Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ezt a statika feladatot hogy...

Ezt a statika feladatot hogy kell megoldani?

Figyelt kérdés

[link]


F egy eredő (itt 3 erő van egy támadás pontban, ezt kiszámoltam, értéke, összetevői, hajlásszöge megvan).

A és B támasztó erő kell, azok x és y összetevői, és hajlásszögei.

Elakadtam, nem tudom megoldani, pedig bizti, h nem bonyolult. Négy ismeretlen van, és úgy próbáltam, hogy A-ra írtam nyomatéki egyenletet, ott ugye benne volt Fby és Fbx, de ezeket úgy helyettesítettem, hogy Fb abszolút érték és a sin/cos 124 fok. De így nem jó, mert a program azt irja, h rossz az eredmény.


Hogyan kell megoldani? Ötlet?


Köszi a segítséget!


2011. okt. 18. 23:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/73 anonim ***** válasza:

Na akkor leírom részletesebben. A lényeg, hogy ha van egy rendszerem, ami helyben marad (márpedig a statika ilyenekkel foglalkozik), akkor igaz az, hogy az erők, amik rá hatnak kiegyenlítik egymást.

Mivel nem mozog semelyik irányba sem a szerkezet, ezért a rá ható erők eredője nulla. Ugyanígy, mivel nem forog a szerkezet, bármely pontra írunk fel nyomatéki egyenletet, tuti hogy nullát kell kapnunk.

Tök mindegy, hogy vannak e csuklók a szerkezetben vagy sem, ha nyugalomban van, akkor ezek amiket írtam teljesülnek.


A te szerkezetedre 3 külső erő hat: Fa, Fb, Fe. Ezek próbálják meg elforgatni a szerkezeted. Ha az A pontra írsz fel nyomatéki egyenletet, akkor az Fb és az Fe erők nyomatékai fognak megegyezni.

Fb-t, most eltolhatod, mert ismered a hatásvonalát, de ha nem tudnád, hogy rúdirányú, akkor nem tolhatnád el.


Egy erő akkor nem forgat el egy adott pontot, ha a pont rajta van a hatásvonalán. Fb hatásvonalán rajta van a C pont, így azt ő nem forgatja. Az A pont viszont nincs rajta.

2011. okt. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/73 A kérdező kommentje:

"Ha az A pontra vagy a C-re felirjuk a nyomatékot, akkor a B pontbeli erő nem forgat, mivel C pont egy csukló."


Ugye van ez a mondat. OK, hogy B erő a C-n nem forgat, ez világos.

De ha Ma-t felírom, akkor ha B-ben nézem az erőt, akkor az nem forgat semmit a szerkezeten, mert C csukló. És itt szerintem azon van a lényeg, h C csukló.

2011. okt. 23. 22:42
 63/73 A kérdező kommentje:

Minden világos, csak ez az egy dolog nem.


Amúgy jó lett volna minden, ha nem nézek el egy előjelet.

2011. okt. 23. 22:43
 64/73 anonim ***** válasza:

Ez a mondat, amit írsz hamis.


De tegyük fel, hogy igaz.

Írjunk fel e mondat alapján nyomatéki egyenletet az A pontra. Az Fa erő nem forgatja, hiszen átmegy az A ponton. Az Fb erő nem forgatja "mert C csukló". Ezek alapján csak az Fe erő maradna, aki elforgatná valamilyen irányban és forogna a szerkezet.

2011. okt. 23. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/73 A kérdező kommentje:

Nem tőlem származik a mondat.


És nem így értettem, hogy Fb-t kivonjuk a forgalomból.


Hanem a csukló csak elmozdulást tud megakadályozni, forgást nem. Nem tudom ,h jól emlékszem-e.


És ezért Fb valójában a C pontban forgatja a szerkezetet.

2011. okt. 23. 22:50
 66/73 A kérdező kommentje:
Ez a mondat összezavart.
2011. okt. 23. 22:51
 67/73 anonim ***** válasza:

Fb az ott hat ahol hat. Ha egyszer B pontban hat, akkor B pontban hat.

A C pontban nincs külső erő. B pontban történik valami és az lesz hatással a rendszerre.


C pontban csukló van és a csukló nem képes nyomatékot felvenni és továbbadni, de itt nem is erről van szó.


Ha jól gondolom, te úgy érzed, hogy minden ami a csukló után van, az nem vesz részt az A pont forgatásában, hiszen a csukló "kinullázza a nyomatékot". Nem! Az erő az a B pontban hat, a C pontot nem forgatja, majd megy tovább és az A pontot megforgatja.

2011. okt. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/73 A kérdező kommentje:

Igen, igazad van. Tényleg nem igaz a mondat egyik része. Az a része igaz h C-n az Fb nem forgat, mert a hat vonal átmegy C-n.

De az A-n miért ne forgatna? Persze h forgat.

2011. okt. 23. 23:01
 69/73 A kérdező kommentje:
Nem gondoltam h a C kinullázza, csak megzavart ez a megállapítás.
2011. okt. 23. 23:03
 70/73 anonim ***** válasza:

Rajzoltam neked egy ábrát. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy majdnem mindegy, hogy "belül" mi van, a lényeg, hogy milyen külső erők hatnak a szerkezetre.


[link]

2011. okt. 23. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!