Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt a statika feladatot hogy...

Ezt a statika feladatot hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés

[link]


F egy eredő (itt 3 erő van egy támadás pontban, ezt kiszámoltam, értéke, összetevői, hajlásszöge megvan).

A és B támasztó erő kell, azok x és y összetevői, és hajlásszögei.

Elakadtam, nem tudom megoldani, pedig bizti, h nem bonyolult. Négy ismeretlen van, és úgy próbáltam, hogy A-ra írtam nyomatéki egyenletet, ott ugye benne volt Fby és Fbx, de ezeket úgy helyettesítettem, hogy Fb abszolút érték és a sin/cos 124 fok. De így nem jó, mert a program azt irja, h rossz az eredmény.


Hogyan kell megoldani? Ötlet?


Köszi a segítséget!


2011. okt. 18. 23:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/73 A kérdező kommentje:

Itt a méretek is meg vannak:


[link]

2011. okt. 18. 23:22
 2/73 anonim ***** válasza:
Először felírsz A-ra nyomatéki egyenletet. Ekkor Bx és By ismeretlen. Aztán szétválasztod a szerkezetet a közbenső csuklónál és a jobb oldalára is felírsz nyomatéki egyenletet. Ekkor kapsz egy újabb egyenletet amiben Bx és By van. Így van 2 egyenleted és 2 ismeretlened, már csak meg kell őket oldani.
2011. okt. 19. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/73 A kérdező kommentje:

Így nem jó. Felírtam Ma-t, szétválasztottam a csuklónál (C pont) és csak a jobb oldalra írtam fel Mc-t.


Ami a B-nél van 124 fok, azzal azon kívül, hogy kiszámolom az Fb-t és a C-től B-ig szakasz hosszát, azon kívül van vmi más szerepe? Nyomatéki egyenletbe azt is be kéne venni?


És úgy miért nem jó, hogy az Fbx-et és Fby-t eltolom a C-be? Hiszen az egy rúd, tehát csak rúd erő van és a másik ponton is ugyanaz az Fb erő jelenik meg mint a B pontban.

2011. okt. 19. 09:51
 4/73 anonim ***** válasza:

Miért nem lett jó? Azt nem írtad le, hogy mi nem stimmelt.


Egyébként közben rájöttem, hogy mégegyszerűbb a dolog, mivel a B rúd terheletlen, ezért abban a rúderő az rúdirányú lesz. A 124foknak szerintem semmi szerepe nincs, ha tudod a szerkezet méreteit. Max ha valaki szögfüggvényezni szeret, akkor tudja használni.


Ha nyomatéki egyenletet írsz fel, akkor nem tologathatsz erőket. Mert az eltolt és az eredeti erőnek nem feltétlenül egyezik meg a nyomatéka egy adott pontra.


Szóval elég 1db nyomatéki egyenletet felírni az A pontra, mivel Bx és By között van összefüggés.

2011. okt. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/73 A kérdező kommentje:

Van egy Hf program, meg mindenkinek egy azonosító száma és azt kell beírni a progiba, és az adja ki a feladatot, ábrával , adatokkal együtt. Ezzel lehet ellenőrizni az eredeményeket is és csak úgy lehet beadni, ha minden eredmény jó.


Először azt csináltam, hogy felírtam csak Ma-ra egyenletet.


Na ez nem volt jó.


Ma=0=-3.2Fbx+5.38Fby+1.3Fex-6.8Fey


Itt Fe az eredő, Fbx-et és Fby-t úgy helyettesítettem, hogy Fb(szorozva)cos(124fok) ill. Fbsin(124fok)


És x összetevő esetén szoroztam össze a -3.2-őt és a cos(124) értéket, y-nál szintén, de ott 5.38-at sin124-el. Ekkor ugye kijött , hogy 1.78 Fb + 4.46 Fb + a többi.


Ezt nem fogadta el.



Utána megcsináltam ugyanezt, Ma-t felírtam, úgy ahogy az előbb, majd ahogy mondtad, csuklónál ketté választva a jobb oldalra, úgy hogy Mc-re írtam nyomatéki egyenletet, amiben Fbx, Fby és Fey volt.


Igy se volt jó.

2011. okt. 19. 11:21
 6/73 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm, hogy foglalkozol a problémámmal, már egy csomó variációt végig zongoráztam és semmi. LÉgyszives nézd meg h mit lehet vele kezdeni.
2011. okt. 19. 11:22
 7/73 A kérdező kommentje:

Az első kommentben megadtam a méreteket.


csak le maradt a csukló és b közötti vízszintes hossza. Az 1.2815 m

2011. okt. 19. 11:24
 8/73 A kérdező kommentje:

Ja... Feredő lemaradt


Fex=8060.3336 N


Fey=-3691.0170 N


Fe= 8865.2453 N


Szöge=335,3958 fok

2011. okt. 19. 11:29
 9/73 anonim ***** válasza:

Fbx és Fby között nem jól írtad föl az összefüggést. Fbx = cos56° és Fby = sin56°.


ez a képlet viszont jó:

Ma=0=-3.2Fbx+5.38Fby+1.3Fex-6.8Fey


Egyébként én jobban szeretek hasonló háromszögekkel számolni, mert akkor nem kell szerencsétlenkedni a szögfüggvényekkel (amit nagyon könnyű elrontani).


Ha még mindig nem jön ki, akkor szerintem még az eredő számításánál lehet probléma.

2011. okt. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/73 anonim ***** válasza:
Egyébként én a helyedben az egész feladatot bemásolnám, mert lehet, hogy te valamit magától értetődőnek veszel, hogy nem rontasz el én meg arról nem is tudok és másban keresem a hibát.
2011. okt. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!