Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Az igaz, hogy az információnak...

Az igaz, hogy az információnak is van tömege?

Figyelt kérdés

Mondok egy példát. Van egy izolált szoba, aminek a tömegét kívülről mérik. Ekkor ha a szobában egy van helyezve 100 db 1 grammos golyó, akkor az a szoba nehezebb, mintha 1 db 100 grammos golyó lenne, mert maga az információ több a 100 db 1 grammos golyó esetében.


Amúgy már régen hallottam, és már nem tudom hol, de valami neves professzor egyik írásában is olvastam hasonlót. Azt nem tudom, mi igaz ebből.


2015. máj. 5. 21:46
1 2 3 4 5 6 7
 11/69 anonim ***** válasza:
Nem az információnak van tömege, hanem az információhordozónak. A kettő pedig nem ugyanaz.
2015. máj. 6. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/69 anonim ***** válasza:
Az információnak van jelentése és jelentősége, de önmagában vehető tömege nincsen. Mindig kötődik VALAMIHEZ, aminek már lehet tömege. Pl. információs az energia általában (rezgésszáma, hullámhossza van: ezek információk), és a konkrétan vett anyag is, mert vannak tulajdonságai, jellemzői, amik az információját képviselik, róla szóló információként vehetők figyelembe. Több dolog több információt hordoz, mint egy, természetesen.
2015. máj. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/69 Wadmalac ***** válasza:
Vannak olyan teóriák is, miszerint az információ kezelhető úgy, mint egy energiafajta. Még annak is több alapja van, mint ennek.
2015. máj. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/69 A kérdező kommentje:

"Vannak olyan teóriák is, miszerint az információ kezelhető úgy, mint egy energiafajta. Még annak is több alapja van, mint ennek."


Igen, ezt is olvastam, de a tömeget is. Azt hiszem. De a lényeg, hogy egy magyar illető szövegét olvastam, aki szerint az információ energia, és fordítva, és 1 gramm anyag információtartalma több száz terrabite.

2015. máj. 6. 13:51
 15/69 A kérdező kommentje:

Hiszen ha:


anyag = energia


és


energia = információ


akkor


anyag = információ


De azt is ugyanattól a magyar (elvileg professzor) emberkétől hallottam.

2015. máj. 6. 13:57
 16/69 anonim ***** válasza:

'terrabite'.


aha.


nagy szakerto lehetsz te is: 'tera', es vagy bit, vagy byte. bite nincs (illetve van, de maximum 'falat', 'harapas' ertelemben).


probaljuk onnan megfogni a dolgot, hogy semmilyen forrasod nincs, linket nem tudsz adni, csak emlekszel 'valamire', 'valahonnan', es a hajtod a magad igazat.


az informacionak NINCS tomege, foleg nem merheto tomege, pont.

2015. máj. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/69 Wadmalac ***** válasza:
Lehet, hogy tévedek, de nem tudok róla, hogy bizonyítatlan teóriáknál több alapja lenne a dolognak.
2015. máj. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/69 A kérdező kommentje:

Több helyen is olvastam, nagyjából hasonló dolgokat, az egyiket megtaláltam. Most nincs időm elolvasni, lehet rosszul is emlékeztem a benne leírottakra.


[link]

2015. máj. 6. 14:16
 19/69 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szép kis hipotézis, de szerintem (nem vagyok fizikus, de annyi fizikai ismeretem azért van, hogy logikusan következtessek) ez a levezetés nem tesz mást, minthogy egy már ismert energiafajtát átkeresztel információ névre. A párhuzam megokolt, de szerintem nem fizikai, csak filozófiai.

És szerintem semmi köze a kifejezésekben kicsit erre hajazó Hawking-féle, a fekete lyukakból szivárgó információ/anyag/energia témájához.

Szerintem ez csak játék a definíciókkal, ami végképp nem alapozza meg az információ és az anyag közé tett egyenlőségjelet. Még közvetetten sem.

2015. máj. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/69 anonim ***** válasza:

'A (2), (3) és (4) képletek alapján végzett részletesebb számítások azt mutatják,'


Kerdezo, innen olvasd lsz. vegig a cikket. Ne csak az elejet, a homalyosan indokolt szamitasokat, hanem a konkluziokat is!

2015. máj. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!