Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen a jó teleszkóp?

Milyen a jó teleszkóp?

Figyelt kérdés
Teleszkópot szeretnék venni, de nem tudom milyen a jó minőség, mire kell figyelni, és hogy mire számíthatok úgy kb. 200 ezer forintos árkatergóriáig
2010. dec. 1. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Fontos lenne tudni mire is szeretnéd használni. Aztán az is szempont hogy mindenképp újat akarsz vagy esetleg használt is jó neked.


Egy jó távcsőnek szép a képalkotása, könnyű, de masszív mechanikája van. Egyszerű a kezelése.


Én azt mondom ezért a pénzért új refraktort, kitűnő optikával kb 100mm (APO) méretig tudsz vásárolni, reflektorból pedig valahol 300mm körülit is kapsz.


Ha haszsználtban is gondolkodsz itt nézz körül:


[link]


Ha csak az új jöhet számításba akkor meg itt:


[link]

[link]


maci

2010. dec. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Főképp újban gondokodnék, mint egy első teleszkóp, egyenlőre még amatőr szinten, majd ha jobban értek hozzá, akkor majd vennék jobbat, szóval középhosszú távra.
2011. jan. 17. 22:57
 3/6 anonim ***** válasza:

Böngészd át ezeket az oldalakat:

[link]

[link]

[link]

2011. jan. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Király vagy! Nekem lesz egy kis időm, biztosan követem a példád! (A legtágabb ismeretségi körömben sincs olyan, aki értene hozzá, vagy bármiféle tanácsot tudna adni) Ha, majd megvásároltad, és kipróbáltad, megtennéd, hogy írsz róla egy pár sort, hogy mennyire vagy vele elégedett?
2011. jan. 19. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A Kepler fajta teleszkóp nagyon jó. Csillagok nézésére használják.

De van még a Galilei teleszkóp az is nagyon jó.


A Newton teleszkóp színházaknál használják.

2011. jan. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Kedves előző (12:52)

Amit írtál, annak semmi értelme. Ne vezessük már félre a kérdezőt.

2011. jan. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!