Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezhet ilyen betegség?

Létezhet ilyen betegség?

Figyelt kérdés
Az van velem h. írtózom a gondolattól h. pl égve marad a villany vagy a csapot nyitva hagyom és ez szinte egy külön szertartás h. elhaggyam a mosdót úgy h. tökéletes legyen és biztos el van zárva a csap meg a villany van h. kb fél percig némán nézem a csapot h. nem e csöpög és ha igen akkor kezdhetem előlről meg egy szobába is többször is visszamegyek ellenőrizni a villanyt ha meg megpróbálom aztmondnai h. űgyis minden rendbe akkor meg nem tudok aludni és visszakell mennem megnézni.
2010. nov. 20. 21:53
 1/8 dellfil ***** válasza:
77%

Ezzel sürgősen szakemberhez kellene fordulnod. Igen van ilyen betegség. Íme:

[link]

Szándékosan nem szedegettem ki.


dellfil

2010. nov. 20. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mielőtt elindulok itthonról én is körbenézek, hogy nem-e maradt valahol felkapcsolva a lámpa, minden elektromos készülék ki van-e kapcsolva, illetve, hogy a víz mindenhol el van-e zárva. Van, hogy annyira kapkodok, hogy elfelejtem, hogy merre jártam már a lakásban, ezért ilyenkor újra kezdem "körutam". De ettől nem érzem magam betegnek.
2010. nov. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Második: tenálad még nem betegség, csak egy enyhe kényszer.

A kérdező komolyan beteg, mielőbb orvosi segítségre van szüksége. Magától ez nem fog rendbejönni, de ma már elég jól gyógyítható.


Mellesleg egy magyartanár sem ártana neki, mert az írása is elég borzalmas.

2010. nov. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi ja tudom nem vok jó magyarból
2010. nov. 21. 01:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha naponta egy óránál többet töltesz ilyen rituálékkal, illetve fontos dolgokban megakadályoz mindez (pl. nem tudsz elmenni otthonról, mert mindig vissza kell menni ellenőrizni a zárakat, stb.), akkor betegség, és orvoshoz kell fordulni. Ha nem ennyire súlyos, akkor nem betegség, és önmagában nem baj, még mindig jobb, mintha elővigyázatlan vagy hanyag lennél.
2010. nov. 21. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
akkor még nem betegség mer eltudok menni és főleg csak este szokott mielőtt mielőtt lefekszem
2010. nov. 21. 12:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
ja létezik
2010. nov. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tényleg kényszerbetegségnek hívják.
2010. nov. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!