Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A polisztirol és a polisztirén...

A polisztirol és a polisztirén ugyanaz?

Figyelt kérdés
Kerestem, de a Wikin polisztirént nem is találtam, egy másik ismertető cikk pedig felváltva, csereszabatosan használja a két fogalmat.

2022. júl. 12. 15:40
 1/4 Japán Gulyás ***** válasza:
100%
Igen, a styrene a magyar nyelvben sztirolként vettük át, az angol szerves kémiai név helyett a németet használjuk.
2022. júl. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Klikk "Magyar"

[link]

2022. júl. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A magyar nevezéktanban össze-vissza vannak elnevezve az aromások. Az alap vegyületek -ol végződést kaptak, a bonyolultabb vegyületek -én végződést kaptak, meg van egy pár tök random is.

Az angol nevezéktanban pedig rendre -ene (-én) végződésük van.

benzol = benzene

toluol = toluene

xilol = xylene

sztirol = styrene

naftalin = naphtalene

antracén = anthracene


És ezeket pár hozzá nem értő kolléga utána visszafordítja úgy magyarra, hogy benzén, toluén, sztirén, stb.

2022. júl. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kraucslik Botond ***** válasza:
100%
Annyit hozzátennék a 3-as hozzászóló kommentjéhez, hogy nem csak a hozzá nem értő kollégák említenek sztirént, csomó egyetemi anyagban is szerepel a "sztirén" vagy a "polisztirén" szó.
2022. júl. 12. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!