Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan szilárd anyag,...

Létezik olyan szilárd anyag, ami könnyebb a levegőnél?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 19:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
62%

Periódusos táblát előveszed, és megnézed :) És láthatod, hogy olyan nincs, ami lebegne.


Olyan van, ami adott térfogaton könnyebb mint adott térfogatú levegő, de lebegni nem fog.

2011. ápr. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
szerintem nincs. olyanrol már hallottam ami olyan kőnnyü hogy egy tőmbje olyan lassan esik mint egy lufi. szintetikus eredetü és hasonló anyagott elmélettben fény vitorlás űrhajó ,,vitorlájának ''már terveztek, texasz méretü vitorlával a fénysebeség felével is mehetne.
2011. ápr. 19. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
12%
Szilárd anyag eleve nem lehet logikailag a levegőnél könnyebb.
2011. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 Tom Benko ***** válasza:
100%
Aerogélek környékén keresgélj, de legfeljebb olyan sűrűségű lesz (illetve egy picit nagyobb), mert a szabad felületeken a levegő abszorbeálódik.
2011. ápr. 19. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:

Nem tom konkrétan csináltak -e már ilyesmit, de lehetséges lenne vmi héliumtöltetű aerogéllel.

Vagy akár vákuumbuborékokkal.

2011. ápr. 19. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
88%

"Periódusos táblát előveszed, és megnézed"


Azért a periódusos rendszerben se talál meg mindent. Butcher, ha nem hallottál még a vegyületekről, tedd föl külön kérdésben.


Vannak a levegőnél könnyebbek aerogélek. (de ezt egy hentesnek nem kell tudni)

"a szilikonalapú aerogél a világ legkisebb, 1 mg/cm3 sűrűségű anyaga, összehasonlításképpen a levegő sűrűsége 1,2 mg/cm3."

[link]

2011. ápr. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
90%

Tehát ez egy szilárd anyag lenne, ami felrepül, ha elengedik... Hmmm vagy nagyon drága, vagy egyszerűen nem létezik. Egyetlen yideot sikerült feltúrni a "Aerogel lighter than air" kereséssel:


http://www.youtube.com/watch?v=HoCAxS4vqwQ


Ez elég meggyőző... lenne, ha kijönne az akváriumból és felrepülne. Vagy ha a pasas tenyeréről felrepülne. Nem teszi, mégpedig azért mert nem könnyebb a levegőnél.


Nem mondom érdekes egy anyag, de kissé szkeptikus vagyok. Amíg nem repül fel a plafonra csak úgy addig az nem könnyebb a levegőnél...


Esetleg van valami meggyőzőbb linked Kedves utolsó kommentező ?


Érdekelne


maci

2011. ápr. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

"van valami meggyőzőbb linked"


Neked a hvg tudományos rovata nem hiteles?

Az a cikk alapján már meg kéne találnod, hiszen te vagy itt a legnagyobb guglihuszár.

2011. ápr. 20. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%
nem létezik,de ha létezne se mennének vele semmire:D még lufinak se lehetne használni,mert a madzag súlyát nem bírná el,ha képes lenne lebegni:D
2011. ápr. 20. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
30%

"Neked a hvg tudományos rovata nem hiteles?"


Hát nem igazán, ha nem baj... Persze körülnéztem, de nem is találtam semmit, ezért kérdeztem, hogy van-e valami más írás a dologról...


maci

2011. ápr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!