Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Mi a neve annak a jelenségnek,...

Mi a neve annak a jelenségnek, amikor két ember megy szembe, mindketten elsőtöbbséget adnak utána egyszerre indulnak el. Másodpercekig egy helyben topognak?

Figyelt kérdés
Már nagyon rég keresem, angolul hogy kereshetnék rá? A gimis filozófia tanáromtól hallottam anno. Köszönöm!
2015. márc. 11. 12:33
 1/6 anonim ***** válasza:
42%

Nem igazán tudom, mi az az elsőtöbbség.

Ha két ember találkozik, akkor vagy kikerülik egymást, mert ép eszűek, vagy mindkettőben gerjed az öntudat és egyik se kerül. Akkor addig állnak egymással szemben, míg az egyik nem bírja, és vagy kerül, vagy fellöki a másikat vérmérséklettől függően. Ennek az állapotnak a rövid neve primitívség.

2015. márc. 11. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Holtpont.
2015. márc. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
elsőtöbbség=elsőbbség (androidos autocorrect bocsi)
2015. márc. 11. 15:54
 4/6 anonim ***** válasza:
:D szerintem senki nem vette észre hogy elsőtöbbséget írtál :D
2015. márc. 11. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vree ***** válasza:

Nem tudom, van-e köze ahhoz, amit írtál, de Roger Axtel leír egy jelenséget, amit a magyar ford. "társalgási tangónak" fordított, a "Gesztusok" (The Do's and TABOOs of Body Language Around the World) c. könyvében:


"A "társalgási tangó". Egy egy "tánc", amit egy amerikai vagy európai jár el, aki frissen érkezett Latin-Amerikába, és hirtelen döbbenten találja szembe magát azzal a szokással, hogy az emberek ennyire közel állnak egymáshoz. A látogató első reakciója az, hogy hátralép egyet. Ám a latin követni fogja. Így a látogató ismét hátralép. A latin ismét előre. És ez így megy tovább ebben a gyengén koreografált tangóban. Ahogy az egyik megfigyelő fogalmazott, "a tánc csak akkor ér véget, amikor az amerikait sarokba szorítják." (Cserna György fordítása, Alexandria kiadó 1998)"

2015. márc. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! a kérdés arra irányult, amikor mész az utcán és valaki jön teljesen szembe veled. ilyenkor hirtelen próbálsz kitérni valamelyik irányba. de a szembejövő is kitér, ráadásul pontosan abba az irányba mint te! eredmény: egyikökőtők sem jut előrébb. összenéztek és mosolyogtok, majd az egyik illedelmesen előre engedi a másikat. így érthetőbb?
2015. márc. 12. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!