Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A színek hőelnyelés szerint...

A színek hőelnyelés szerint milyen sorrendben vannak?

Figyelt kérdés

A vörös a legkisebb frekvenciájú, energiájú, a lila a legnagyobb. Ugye ha ilyen színű akkor a többit nyeli el.

Vagyis ha lila, akkor nem nyeli el a legnagyobb energiájú színt, de jobban elnyelheti az infrát. Ha vörös, akkor jobban elnyeli a nagyobb energiájú színeket. Oké, hogy a fekete a legjobb hőelnyelésre, de ha nem fed rendesen, szürke lenne, ami nem néz ki olyan jól. Gondolom, a matt festék a legjobb ilyen célra.



2013. júl. 3. 11:23
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
[link] Eszerint egyforma. Azért is kérdeztem infrát és UV-t, mert a látható színskála 2 szélénél vannak. Vagyis ha a festék nem csak 1 hullámhosszt ver vissza jobban, hanem egy sávszélességet magába foglal, akkor túl mehet a látható határon. Másrészt ha ugyanannyi UV sugárzás ugyanolyan százalékú elnyelődése több hőenergiát jelent, mint ugyanannyi Infránál, akkor ez a vörös és lila közt is fennál. De azért nem egyértelmű, mert az infrát mondják hősugárzásnak. Persze a látható spektrumon túl nem találtam semmit, és igen sokat számíthat az intenzitás. Vagyis, ha tudnánk, hogy egy szín kb. x frekvencia sávszélességbe tükröz vissza jobban, azaz bele érhet-e ez a tartomány a láthatatlanba vagy nem, és ha tudnánk, hogy hányszor több vagy kevesebb az UV sugárzás az infrától, akkor kiderülne, hogy melyiket célszerűbb elnyelni, ha melegíteni akarunk.
2013. júl. 3. 15:50
 12/19 anonim ***** válasza:

amit te találtál magadnak az a légkör határán a nap spektruma.

[link]

2013. júl. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sárga az űrben, és piros a tengerszinten? Mi a fekete vonal, és azok az anyagok mit csinálnak?
2013. júl. 4. 07:40
 14/19 anonim ***** válasza:

"Sárga az űrben, és piros a tengerszinten?"

Igen.


"Mi a fekete vonal"

Egy burkológörbe. Nevezhetjük átlagos értéknek is.


"és azok az anyagok mit csinálnak?"

Azok az anyagok, amik a fény elnyelése által felelősek az alsóbb rétegekben mérhető értékekért.

2013. júl. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

Hogy lehet lila a legszélén, ha színkeverésnél a lila az piros+kék? Vagy a kikevert lila nem lila csak annak látjuk?

Szóval egy lila színre festett felület a lilát veri vissza jobban, vagy a pirosat és kéket, vagy a pirosat, a kéket, és a lilát is?

2013. júl. 4. 10:58
 16/19 anonim ***** válasza:

"Hogy lehet lila a legszélén, ha színkeverésnél a lila az piros+kék?"

Már bocsi, de te írtad a kérdésbe:

"A vörös a legkisebb frekvenciájú, energiájú, a lila a legnagyobb." :))


Amúgy az nem lila, hanem ibolya (violet).

2013. júl. 4. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Szóval egy lila színre festett felület a lilát veri vissza jobban, vagy a pirosat és kéket, vagy a pirosat, a kéket, és a lilát is?"


nem lehet tudni, csak ha bevizsgálod.

erről pofázok már neked az elejétől fogva és te állítólag tudod is, hogy ez hogy működik...


annak, hogy egy tárgynak milyen színe van, nincs szoros kapcsolata azzal, hogy az egyes hullámhosszokkal mit csinál.

a látásnál ugyanis információt veszítünk. ez emberi látás a valósághoz képest olyan, mintha fekete-fehér tévén néznél színes filmet. ott két különböző szín simán ugyanolyan szürkének látszódhat, az emberi szemben meg két tök eltérő összetételű fény okozhat ugyanolyan színérzetet.

2013. júl. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Nem azt kérdeztem, hogy mit írtam, és amit írtam az nem válasz a kérdésemre. Ezenkívül a lila az lila, a cica meg macska nekem.
2013. júl. 4. 11:55
 19/19 anonim ***** válasza:

"Amúgy az nem lila, hanem ibolya (violet)."

Ez miért nem válasz az utolsó kérdésedre???

2013. júl. 4. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!