Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Nemrég (kb. másfél órája)...

Nemrég (kb. másfél órája) véletlen hozzáértem egy kondenzátorhoz és megvágott. Lehet valami bajom?

Figyelt kérdés
Olyan 400-500V és 25mA lehetett benne. Az ujjam kicsit kicsattant, mintha gyújtóval megégettem volna, de semmi más. Eddig még semmi és a cucc a hálózatba se volt bedugva, tehát csak rajtam sült ki. Fatert is megvágta azt mondta nem lesz semmi gáz. Neki sincs baja.

2014. okt. 22. 18:20
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
50%

A paraméterekből arra következtetek, hogy kizárt, hogy bajod legyen. 25mA az semmi, ráadásul állításod szerint az ujjaddal értél hozzá. Túl kevés volt az áram, hogy mondjuk légbuborékot hozzon létre a véredben.


Üdv: egy villamosmérnök

2014. okt. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
100%

"Olyan 400-500V és 25mA lehetett benne."

-Ez fizikailag értelmetlen ebben a formában.


"Az ujjam kicsit kicsattant, mintha gyújtóval megégettem volna, de semmi más."

-Mit jelent az, hogy "kicsattant"?

-Egy nagyobbacska elkó több száz volton simán agyon tudna vágni, de nyugi, most nem ez van.

-Mégis mit érzel rettenetesen megrázott, csak csak egy tizedmásodperces csípés? Gyanítom utóbbi. Sztem semmi bajod nem lesz a világon!

2014. okt. 22. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy legközelebb ésszel a kondenzátorokkal...
2014. okt. 22. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%
Az áramütés hatásai gyakorlatilag azonnaliak. Rossz esetben égési sérüléseket vagy szívritmus zavart okozhatnak. Ha az áramütés során nem veszíted el az eszméleted, és utána jól vagy, akkor az azt jelenti, hogy nem lett nagy bajod, és a későbbiekben csak javulhat az állapotod.
2014. okt. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 A kérdező kommentje:
Csak annyi bajom lett hogy ahol az ujjammal hozzáértem ott kicsattant mint amikor megégeti az ember és azt érzem, de azonnal elengedtem amikor megrázott. Fizikailag lehet hogy értelmetlen mert annyira nem vagyok képbe vele (tudom hogy nem szabad megfogni, de véletlen volt). A kondenzátor 50uF 500VDC és megint 50uF 500VDC. Csöves erősítőbe pufferkondi.
2014. okt. 22. 18:32
 6/32 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm a válaszokat.
2014. okt. 22. 18:34
 7/32 A kérdező kommentje:
Ha még a mérnökurak ebből le tudnak szűrni valamit pontosan egy ilyen volt: [link]
2014. okt. 22. 18:36
 8/32 anonim ***** válasza:
100%
A csöves erősítővel ilyen szempontból NAGYON vigyázz legközelebb! Most kutya bajod, de egy ekkora kondi már képes embert ölni, csak mondom...
2014. okt. 22. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha már egy ideje ki volt kapcsolva, akkor többé-kevésbé kisülhetett, egyébként.
2014. okt. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%

1-es.

Ha villamosmérnök vagy, akkor bizonyára tudod, hogy a 25mA már simán halálos lehet.

Továbbá bizonyára azt is tudod, hogy az Ohm törvény értelmében egyáltalán nem biztos, hogy 25mA haladt át a Kérdezőn, vagy annak ujján.


Kérdező, nem kell paráznod. A testeden valószínűleg nem ment át áram és ráadául hihetőleg többé-kevésbé már ki is sült a kondi.

2014. okt. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!