lítiumos akkuim voltak 15 évesek (még jók voltak, de hát a 4 megapixeles gépet már érzelmi okokból sem tartottam tovább, miközben már az utódját is lecseréltem), amelyek azon kívül, hogy hűtőben voltak tartva a hét 5 napján, egészen mostoha kezelést kaptak, volt vagy hat, és szombaton reggel általában mindet beraktam a hátizsákba, hogy ha egyik lemerül, a másik öt valamelyikében csak lesz annyi, hogy estig fényképezhessek...

Természetesen minden ezredik akkumulátor kitol a tulajdonosával, az akkuk mindig is ilyenek voltak.

2022. márc. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy a 80% a kulcsszó. Az a táblázatban csak egy konkrét számhoz kötött viszonyítás.

Az elvet nem érted akkor.

Ha nem töltöd 100%-ig és nem meríted 0-ig, akkor megnövelheted az akku élete során az össz. tárolt energiát, azaz az üzemidőt.

Én sem nézegetem egyfolytában, töltés során során néha ránézek és valahol 75-95 között leveszem.

Ha 100-ra megy sincs semmi pánik, nem egyszer előfordult.

Ennyi.. És volna pénzem bármikor másik mobilt vagy akkut venni (még cserélni is tudom), műszaki énemből adódnak a fentiek.

Nem kívánom senkitől, hogy kövessen.

2022. márc. 14. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
20 és 80 százalék között nekem 60% nak tünik a kihasználtság
2022. márc. 14. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

A korábban linkelt táblázathoz több oldal leírás is tartozik.

A LiIon akku tulajdonságainak, töltési viszonyainak kémiai/fizikai változásainak leírása, magyarázata, amely választ ad a használat során fellépő viselkedésére.

Ezt nem kívántam belinkelni, mert hosszú és legtöbbek számára nem is érdekes.


DOD azaz Deep Of Discharge.

Ez az a bizonyos közölt %. (Az első sorban a 80)


Ez egy százalékos arányszám, a töltöttségi szinttel fordított, pl. 20% DOD az akkumulátor 100%-ról 80% ra való kisütését takarja.

De az lehet 80-ról 60-ra is..

100% pedig a nullára való leharcolást jelenti.

2022. márc. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 A kérdező kommentje:
#12 proli vagy, hogy annyit sem engedhetsz meg magadnak kihúzd a töltést. Nem kell figyelni, hangjelzést ad.
2022. márc. 14. 16:32
 17/22 A kérdező kommentje:
Kérdés akart lenni. Vagy a műtőben operálsz?
2022. márc. 14. 16:33
 18/22 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogy offnak tűnik a válaszom, de egy 2013-ban vásárolt Nokia Lumia 1020-as telefonom van, amit azóta minden este lefekvéskor felteszek töltőre, reggel veszem le. És azóta is az eredeti akkumulátorával működik... (Szerintem az aksijának nem szóltak, hogy csak 500 ciklust bír.)
2022. márc. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Persze, hogy nem szóltak.

500 ciklus a GARANTÁLT, ha betartod az előírásokat. A többi ajándék.

De ha jó töltőd van, akkor ebből lehet sokkal több is.

2022. márc. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Nem off az.

Kérdés: minden este 0%-ról indul a töltés?

2022. márc. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!