Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Létezik olyan szilárd anyag,...

Létezik olyan szilárd anyag, ami könnyebb a levegőnél?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 19. 19:34
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%
Maci, pont te írod, hogy nem hiteles? Te ennél jóval hiteltelenebb helyekről szoktál informálódni. Néha jókat röhögök a válaszaidon.
2011. ápr. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
41%

Igazából nem az oldallal van bajom, hanem konkrétan a hírrel, ami a levegőnél könnyebb aerogélt emlegeti. Nincs sehol máshol róla semmi, ezért nem nagyon hiszem a dolgot. Persze ettől még közölhetnek tudományos dolgokat, de ez nekem akkor is nehezen hihető. Nyilván vannak hitelesebb, hiteltelenebb oldalak, de ha valamiről több helyen lehet olvasni, azt azért az ember hajlamosabb hitelesnek tekinteni. Pont ez a lényege a keresgélésnek. Találni olyan publikációt egy-egy dologról, ami aztán hitelessé emelheti ki az adott hírt...

Ez nem olyan volt. Ne komplikáld :P


maci

2011. ápr. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
50%

"Nincs sehol máshol róla semmi"


Érdekes, én találtam több cikket erről, csak találomra kikaptam az eggyikket.

2011. ápr. 21. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Linkeld PLS, tényleg érdekelne...
2011. ápr. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Mi az a "guglihuszár" ???
2013. ápr. 26. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 Srapnel ***** válasza:
Az aerogél amúgy nem egy anyag lenne, hanem egy több anyagból álló mechanikai rendszer.
2013. máj. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:

Nekem gyanus hogy a van ilyen akkor az valójában az anyagba zárt pl. hidrogén miatt van...

Ilyen elven a héliummal töltött lufi is szilárd anyag s könyebb a levegőnél.

Szerintem ez a massza gél stb is hasonló elven működik de pl. a hungarocel is szilárd közben a 95%-a gáz vagyis 95%-ban nem szilárd.

Kilehetne számolni mekkora az az aluminium tömb ami belül üres és hidrogénnel megtöltve könnyebb lesz mint a levegő...

2013. máj. 17. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
A léghajó is szilárd s könnyebb mint a levegő.
2013. máj. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
MI AZ A GUGLIHUSZÁR ???... NA! Mondja meg má' valaki!!
2013. máj. 18. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
írd ki új ketdesbe banyek. én tudom de nem támogatók dzabalyszegest
2013. máj. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!