Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megakadályozhatunk-e egy...

Megakadályozhatunk-e egy maroklőfegyvert a következő lövedék betöltésében, ha a kezünkkel megmarkoljuk lövés előtt a csövét?

Figyelt kérdés

Hogy legyenek konkrétumok is: A fegyver legyen mondjuk 9 milliméteres félautomata PA-63, de ez csak példa.

Tehát, megakadályozható-e a szán hátracsúszása, (szán, ugye?) így az előző hüvely kivetése/a következő lövedék betöltése (ez a szán feladata is, ugye?) úgy, hogy csak rámarkolunk a csőre? Az evidens, hogy ekkor egy lövés még el fog dördülni, persze én a következőre vagyok kíváncsi. Illetve még érdekelnének az esetleges sérülések is, mert bizonyára nem kis erővel üt hátra a szán. Ez "szétkaphatja" a markunkat?

A kérdés elméleti, nem is értek túlságosan a fegyverekhez (sok "ugye?") és kipróbálni sem szeretném.

Várom a válaszokat, és persze minden értelmes válaszolót felpontozok.

Köszönöm!

G.



2012. aug. 12. 19:15
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Konkrétan a kérdésedre nem tudok válaszolni, de annyit tudok mesélni, hogy gázpisztoly szánja elég szépen végigvágta a kézfejemet, amikor rosszul fogtam meg, ez alapján nem szívesen markolnám meg a szánt éles fegyveren.
2012. aug. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Elméletben ha elég erősen markolsz rá akkor igen. gyakorlatban szétvágja a kezed, rohadt nagy erőhatás lép fel.
2012. aug. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Ha egy 9 milliméteres fegyvernél ezt megpróbálod eljátszani, nagyon sokáig nem fogsz semmit a kezedbe fogni.


Nagyon durva ereje van, nem csak egy gyengus rugó van ott :)


Nézd meg, hogyan működik a fegyver, és meglátod :)

2012. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 Shai-Hulud ***** válasza:
100%

A maroklőfegyver szánja nem reteszelődik, azaz a robbanáskor a hüvely hátralökődése tolja a szánt a hátsó helyzetbe. Ha ennek ellen akarsz tartani, ahhoz igencsak meg kell markolnod azt a szánt... Csak gondold végig, mekkorát rúg egy fegyver, és ezt a rúgást nagyrészt a szán közvetíti a fegyver teste, majd markolata felé.

Nem véletlen a markolat és a szán kialakítása, hogy elsütéskor még csak véletlenül se legyen a szán útjában a kezed, ujjad, mert lazán el tudja törni.

2012. aug. 12. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Kicsi szemléltetés arra hogy mekkora ereje van a lövedéknek:


http://www.youtube.com/watch?v=GIHotBcp0l0

2012. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, felpontoztam mindenkit.

Sir Butcher: Úgy érzem tisztában vagyok a fellépő erőkkel viszont azt megköszönném, ha adnál egy kicsit bővebb leírást a félautomata újratöltési mechanizmusról. Saját szavaiddal, vagy linkelve, mindegy. Érdekelne a pontos működési elv. :) Köszi!

Azért is fogant meg bennem az ötlet, mert ugye azt tudjuk (jól tudom?), hogy a lövéskor bekövetkezett robbanás gázai tolják hátra a szánt. Ezek erejét én nem gondoltam megállíthatatlannak.

mr.flash: Érdekes videó volt, bár én a .50 kalibert némileg komolyabbnak érzem a 9mm-nél.

Na, még egy dologra kíváncsi lennék: Szerintetek egy minőségi védőkesztyű (valami nagyon komoly munkás cucc, pl.) segítene annyit a markoló tagon, hogy komolyabb sérülés nélkül megakadályozza az újratöltést?

G.

2012. aug. 12. 20:29
 7/19 anonim válasza:
100%
De egyébként mi értelme lenne ennek az egésznek?
2012. aug. 12. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

http://www.youtube.com/watch?v=-e_3Ihpq9T4&feature=related


Itt van egy animáció, elég jól demonstrálja a működési elvet.


Egyébként igen, egy 9mm-es lövedék kb az .50-es kaliberű erejének a harmadát adja le, de még az is elég ahhoz hogy szétszakítsa a kezedet, de akár egy kesztyűt is letép róla.


Szerencsés esetben megszorulhat a szán a begyűrődő kesztyűtől, de az én véleményem szerint nem tudod úgy megfogni a szánt hogy ne töltse be a következő skulót.


Illetve gondolom önvédelem miatt vetődött fel, ha rámarkolsz és széttépi a kezed az eléggé súlyos vérzéssel és komoly fájdalommal jár, akár harcképtelenné is teheted magad.

2012. aug. 12. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

#7: Igazándiból csak a kíváncsiságom kielégítése az értelme az egésznek. Na meg az, hogy ha mást is érdekelt esetleg a téma, akkor megkapta válaszait. :)

mr.flash: Köszönöm az animációt pontosan erre voltam kíváncsi. Így utólag már faék egyszerűségűnek tűnik a dolog.

Köszönöm szépen a sikerre való esélyről alkotott véleményed is és igen, eltaláltad, önvédelmi módszerként ötlött fel bennem a dolog. Bár ezek szerint jobban járok a jó öreg "Térj ki az első lövés elől, aztán szedd el a támadótól a fegyvert. Vagy fuss" módszerrel.

Felpontoztalak titeket.

G.

2012. aug. 12. 20:57
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
A csőre a PA 63-nál nem lehet ráfogni mert a szán eltakarja!
2012. aug. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!