Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Megakadályozhatunk-e egy...

Megakadályozhatunk-e egy maroklőfegyvert a következő lövedék betöltésében, ha a kezünkkel megmarkoljuk lövés előtt a csövét?

Figyelt kérdés

Hogy legyenek konkrétumok is: A fegyver legyen mondjuk 9 milliméteres félautomata PA-63, de ez csak példa.

Tehát, megakadályozható-e a szán hátracsúszása, (szán, ugye?) így az előző hüvely kivetése/a következő lövedék betöltése (ez a szán feladata is, ugye?) úgy, hogy csak rámarkolunk a csőre? Az evidens, hogy ekkor egy lövés még el fog dördülni, persze én a következőre vagyok kíváncsi. Illetve még érdekelnének az esetleges sérülések is, mert bizonyára nem kis erővel üt hátra a szán. Ez "szétkaphatja" a markunkat?

A kérdés elméleti, nem is értek túlságosan a fegyverekhez (sok "ugye?") és kipróbálni sem szeretném.

Várom a válaszokat, és persze minden értelmes válaszolót felpontozok.

Köszönöm!

G.



2012. aug. 12. 19:15
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Igen megfogható.

De gyakorlatilag a szánt fogod az állórészhez.


A kommandósok is tanulják ezt a technikát ha közelharcra kerül sor.

Ha erősen fogjuk a szánt és úgy sütik el a fegyvert egy lövés történik csak. Utána megszűnik a lőszerutánpótlás mivel nem tud hátracsúszni a szán.

De minél nagyobb a kaliber annál nehezebb mutatvány ez.

vidik vannak róla a youtubon.

2012. aug. 13. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Ja és nem hátul fogják meg a szánt. Ott nagyot üt kis felületre és sérülést okoz A csőnél szokták össze szorítani a szánt a fegyver álló vázával. Teljes tenyérrel marékra. Úgy elnyelődik az erő.
2012. aug. 13. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat felpontoztam mindenkit!

#10: Igen, én is a szánra gondoltam. Tudom, hibásan írtam csövet, de azért tettem, hogy tudják a válaszolók, hogy mégis hol képzelem el a rámarkolást a fegyverre. Az "elején"

#11/12: "De gyakorlatilag a szánt fogod az állórészhez. " Pontosan erre gondoltam. A fegyver vázához szorított szánra. A csőnél. Lehet, hogy ez nem volt éppen egyértelmű, de igen, így gondoltam. Szóval szerinted sikerülhet.

G.

2012. aug. 13. 07:31
 14/19 anonim válasza:
100%

Mr Flash tévúton jársz

vagy lehet, hogy a te kezedet széttépi, egy normális ember kezét viszont nem :D

www.fegyvervideo.hu itt láthatsz videót a kiképzésekről, amin bemutatják a kezdők hibáját, amikor rosszul fogják a fegyvert és a szán megüti a kezüket. ilyenkor lehorzsolhatja a bőrt, de ujjat nem fog letörni, eltöri, leszakítani, széttépni, vagy milyen baromságokat hordtatok össze


a címsoros kérdésedre meg annyit írnék, hogy a csövét nem tudod megmarkolni, mivel rajta van a szán

arra pedig, hogy megakadályozható-e, hogy betöltse-e a következő lőszert a fegyver, a válasz igen, ha lefogja az ember a szánt lövés közben, persze csak ha tönkre akarja tenni az ember a fegyvert, mivel gondolom elég nagy erőhatások lépnek fel és nincs ami tompítson

2012. aug. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

hoppá

az utolsó jól leírta, viszont azt nem olvastam

2012. aug. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Passzolom, az AK-t szét tudom szedni és összerakni, de ilyenekkel sosem foglalkoztam. Ez így logikusnak tűnt. :D
2012. aug. 14. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Szerintem emberi erővel de legalábbis kézzel, nem lehetne megállítani a hátrasiklást. Ellenben úgy tudom bizonyos pisztolyok elsülését gátolja ha például egy falnak nyomod. Erre azért van szükség mert ha a falnak nyomva elsülne megsérülhetne a fegyver vagy a használója. Egy fikciós műben simán eltudom képzelni, hogy a főhős homlokának szorított fegyvert maga felé húzva nem sül el.
2012. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint a dolog mégis alkalmazott.

Felpontoztam mindenkit.

G.

2012. aug. 15. 16:04
 19/19 A kérdező kommentje:

Régen volt már a kérdés, de találtam valami érdekeset:

https://www.youtube.com/watch?v=KycQN37UA_c

G.

2015. jan. 6. 18:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!