Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Miért van az, hogy a szabad...

Miért van az, hogy a szabad napokon 10-11 között kelek fel, akkor is, ha este 8-kor, vagy ha éjfélkor is fekszek le?

Figyelt kérdés
Egy héten négy szabad napom van. A másik három nap, nagyon húzós reggel fél 6-tól este 9 ig vagyok oda. A másik nap meg körülbelül este 6-ig, és a bejárás. Szabad napokon is tanulás, otthoni segítkezés, kemény edzés, stb. Ez normális, ilyen sokat aludni? Illetve az, hogy mindegy mikor fekszek le, ugyan akkor kelek fel?
2015. szept. 29. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszokás.
2015. szept. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Jó, csak bánt, hogy ilyen későn kelek fel. Mire reggelizek, hozzáfogok a teendőkhöz, már szinte dél van. Vagy tudat alatt azt érzem, hogy nincsen olyan fontos dolgom, hogy korán keljek?
2015. szept. 29. 13:00
 3/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha korán fekszel le akkor nyugodtan állítsd be az ébresztőórát.
2015. szept. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindenképp beállítanék egy ébresztőórát. Nem jó dolog rendszeresen túl sokat aludni, elég sok egészségügyi problémával áll kapcsolatban. Az ok-okozati összefüggéseket ugyan nem ismerjük még elég jól, de az tény, hogy a szív- és érrendszeri betegségek nagyon erős statisztikai összefüggésben állnak a túl kevés, és túl sok alvással egyaránt. Hogy oka vagy tünete-e, azt nem tudjuk, de oda kell figyelni rá.


Én azt javaslom, hogy bármikor is fekszel le, állítsd be, hogy a vekker kilenc óra múlva ébresszen. Csináld pár hétig, és ha jól bírod, kipróbálhatod esetleg nyolc és féllel, vagy nyolccal is.


Sok sikert, és írj majd, hogy mi lett.

2015. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én még olyan fiatalt nem láttam, aki nem tudott volna jót aludni... Jót alvás fogalma alatt azt értve, hogy sokat, sokáig, amíg lehet addig. :)
2015. szept. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én kiskoromban (kb. 4-14 év között) rendszeresen korán keltem, legkésőbb 7-fél8 között már kint mókoltam valamivel az udvaron, utcán, kertben, vagy a ház mögött a tarlón :) És saját magamtól ébredtem fel, nem keltett senki vagy semmi.

Kérdező, tényleg csak megszokás kérdése, ahogy az #1 írja. Ha heteken át 8-kor kelsz, akkor azzal mintegy "beprogramozod" az agyad a reggel 8 órai ébredésre. Személyiségtől függően kb. egy hét - egy-két hónap intervallumon belül teljesen át lehet állítani az agyad és a szervezeted más ébrenléti ciklusra, és egyáltalán nem fogod utána megterhelőnek érezni a "koránkelést", nem leszel fáradt, álmos napközben. Sőt, reggel sem úgy ébredsz, hogy "jajj csak még egy kicsit...", hanem simán kinyílik a csipád, és gond nélkül lépsz ki az ágyból frissen és üdén. Persze ehhez azért némi akarat is kell, különben csak nyűglődés lesz belőle.

2015. szept. 30. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!