Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen okosító szerek vannak?

Milyen okosító szerek vannak?

Figyelt kérdés

Mielőtt az ezotéria kategóriába kerülne a kérdésem, kifejtem hogyan is gondolom.


Először is nem drogokra gondolok. Hanem vannak különböző gyógyszerkészítmények, amelyek jók az emlékezőképességre. Pl. bilobil, meg társai. De van van-e ezeknél is hatásosabb szer (ami még nem minősül drognak)? Tehát legálisan szeretnék olyan szerhez jutni, akár gyógyszer formátumban, akár tea formában, akár zöld gyógynövényként, amit ha megeszek, beszedek, akkor jobb lesz az emlékezőképességem. Egyszerűen okosít. Ilyet szeretnék szedni.


2016. okt. 25. 23:28
1 2 3 4
 11/31 Wadmalac ***** válasza:

A ginzeng kivonat nem káros, nem drog és nem túladagolható. Nagyon jól frissít, kevésbé fáradsz, jobban tudsz koncentrálni.

Nem okosító, nem agyturbó, de segít, hogy oda tudj figyelni a tanulásra.

2016. okt. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 A kérdező kommentje:
Nekem nem bírja a gyomrom. Hányingerem lesz tőle. Az odafigyeléssel meg nincs baj. Ha egyszer nekiállok tanulni, csak arra koncentrálok.
2016. okt. 26. 13:52
 13/31 Wadmalac ***** válasza:

Van kivonatot tartalmazó vitamin-kapszula. Pl. a Pharmaton Vital.

Hát úgy már csak nem fordul vissza.

2016. okt. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 Sunshinedoll ***** válasza:
Megfelelő táplálkozás, testmozgás, és tanulás.
2016. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Rush tanuláshoz (magoláshoz) felhasználható néhány pörgető szer: efedrin, taurin, koffein.
2016. okt. 27. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
A koffein nem jött be. Én sosem kávézom. Csak a számban hagyott íze annyira zavar, hogy képtelen vagyok tanulni utána. Az energiaitalok meg csak hasfájást okoztak. Meg úgy az összes ilyen koffeines italtól csak izzadok, és zavaros lesz a gondolkodásom. Sosem kávézom, minden nap hajnali 2-ig fönt vagyok, korán kelek sokszor, mégis jobban bírom, mint az osztálytársaim, akik közül vannak, akik napi félliter energiaitalt fogyasztanak.Csak önuralom kérdése, ébren lehet maradni az ilyen szarok nélkül is.
2016. okt. 27. 18:20
 17/31 Wadmalac ***** válasza:
84%

"Csak önuralom kérdése, ébren lehet maradni az ilyen szarok nélkül is."

Ez elég saját, belső nézetű álláspont.

Van, akinek igenis használ a koffein és különben is, nem az ébren maradni akarás a kérdés, hanem hogy az az ébrenlét effektív-e.

Amúgy, ha tényleg ennyire csak önuralom kérdése, nem tudom, miért is keresel tanulást segítő szert. :)

2016. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:
Azért mert nem olyan szert kerestem, ami segít az ébrenlétben, vagy ami figyelmessé tesz. Hanem olyat, ami felturbózza az IQ-mat. Egyszerűen mint aki agysérülést szenved, és utána matekzseni lesz. Ilyen szert kerestem volna, de hamar rájöttem, hogy ilyen nincs.
2016. okt. 28. 12:36
 19/31 anonim ***** válasza:
Ügyi vagy. De ezt tökegyszerű logikával is ki lehetett volna következtetni: ha létezne ilyen szer, akkor már valószínűleg minden agysérülést szenvedett matekzseni lenne. De mivel nem azok, nyilván nem létezik ilyen szer.
2016. okt. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
És ha egy olyan nőt veszek feleségül, aki jól ért a matekhoz, és nagyon okos? Akkor a gyerekem nagyobb eséllyel lesz okosabb?
2016. okt. 28. 13:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!