Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Milyen reakcióba lép a nátrium...

Jenei angelika kérdése:

Milyen reakcióba lép a nátrium-hidroxid és az ammónium nitrát, ha egyenlő arányban mindkettőt ásványolaj alapú benzinbe tesszük?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne hogy milyen lesz a benzin, savas vagy lúgos. És hogyan tudom semlegesíteni?

2016. dec. 17. 07:43
 1/7 Walter_Dornberger ***** válasza:

nem reagál egymással. Az NH4No3 nem oldódik a benzinben, nem oldódik alkoholban (ami a benzinbe lehet)

kémhatásról (savas vagy lugos) vizes közegben van értelme beszélni. itt nincs víz. Így a semlegesítésnek sincs értelme.

2016. dec. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valamilyen reakció van mert amikor a nátrium hidroxidod és az ammónium nitrátot beleteszem az említett benzinbe, hevesen pezseg és melegszik.

A problémám az hogy a pezsgés végesztével, és a folyadék ázszűrése után, hidrogén gázt buborékoktatok a folyadékba, annak érdekében hogy egy anyagot kinyerjek belőle.

Viszont a kinyert anyag , maró hatása miatt szinte használhatatlan.. Csak nem tudom megítélni hogy azért marós mert lúgos, vagy mert savas..

2016. dec. 21. 09:16
 3/7 A kérdező kommentje:
De mindenesetre köszönöm a válaszát
2016. dec. 21. 09:20
 4/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
Az amónium nitrát kristályvíz tartalmára (10 mól víz) a nátrium hidroxid oldódásának hőeffektusára, és az ettől elpárolgó alacsony forpontú penzin alkotóra tudok gondolni.
2016. dec. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
egyébként milyen reakciótermék elérése a cél?
2016. dec. 21. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

c10h15no kötőanyagait szeretném eltávolítani. Bár azóta hallottam hogy van sokkal egyszerűbb módja is, de az sem vált be. Azt a tanácsot kaptam hogy acetonban kell feloldani , majd mélyhűtőbe tenni és elméletileg két réteg képződik. A zavaros réteg tartalamazza elméletileg a cellulózt és az egyéb ragasztókat, a tiszta réteg elméletileg a tiszta c10h15no-t

De mellegítéssel a tiszta rétegből semmi nem jött vissza, a zavaros réteg melegítése során pedig ugyanúgy minden visszajött .. Úgyhogy ez sem vált be.

2016. dec. 22. 07:54
 7/7 Walter_Dornberger ***** válasza:
az általad említett összegképletű anyagra rákerestem, és nem tudok segíteni az ügyben.
2016. dec. 22. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!