Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Matematikából legnagyobb...

Matematikából legnagyobb gyengeségem az egyszerűsítések, és a trigonometrikus azonosságok alkalmazása. Hogyan tudnám ezt fejleszteni?

Figyelt kérdés
Olyan egyszerűsítésekre gondolok, amelynél például kapásból tudok egyszerűsíteni, ránézére gyök alatt, nevezőben, egyszerűbben felírni, egy oldalra rendezni a tagokat bonyolultabb kifejezésben, stb... Ilyen példák vannak valahol összeszedve? Illetve trigonometrikus azonosságokkal is ugyan így vagyok. Köszönöm előre is a segítséget!
2015. aug. 7. 16:37
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Van itt sok ilyen kidolgozott feladat:

[link]

Sajnos egy részük nem érhető el, de keress olyat ami elérhető, vagy kérdezz konkrétabban.

Törtek egyszerűsítéséhez van egy videó is:

https://www.youtube.com/watch?v=Du7rSaTJeMU

2015. aug. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 virus42 válasza:

Szerintem érdemes középszintű érettségi feladatokat oldanod.


1. Oktatás.hu

[link]

Itt látod, hogy a középszintű érettségin (vagy az emeltem) mekkora szerepe van az említett témaköröknek.


2. A Studium Generale-on pedig témakörök szerint kereshetsz feladatokat.


Ezek típusfeladatok, ennél többre nem lesz szükséged az érettségin, de kérlek ne ítéld meg ez alapján a matematikát, mert valójában sokkal szebb ennél.

2015. aug. 9. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 virus42 válasza:

Kicsit konkrétabban:


Az "egyszerűsítések" miatt nem kell aggódnod, kis gyakorlással bele fogsz jönni :)


Ha trigonometriával problémáid vannak, akkor szerintem nem teljesen érted az alapjait.

Szerintem nézd át:

Függvény definíciója, függvényelemzés

Hasonlóság, egyesszögek szögfüggvényei

Kiterjesztés

Egységkör és függvény kapcsolata

(Én mindig az egységkört nézem először, mert szépen adódik a definíciókból egy csomó azonosság)

Innentől nem tudom meddig jutottatok...

Ha nem értesz valamit a belinkelt feladatokból, akkor szívesen válaszolok. Csak arra kérlek, hogy ne használj képletet a nélkül, hogy átgondolnád az alapját és mindig gondold át, hogy mit miért csinálsz, mert így jóval egyszerűbb lesz. Sok szerencsét :)

2015. aug. 9. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, át fogom nézni őket! Ez azért jött elő, mert az egyetemi matekot jobban tudom, mint a középiskolásat. Nem tudom, hogy lett ez így.
2015. aug. 9. 09:00
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát nem érettségire készülök, hanem az egyetemi matekban akarok jobb lenni, csak a fent említett dolgok mennek nehezen.
2015. aug. 9. 09:01
 6/6 virus42 válasza:

Ja OK, misunderstood.

Sok sikert :)

2015. aug. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!