Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » A XXI. sz-ban miért hiszik...

A XXI. sz-ban miért hiszik még el sokan az olyan áltudományos meséket mint pl. az evolúció?

Figyelt kérdés
Semmi konkrét bizonyíték nincs, csak elmélet, következtetések meg értelmezések.
2017. máj. 22. 19:43
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/103 anonim ***** válasza:
100%
A helyzet az, hogy a tudatlanság szintjének csökkentésére vannak kidolgozott módszerek, és nem szerepel azok között, hogy ilyen fórumon ez lehetséges, ha nincs erős akarata a delikvensnek erre. Ezért tehát minden ilyen próbálkozás merőben fölösleges időtöltés. Ezt kizárólag azoknak írom, akik próbálnak jó szándékkal valami fényt vinni egyes fejekbe. Így nem lehet kedves barátaim.
2017. máj. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/103 Wadmalac ***** válasza:
94%

Én megelégednék azzal is, hogy aki lusta képezni magát, az nem jönne a tudomány rovatba keresztes lovagként hülyeségeket terjeszteni.

Sajnos nem lehet itt a meggyőzésük, felvilágosításuk a cél. Az elhajtásuk az, hogy ne trollkodjanak ide. Erre meg sajnos csak az energiafaló módszer van, hogy az érveiket egyenként megcáfoljuk.

De láthatóan ez is hatástalan.


Csak a hatásosabb oktatással felnövő jövő generációkban lehet reménykedni.

Sajnos a több évszázaddal ezelőtti áltudomány-szint terjedése (laposföld, tudománytámadás, hatnapos teremtés stb.) éppen az ellenkező irányban mutat.

2017. máj. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/103 Wadmalac ***** válasza:
94%

Kéne az ezóba egy plusz rovat, krecionizmus, konteók és hasonlók címmel, hogy azadminok csípőből átszórhassák oda a szemetet.

Aki meg ennek ellenére ide jön folyamatosan téríteni, azt le kéne tiltani erről a rovatról.

2017. máj. 24. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/103 anonim ***** válasza:
5%

Akinek nincs hite az a tudományhoz vonzódik ez tiszta sor. Ezt kellett volna írnom.

Nektek van fogalmatok róla hogy a dinoszaurusz csontvázakat milyen módszerrel állítja valaki több millió évesnek?

Ti itt mind régészek vagytok hogy ennyire kardoskodtok az ügy mellett?

Hogy te nem tudsz eredeti bibliáról az nem csoda kicsit járj utána, olvasd el a vizsolyi biblia elején Károli Gáspár hozzáállását a dologhoz (biztos megnézed, gondolom:l)

A biblia mellesleg ír sárkányokról az ószövetségben uh a dínóidat kipipálhatod

Másik a föld kéreglemezeinek a mozgása, tudjuk, hogy most lassan mozog ebből következik valamennyi vulkán, cunami stb amik erőteljesen rendezik a föld felszínét ebből levonja a tanulságot a tudomány, hogy ez mindig ilyen sebességgel ment, tehát millió évek kellettek hozzá, hogy a szárazföld kontinensekre csússzon szét (azt nem tagadják, hogy régen minden szárazföld egy tömbben volt) a biblia meg 2 mondatban leírja az egyik ószöv. szereplő neve mellett, hogy "az ő idejében oszlott meg a föld" tehát egy emberöltő alatt szétvált.

És akkor nem lehetett a dínók kipusztulása egy csapásra

Meteorbecsapódás? =kőeső le van írva

Az evolúció mivel a mai precíz műszerekkel sem mérhető (nem alakul ki egyik élőlényből egy másik fajta) ezért a millió évekkel takarózik mert akkor lehet mondani, hogy azért nem látod a változást mert te csak egy kis szeletében élsz az időnek...

Éppen ezért az evoban is hinni kell mert nem kézzelfogható dolog!

A biblia leírja hogy" az emberek akaratjuk szerint nem tudják, hogy e világ teremtetett Istennek beszéde által"


Ami még érdekes, hogy többen is jöttök kereszteslovag meg stb kifejezésekkel meg hogy ide miért írok ilyeneket de igazából én nem nektek válaszolok hanem a kérdezőnek! Nem tudtam, hogy tilos véleményt nyilvánítani :(

És még: próbáljatok saját véleményeket leírni és ne mindig az én szövegemből idézzetek! Soroljatok pro vagy kontra érveket mert ez volt a kér(d)és ha valaki elolvasta rajtam kívül

2017. máj. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/103 Wadmalac ***** válasza:
92%

Ez a tudomány rovat. A dogmatikus vallásos maszlagod, mint "vélemény" nem ide való.


A komplett katolikus egyház elismeri az evolúciót, elismeri az ősrobbanás-elméletet, a Vatikán, a pápa is.

Az egyéb elborult vallásos nézeteid számára ott a vallás rovat. Tegyél egy szívességet és ott oszzál hülyeségeket.


Az akármilyen hitednek megvan a helye, de nem itt.

Ez nem hordószónoki oldal.


Amúgy a kérdést amint felkerült, át kellett volna dobni ezo rovatba, látható, hogy az egésznek csak a tudomány rovatba trollkodás volt a lényege.

2017. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/103 anonim ***** válasza:
6%

25! Nem én tettem ide a kérdést, én megválaszoltam mert itt volt!


A katolikusaidra meg ép elméjű ember nem alapoz mert a Biblia írja le hogy Vatikán a bűn világvárosa, a pápa maga "Fenevad"

Ezeken kívül preferálják ha vért eszel azt meg a biblia mindenhol tiltja (épp ezért náluk divat)

Alapból meg mindenki szíve joga hogy mit gondol és nem utasítottam senkit semmire uh fogd vissza magad!

2017. máj. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/103 Ay carramba! ***** válasza:
96%
#15 Neked van egyáltalán akár egy kevés halvány lila csillámlós dunsztod az evolúciós tényekről? A 4-5 ezer év az evolúciós távban egy szempillantás, semmi. Az alatt csak kisebb változások történhetnek, ha egyáltalán szükséges valaminek át/megváltoznia/átalakulnia.
2017. máj. 24. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/103 Ay carramba! ***** válasza:
95%
Héj! Te 35%-os! Egy 100 pontos listán mennyire vagy összeesküvéselmélet-elfogadó?
2017. máj. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/103 Wadmalac ***** válasza:
90%

Oké, kibújt a szög a zsákból, még egy "a pápa a sátán maga" szektás.

Légyszíves, menjetek már valahová máshova, a XXI. század kulturális és tudományos színvonala mellett a létezésetek is katasztrófa.


Elégedj meg a tudattal, hogy a te világodban mi pokolra kerülnénk és után ne is gyertek ide a "pokolfajzatok" közé, akik a "tudományban hisznek".

Vedd úgy, hogy beálltál hajráújpestezni a fradisták b-közepére.

Hess.

2017. máj. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/103 Ay carramba! ***** válasza:
95%
#24 Tudod, a "minőségi vitatkozás" egyik elengedhetetlen alapja az, hogy türelmes vagy a másikkal szemben, és akkor is elfogadod a tényeket, ha azok elfogadhatatlanok az addigi szemszögedből. Ha ezt nem teszed meg, nem is jutsz előbbre.
2017. máj. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!