Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A XXI. sz-ban miért hiszik...

A XXI. sz-ban miért hiszik még el sokan az olyan áltudományos meséket mint pl. az evolúció?

Figyelt kérdés
Semmi konkrét bizonyíték nincs, csak elmélet, következtetések meg értelmezések.
2017. máj. 22. 19:43
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
 91/103 Cerevisiae ***** válasza:
Én egész nap a gép mellett ülök (mert olyan a munkám) és gyorsan gépelek, plusz otthon is sokat dolgozom.
2017. máj. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 92/103 Cerevisiae ***** válasza:

Wadmalac: "De legyen, vegyük, hogy valaki, aki a Bibliára nagy hatással volt, járt ilyen vidéken, ahol fél év az éjjel és fél év az éjszaka"


Nem érted az egészet. Azt feltételezzük - a kreacionizmus állítása nyomán -, hogy Isten szavait olvashatjuk a Bibliában, csak valakinek azt lediktálta. Hogy hol írták a Bibliát, lényegtelen. Isten az egész Földet teremtette, tehát tudnia kellett volna, hogy értelmetlenség az egész Föld teremtésének relációjában földi reggelről és estéről beszélni egy napként, mint ugyanolyan hosszú időről...


Basszus! Nem azt vizsgáljuk, hogy hogyan született a Biblia, hanem azt, hogy az mit állít, és annak tükrében abból mire következtetnek a kreacionisták.


Pont az a lényeg, hogy ezzel bebizonyosodott, hogy aki a Bibliát írta, az nem járt az Északi sarkon, és nem ismeri azt, holott Istennek - a diktálónak - kellett volna ismernie! Nem igaz? Ha az író nem tud az Északi sarkról és a többiről, és azt hiszi, hogy az egész világon mindenhol ugyanolyan hosszú a nappal és az éjszaka, akkor két eset lehetséges!


1.

Nem Isten diktálta neki a sorokat, hanem ezt az egész sztorit csak kiszopta az ujjacskájából, és talán soha nem mozdult ki a kis falujából. Fel sem merült benne az ötlet, hogy létezhet olyan helyen a Földön, ahol nem ugyanannyi a nap hossza, mint amit a kis falucskájában tapasztalt.


2.

A Biblia nem földi értelemben vett napokról ír, hanem Isten saját munkanapjairól, ami akármennyi hosszú is lehetett.


Nem tudom már jobban elmagyarázni... ha így sem érted, akkor, ....


Érdekes, hogy soha egy kreacossal nem kellett erről vitatkoznom, pedig soknak leírtam csak annyit, hogy hogyhogy a sarkokon egy nap sokkal több, mint 24 óra?


És mindegyik egyből megértette, hogy itt tényleg gáz van a Bibliával...

2017. máj. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 93/103 Ay carramba! ***** válasza:
#91 Áh, értem!
2017. máj. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 94/103 Cerevisiae ***** válasza:

@Ay carramba!


Ettől függetlenül valóban túlságosan lefoglalja az időmet ez a válaszolgatás, és sajna nem tudok uralkodni magamon, hogy hosszan és mindenre...


Ezért is fogadtam meg, hogy 82%-nál lépek. De hiába vagyok egyre undokabb... Fel is emelem 83%-ra..

2017. máj. 30. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 95/103 anonim ***** válasza:
Legyek genya és pontozzalak felfelé mindenhol, Cerevisiae? Örökre a gyakori rabjai leszünk, muhaha :D
2017. máj. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 96/103 Cerevisiae ***** válasza:
88%

:D


Arra gondoltam, hogy a kreacosok utálkozása minden lojalitást legyőz... De manapság már az ostobákban sem lehet megbízni... :( - micsoda világ! :(

2017. máj. 30. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 97/103 Ay carramba! ***** válasza:

De Cerevisiae! Ha te elmész, ki fog oktatni? Igaz, ezt magasan felülírja a magánélet, és hogy mit akarsz tenni, de akkor is... :"(


Vagy tényleg eme oldal rabjai maradunk!

2017. máj. 30. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 98/103 Cerevisiae ***** válasza:

@Wadmalac: ""egy nap az Úrnál olyan, mint ezer esztendő, és ezer esztendő mint egy nap."

Itt a lényeg és nagyon jó, hogy idézted. Mert ez TÉNYLEG elkeni az érvüket."


Ja még erre...


Nem, nem elég. Mert erre azt szokták mondani, hogy Péter teljesen jót mondott, de Isten konkrétan leírja, hogy reggeltől estig dolgozik a teremtési napokon, vagyis itt pontos időtartományról informál minket Isten.


Először is ugye nem mindenhol van 6 napon belül a Földön mindenhol 6 nappal és 6 este (ez relatíve hatalmas terület a Földön - legalábbis mindenképpen számottevő), másodszor pedig (ami sokkal súlyosabb ellenérv), hogy nem volt Nap sokáig, ám a teremtési napok mégis reggelről és estéről szóltak (ez inkább tehát Isten fénye - amiről amúgy a Biblia később ír is).


A harmadik, és legnyomósabb érv, hogy a gömbölyű Föld egészének tükrében megint semmi értelme az egy nappallal és egy estével együtt keretezni egy időtartományt, hiszen amikor a Föld egyik oldalán este van, ugyanabban az időpontban a másik oldalán nappal! Ennek tükrében a Föld reggele és estéje között egész pontosan semmi, nulla, nyema, nuku idő telik el (hiszen egyidőben vannak), nem pedig 24 óra.


Ez alapján azt is állíthatnánk, hogy Isten időtlen gyorsasággal, nulla idő alatt teremtett meg mindent.


Vagy, ha a reggel valójában Isten fénye, akkor csak annyit tudtunk meg, hogy hat ciklusban lett teremtve minden, de hogy milyen hosszú egy ciklus, azt a Biblia nem köti az orrunkra. De mi már tudjuk, hogy néhány milliárd évről van szó összességében.


Az utolsó lehetőség, hogy a Biblia lapos Földről ír, ahol persze minden nap egyforma hosszúságú, és a Föld minden pontján egyszerre van reggel, és esteledés után a Föld minden pontján este van. És bár eleinte Isten fénye világított, csak később a Nap, de ebben az esetben minden teremtési nap alkalmával mindenhol volt egy este és egy nappal egy 24 órás időtartományon belül.

2017. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 99/103 Wadmalac ***** válasza:

Cerevisae, ne haragudj, de reménytelen vagy.

Inkább mellébeszélsz, minthogy elismerd, zöldséget írtál.

A kritikámban azt írtam, ez volt a lényege, hogy ne állíts olyat, hogy a nap hossza az egyenlítőtől a sarkokig egyre hosszabb. Ez fizikailag, mindenhogy hamis. De csak véded, ha mással nem tudod, azzal, hogy engem nevezel kreásnak.


De hagyjuk, belefáradtam, érezd úgy, hogy te nyertél, láthatóan csak ez a lényeg,nem az objektív igazság.

2017. máj. 31. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 100/103 Wadmalac ***** válasza:
#98: Na ez egy jogos felsorolás.
2017. máj. 31. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!