Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Szerintetek is lehetséges...

Szerintetek is lehetséges hogy létezik még több ilyen bolygó?

Figyelt kérdés

Olyan bolygó mint a Föld. Ahol állatok, lények élnek vagy akár emberek.

Vagy a mi galaxisunkban vagy egy másik galaxisban pl Androméda galaxis. Mert szerintem biztos hogy van, LENNIE KELL még több ilyen bolygónak is ahol ha nem is emberek, de értelmes, civilizált lények élnek. De szerintem az ember sem kizárt.


Ilyenkor jön az hogy akkor már kapcsolatba léptünk volna velük, de mi van ha még ők sem tartanak ott technikailag vagy fejlettségileg hogy elhagyják a galaxist?



Szerintetek létezik olyan bolygó amelyen vagy EMBER vagy CIVILIZÁLT FAJ él? vagy akár állatok (itt nem ilyen marslakó zöld emberkékre gondolok....mert az hülyeség)


2011. jún. 6. 17:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
megint én, vagy a jupiter holja az europa, ovális pályán mozog, szinte az egész vízből áll, az ovális pálya miatt vagy összenyomódik, meg kitágul, pont elég arra, hogy megolvadjon a víz annyira, hogy a felső fagyott réteg megmarad, így eléggé fura élőlények valószínűleg kifejlődtek, minimum baktériumok. A víz is elég fura, sűrű
2011. jún. 6. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A válasz írója 61%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 17:36


valahogy nem értem mit mondasz, leírnád érthetőbben? Mos kicsi az esélye vagy nagy?



Amúgy oké hogy nem is ember vagy nem is ilyen állatok mint a Földön, de más fajta állatok esetleg....



A National Geographic-on mutattak egy dokumentum filmet valami KÉK HOLD-ról meg égi bálnák stb.....ez létezik egyáltalán vagy ezt csak úgy kitalálták?



Amúgy nem hiszem hogy csak a Föld lenne olyan helyzetben a világűrben hogy pont kellő távolságra van a napjától.:)

2011. jún. 6. 18:04
 13/19 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező! Amire te gondolsz, az az Élet a Darwin IV-en című áldokumentumfilm, amit nagyon jó fantáziával és remek grafikusokkal együtt készítettek, de tudományos alapokon. Kb. sci-fi számba megy, de jó próbálkozás arra, hogy megpróbálja elmgyarázni, hogy is menne egy idegen bolygó felkutatása, miféle elméleti lehetőségei vannak ma az exobiológiának.

Természetesen vannak további, lakható övezeten belüli bolygók. Bizonyosan van olyan is, amin hasonlóan kedvező körülmények vannak, mint a Földön, de ez csak annyit jelent, hogy a fizikai paraméterek összességében hasonlóak. Lehet, hogy van rajtuk élet - akár még értelmes is.

Azonban azt ne várd, hogy ez hasonlítson a földire. Bármi elképzelhető, akár még az is, hogy tényleg "emberekkel", vagy "kicsi szürkékkel" népesített. Nem zárhatjuk ki. Ahogy azt sem, hogy szuperintelligens repülő bálnák élnek az adott bolygón.

2011. jún. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 A kérdező kommentje:

Utolsó, félreértettél.:) Nem várom el hogy hasonlóak legyenek a földéhez csak kíváncsi vagyok hogy egyáltalán létezhet-e olyan bolygó amelyen szintén kialakult egyfajta élet, és nem rekedt meg a mikroorganizmusoknál.

Civilizált fajról még nem tudok mit elképzelni, biztos van, lehet....


Én azért tudom nehezen az ilyen "kicsi szürke lényeket" elképzelni m,er toké az "égi bálnák"at még el tudom hogy nagytestű állat szárnyakkal de az ilyen kicsi szürke lények nekem valahogy irreálisak. :D

2011. jún. 6. 21:00
 15/19 anonim ***** válasza:
én vagyok, számokban is több százezer ilyen bolygónak kell lenni a több milliárd közül, de az nem elég, hogy kellő távolságba legyen, k*rvasok tényezőnek kell optimálisnak lennie, víz, légkör, normális gravitáció, hőmérséklet.. és nincs kedvem tovább sorolni, de még így is soknak kell lennie.
2011. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 skarma válasza:

nagyon érdekes kérdés... hiszem, hogy vannak földönkívüli lények, de még sosem jutott eszembe, hogy emberek is lehetnek. Pedig az univerzum és a dimenziók végtelenek... szóval szinte biztos.

Nagyon érdekes lenne találkozni velük!

2011. jún. 6. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:

miért kéne a robotot megépíteni?

az egy dolog,hogy mostani ismereteink alapján csak így lehet elképzelni...

2011. jún. 7. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Egyelőre nem tudni pontosan,hogy mi kell az élethez. Azt tudjuk,hogy ami a földön van,abból lehet élet,de nem tudjuk még pontosan,hogy miből lehet még. A tudomány mindig változik. Szóval lehetséges,hogy van másik,de igazából az a nagyobb kérdés,hogy elérhető közelségben vagyunk-e.A másik érdekes dolog az lehet,hogy esetleg egy párhuzamos univerzum is létezhet,ahova könnyebb lesz eljutni,mint a távot megtenni a térben..
2011. jún. 8. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Szerintem biztosan van, már csak azért is, mert óriási beképzeltség az emberiség részéről azt hinni, hogy ők az egyedüli értelmes lények :) És lehet, hogy a többiek nem is élnek annyira messze, csak mi nem tudjuk felismerni őket, mert az ottani élet alapjai nem egyeznek meg az ittenivel, vagy akármi...
2011. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!