Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Akkumulátor töltés kimélése...

Akkumulátor töltés kimélése reális időtöltés?

Figyelt kérdés

Tudományban jártas emberek véleményére lennék kiváncsi, hogy mostanság akkumulátor kimélő applikációk jelentek meg, amely az állítják 80% töltéssel növelhető az aksi élettartama. Dupla élettartamot ígérnek.


Parasztvakítás ez, vagy valós dolog?



2022. márc. 12. 19:10
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:

"Az elvet nem érted akkor."

Hát, bocs, az általánost én is kijártam.


"Ha nem töltöd 100%-ig és nem meríted 0-ig, akkor megnövelheted az akku élete során az össz. tárolt energiát, azaz az üzemidőt."

Ja, lásd az alábbi viselkedési leírást, mit is csinálsz?


"Én sem nézegetem egyfolytában, töltés során során néha ránézek és valahol 75-95 között leveszem."

Akkor mit bohóckodsz a 80 %-al? Erre akartam kilyukadni.


"Ha 100-ra megy sincs semmi pánik, nem egyszer előfordult."

Most értünk el oda, amit mindenki csinál, és a legtöbb embernek egy ideig nincs baja az akkuval. Neked se, pedig te is ezt csinálod.


"Ennyi."

+ 1 bambi.


Egyébként telefonnál a használati igény felülírja az akkuval kapcsolatos azon gazdasági megfontolást, hogy nem öt év múlva, hanem 3 év múlva kell újat venni (az mennyi anyagi hátrány 20 évre vetítve? Egy százas? Az évi ötezer. :D Én, mikor előléptetve kaptam egy vállalati mobilt, amikor az még nagyobb szám volt a semminél, 99-ben, annak akkuja már leharcolt állapotban volt, naponta töltötte az elődöm. Én két hét alatt felvittem másfél napra, ami 50 % javulás volt, ugye, azzal, hogy mindig nullára merítettem (hát, az nem lítium volt). Majdnem leváltottak egy idő után, mert rendszeresen fél napig elérhetetlen voltam, és utána fél napig a telefonüzenetek további sorsát intéztem. :D


Most is van lítiumos fényképezőgépes akkukészletem, 4db, sorban használom ezeket, mindig addig fotózok, míg egyszer csak nem válaszol, és mindig akkor veszem ki a töltőből, mikor 100 %-on áll. Az egyik kissé gyengébb, de azt az ebay-en vettem, és öt évig csak hevert a szekrényben, mire először elővettem. Ennek most 5 éve kb, még nem lett annál gyengébb, mint amikor elővettem. Mire ezek tönkremennek, már rég más gépem lesz, esetleg más rendszerből.

2022. márc. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 A kérdező kommentje:

20% kéri a rendszer tegyem töltőre. Az applikáció 20% alatt felhívja a figyelmet, hogy nem lesz pontos a muduláció.


Ez egy új telefon 5000 aksi van benne. Az applikáció 7 nap múlva tud megbízható statisztikát készíteni.


Lehet nem kellene ezzel szórakozni, és teljesen felesleges. Maga az applikáció is eszi az energiaforrást.

2022. márc. 15. 22:19
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!