Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek is lehetséges...

Szerintetek is lehetséges hogy létezik még több ilyen bolygó?

Figyelt kérdés

Olyan bolygó mint a Föld. Ahol állatok, lények élnek vagy akár emberek.

Vagy a mi galaxisunkban vagy egy másik galaxisban pl Androméda galaxis. Mert szerintem biztos hogy van, LENNIE KELL még több ilyen bolygónak is ahol ha nem is emberek, de értelmes, civilizált lények élnek. De szerintem az ember sem kizárt.


Ilyenkor jön az hogy akkor már kapcsolatba léptünk volna velük, de mi van ha még ők sem tartanak ott technikailag vagy fejlettségileg hogy elhagyják a galaxist?



Szerintetek létezik olyan bolygó amelyen vagy EMBER vagy CIVILIZÁLT FAJ él? vagy akár állatok (itt nem ilyen marslakó zöld emberkékre gondolok....mert az hülyeség)


2011. jún. 6. 17:05
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
az "állatok" alatt nem az egysejtűekjet meg amőbákat értem...hanem pl a földön élő állatok : majmok, bálnák, cápák, madarak stb....szal nem mikroorganizmusra gondolok
2011. jún. 6. 17:07
 2/19 anonim válasza:

miért gondolod,hogy állatok élnek ott?

lehet robotok,vagy olyan lények,amit elképzelni se tudsz

2011. jún. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
én nem sci-fi ből veszek ilyeneket...amúgy a robotot meg is kéne építeni -.-"
2011. jún. 6. 17:16
 4/19 anonim ***** válasza:
Lehet élet más bolygókon, de kizárt, hogy ember, vagy általad ismert állatok kifejlődjenek. Sőt, hogyha a Földet most újraindítanánk, még ott is 0 az esélye, hogy az ember mégegyszer létrejön ilyen formában.
2011. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az a gond hogy "kicsikét" nagyok a távolságok..még a rádióhullámoknak is.

Ezalatt azt értem Pl. hogy mire a földtől eljut a rádióhullámú információ oda ahol esetleg ezt "vehetnék" addigra mondjuk elpusztul az emberiség. Mondjuk a tőlünk 30.000 fényévre lévő intelligens fajhoz az első rádióhullámunk(kb~1900-as évekből),....az 29900 év múlva fog csak oda érni,és addigra ki tudja mi fog itt történni.a válaszhoz újabb 30.000 év kell.

Jelenleg "csak" 100 Fényéven belül vehették még csak azt hogy egyáltalán létezünk,és ez valljuk be... igen-igen kicsike tér-rész az ismert univerzumban.

2011. jún. 6. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ja, az emberi fogalmak szerint. De egyáltalán nem biztos, hogy az univerzum más pontjain is csak az emberi fogalmaknak megfelelő dolgokat találnánk.

Amúgy szerintem is lennie kell valahol még életnek, ha már egyszer végtelen az űr.

2011. jún. 6. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Figyelj, matematikával minden megoldható,

van 100 millió galaxis kb, egy galaxisban kb 100 millió csillag van általában ( kevesebb vagy több) egy naprendszerben mint a miénk 6-7 bolygó van, ha csak pár száz ilyen naprendszer van, ahol hasonlóan közel van a naphoz de nem túl közel, és az óriásbolygók felfogják az úrszemetek nagy részét mint nálunk, igen valószínű, eléggé önző dolog lenne, hogy csak mi vagyunk ilyen különbségek, kb a lehetetlen számban.

2011. jún. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
bocs galaxis vagy 10millió vagy több, de érted mit akarok mondani ilyen nagy számoknál...
2011. jún. 6. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
szal 10 millió galaxis, 100 millió naprensszer
2011. jún. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Sorra fedezik fel az exobolygókat, korábban a Gliese 581c és Gliese 581g jelű bolygókról is feltételezték, hogy lehetséges rajtuk az élet. Nem tudom most hogy állnak.


Persze ez nem jelenti, hogy valóban lakható is, legalábbis a földön ismert életformák számára, elvégre a Vénusz és a Mars is a Nap lakható zónájába esnek, még sincs rajtuk élet.


A civilizáció már sokkal nehezebb kérdés. Először is az evolúciónak nem célja értelmes lények kitenyésztése, ez csak lehetőség, másrészt egy értelmes lény kialakulásához sokkal barátságosabb körülményekre van szükség.


Ettől persze még lehetséges, de kijelenteni azt, hogy van is, felelőtlenség.


".amúgy a robotot meg is kéne építeni -.-""


Az építőiket ki is irthatják, vagy kipusztulhatnak egyéb okokból, tehát nem kell jelen lenniük.

2011. jún. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!