Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Ötletek házilag megoldható...

Ötletek házilag megoldható energia/áram fejlesztésre annak anyagi hasznosítására?

Figyelt kérdés
Pl. e-bringa v szobabicikli hálózatra aksira kötése stb?
2012. nov. 1. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha szeles környéken laksz, építs szélkereket. Némi utánajárással házilag is összebarkácsolható viszonylag olcsón. Napelem már jóval drágább, de ha elég napos környéken laksz, hosszabb távon megérheti.


Továbbá, ami nekem már ősrégi ötletem, csak sajna nem vagyok mérnök, hogy meg is valósítsam, de amit szerencsére nemrég olvastam, hogy mások már megvalósítottak helyettem, szóval csak utána kell járni és beszerezni: olyan vízvezeték-csövek, amelyeknek a belsejében apró turbinák vannak. Vagyis valahányszor megnyitod a csapot - folyik a víz a csőben -, áramot termel.

2012. nov. 1. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez remek ötlet, egyszerűen megvalósítható. Nem kell hozzá mérnöknek lenni, megteszi a próbálgatás is.
2012. nov. 1. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
No igen, egy hasonlót (vízcsőre turbina) már kitárgyaltunk pont itt a gyakorin, az a baj, hogy nem működik. Az akkori kretén nem értette meg, hogy miért nem, de a léyneg az, hogy ahhoz, hogy a csőben a víz folyjon, valahol energia felhasználásával nyomni kell (= vízművek), ha ráteszel egy kis házi turbinát, akkor leesik a nyomása a turbina után, tehát vagy jobban kell nyomni (= több energia a vízműveknél), vagy használhatatlan lesz a rendszer (azaz pl a zuhanyból épp csak csöpögni fog a víz), vagy pedig olyan kis teljesítményű turbinát kell választani, ami miatt nem esik le jelentősen a nyomás, mondjuk csak 1-2%-kal, de az meg hangyaf.sznyi energiát fog termelni, és drágább lesz a készülék, mint amit egy életen át ki tudsz nyerni.
2012. nov. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
és pl a szélkereket h kötöm áramfejlesztőre v ilyesmi?
2012. nov. 2. 02:09
 5/7 anonim ***** válasza:

nem rámafejlesztőre kötöd, hanem ott ugye van egy generátor, ami jellemzően 12V-ot ad, ezt kötöd egy akkumulátorra, arra pedig egy invertert, ami attól függően, hogy mit akarsz róla ellátni lehethamis vagy valódi szinuszos (utóbi kb 5x drágább, de mindent tud működtetni).

Kis méretekben ezért érdemesebb 12v-os hálózat felállításában gondolkodni, tehát pl a világítást olyan izzókkal/fénycsövekkel megoldani. Egy egész ház működtetésére azét 5-10 milliós rendszerek kellenek...

2012. nov. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondolom ennek gyakorlati megoldására nem ártana komoyl segítség v egy villamosmérnöki hmm?
2012. nov. 2. 10:36
 7/7 A kérdező kommentje:
Midnezeektugyanakkor hol szerzem be?
2012. nov. 2. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!