Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A XXI. sz-ban miért hiszik...

A XXI. sz-ban miért hiszik még el sokan az olyan áltudományos meséket mint pl. az evolúció?

Figyelt kérdés
Semmi konkrét bizonyíték nincs, csak elmélet, következtetések meg értelmezések.
2017. máj. 22. 19:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/103 anonim ***** válasza:
96%
A kerdezo valoszinuleg valami hitgyulis aki szerint az egen nem csillagok vannak hanem isten vilagito lampasai stb :D
2017. máj. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/103 Ay carramba! ***** válasza:
25%

Ó HOGY TŰNNÉNEK MÁR EL EZEK A KÉRDÉSEK! (ERŐSEN ÓHAJTÓ JELLEGGEL!)


Szóval, csak ennyi: Tájékozatlan vagy bolond vagy, fogd be a szád, ahogy Einstein is mondta.


Amúgy valószínűleg azért fogadják el olyan sokan ezt a "mesét", mert a tartalma erősen érdekes és figyelemfelhívó a realitás szempontjából ;DDDD

2017. máj. 23. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/103 Ay carramba! ***** válasza:
11%
#6 Te sem tudósként tengeted az életed, igaz-e?
2017. máj. 23. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/103 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én sem értem. De azt sem, hogy mi az a XXI. sz. Tudhatnád te is, hogy a világ keletkezése sem akkor történt amit állitanak. Krisztus sem akkor született. Aztán meg a középkorbol is eltagadnak sok-sok évet. Na, hogy a Syriuszrol ne is beszéljek. Nagy a tudatlanság. Borzasztoan nagy. Még a te okos fejedben is!
2017. máj. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/103 anonim ***** válasza:
4%

Figyelitek, h szinte mindenki ideges lett

Akkor a relitás talaján : van egy törpefenyő faj amerikában amiből pár darab igen idős példány is él, azt kell tudni róla, hogy kb 4000m magasan van, az eddig kihalt fák évgyűrűit megszámolva 7000 év körüliek voltak, ami még él azt is 7-8000 közé teszik, ha Noé kiengedett egy galambot és az harmadjára már olajágat hozott vissza akkor az azt jelenti, hogy a növények nem pusztultak el az özönvízzel, ha nem pusztultak el akkor meg max 8000 éve létezik élet a földön ami kb egyezik a bibliával(pont)

Ha van evolúció akkor kb 4-500 év távlatában már lehetne pl a szúnyogból légy v a majom meg az ember között valami de úgy tűnik nincs mozgás a vonalon... Minden úgy van ahogy teremtetett.

Még fontos a biblia leírja, hogy az emberek kettő féle módon ismerhetik meg az Istent

1 a Bibliából ezt meg kellett reformálni, hogy ne az igazi szöveggel legyen

2 a teremtett világból ezt le kell tagadni, hogy ne gondolkodjon el az ember.

Sajna...

2017. máj. 23. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/103 Wadmalac ***** válasza:
92%

"Még fontos a biblia leírja, hogy az emberek kettő féle módon ismerhetik meg az Istent

1 a Bibliából ezt meg kellett reformálni, hogy ne az igazi szöveggel legyen

2 a teremtett világból ezt le kell tagadni, hogy ne gondolkodjon el az ember."

Nem tűnt fel az érvelésed önparadoxona?

A biblia eszerint hamis, a teremtett világból eltagadva az igazság.

DE TE TUDOD, mi az igazság. He?


Másik, egy 8000 éves fából mi a frásztól következne, hogy annyi idős az élet a Földön?

Az érvelésedben elején hipotézis a vízözön, a végén meg bizonyítékot alapozol rá.

Teljesen értelmetlen és megalapozatlan az egész.


Miért erőlködtök?


Ennél még az az ultimatív vallásos okolás is értelmesebb, hogy a sátán elrejti előlünk az igazságot.

2017. máj. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/103 anonim ***** válasza:
3%

16! Mi a probléma azzal, hogy a biblia le meri írni hogy nélküle is megismerheted a Teremtőt? Ez neked már magas iskola?

Keresd meg benne és olvasd el

A nyolcezer éves fa meg egy alátámasztás mert a biblia is kb olyan távlatban kezdett íródni ha összegzed

Nem foglak győzködni nyugi, felőlem származhatsz ahonnan akarsz

2017. máj. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/103 anonim ***** válasza:
3%

De ha így írnám,( lehet nem jól rendeztem mondatokba) talán értenéd bocs, bocs, bocs


1. megismerési mód : Biblia

Sajnos a világ bibliaolvasóinak 90% a átdolgozott kiadást olvas erre értettem a hamisítást


2. Megismerési mód: Természet

Az evolúció elvével elérték sok embernél, hogy ne gondolkozzon el, hogy ki lehet aki ilyen összetetten és bölcsen alkotta, irányítja ezt a rendszert

Ezt értem letagadásnak


Félreérthető voltam

2017. máj. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/103 Wadmalac ***** válasza:
96%

"Sajnos a világ bibliaolvasóinak 90% a átdolgozott kiadást olvas erre értettem a hamisítást"

Az emberek 100%-a átírt, cenzúrázott, sokszorosan nyelvről nyelvre fordított Bibliát olvas. Nincs eredeti Biblia.

A Biblia nem is kezdte sosem komplett könyvként. Több száz éven át íródtak, gyűltek az elemei, rengeteg kézből.

Nincs, sosem volt ultimatív, egyetemes, hiteles példánya.


"Az evolúció elvével elérték sok embernél, hogy ne gondolkozzon el, hogy ki lehet aki ilyen összetetten és bölcsen alkotta, irányítja ezt a rendszert

Ezt értem letagadásnak"

A teremtésmítosszal elérték sok embernél, hogy ne gondolkozzon el, hogy a világ hogyan keletkezhetett, ezt egy huszárvágással egy teremtési csoda alá vonták (a görög drámaírók is, ha nem tudták értelmesen megoldani a cselekmény számukra szükséges alakulását, betettek egy deus ex machinát). Az "Isten útjai kifürkészhetetlenek" szlogennel védték, tiltották a teremtésmítosztól eltérő világkép kutatását, mert a vallási "mesében" való kételkedés maga után vonhatta az egyház, az uralom megkérdőjelezését is.

Sajnos sokan még mindig nem képesek kinőni ebből a tudást támadó, kivédő vallásos gondolkodásból, ezért is támadnak mindent, ami ellentmond a dogmájuknak.

Én ezt értem letagadásnak.

2017. máj. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/103 Wadmalac ***** válasza:
96%

"A nyolcezer éves fa meg egy alátámasztás mert a biblia is kb olyan távlatban kezdett íródni ha összegzed"

Nem igaz, nem bizonyíték, főleg, hogy sokkal, de sokkal régebbi életre is van bizonyíték, rengeteg, csak ti csak azt vagytok hajlandóak bizonyítéknak elismerni, ami a dogmátokat alátámasztja, legalábbis azt hiszitek, hogy teszi.

A földrészek sokmillió éves vándorlása is ezernyi úton bizonyított. De persze nektek ez sem bizonyíték.


"Nem foglak győzködni nyugi, felőlem származhatsz ahonnan akarsz"

Hát akkor konkrétan mit is csinálsz itt a tudomány rovatban?


A vallás, az vallás. A tudomány nem foglalkozik ezzel.

De onnantól, hogy a tudományt próbáljátok támadni teljesen tudománytalan "cáfolatokkal", onnantól amit csináltok, az nem vallás, az ÁLTUDOMÁNY.

2017. máj. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!