Kezdőoldal » Tudományok » Alkalmazott tudományok » Hogyan legyek olyan okos,...

Hogyan legyek olyan okos, mint egy egyetemi tanár?

Figyelt kérdés

Egy reál tárgyból (matematika, fizika, informatika) doktorált professzor szintjét hogy lehetne elérni vagy megközelíteni a BSc-s évek alatt?


Ha elérnék egy hasonló szintet, akkor biztosan nem lenne gond a diplomázás.



2017. júl. 1. 02:06
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Bsc alatt nehezen, pont ezért tanulnak ők még évekig a doktoriig. Többek között rengeteg olyan gyakorlatot szednek még magukra, amik a bsc képzésen nem lesznek ott.

Persze foghatod magad és belemélyedhetsz a tananyaggal kapcsolatos témákba saját magad is, ha jól megy az angol, a neten szinte mindent megtalálsz. De tanári segítség nélkül könnyen elveszik benne az ember.

2017. júl. 1. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
учиться учиться учиться - сказал Ленин!
2017. júl. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
14%

A tanulástól nem leszel okosabb.

Vannak olyan egyetemi tanárok, akik butábbak az átlagnál, csak egy adott szakterületről sok ismerettel rendelkeznek. Önálló gondolatot, felismerést azonban hiába vársz tőlük.

2017. júl. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
93%

Talintulli ne túlozz és ne állíts ostobaságokat.

Ne keverd össze a másik ember nézetrendszerét a tudásával. Előbbit utálhatod (nem túl sikkes), utóbbit legfeljebb megpróbálhatod megérteni.


Kérdező, te az iránt érdeklődsz, hogy lesz egy csecsemő világbajnok gyorsúszó. Hát úgy, hogy előbb felnő, közben úszkál, aztán edz, és ha elég szorgalmas, elég jók a képességei, akkor egyszer csak világbajnok lesz. De akkor már nem lehet csecsemő. Így van ez az egyetemi tanárokkal is. Az egyetemi hallgató tanul, tanácsokat kér az egyetemi tanártól, és ha lég szorgalmas, kitartó sokat tanul és jók a képességei, egyszer csak egyetemi tanár lesz. De ő akkor már nem hallgató (hacsak mondjuk matematika professzorként úgy nem gondolja, hogy szeretne a biológia professzora is lenni. De ezt nem szokták így gondolni.)

2017. júl. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%
Utóirat. De ha neked egyetemi hallgatóként ilyen gondolataid vannak, akkor elgondolkodom, hogy vajon jó helyen vagy-e. Elvileg az egyetemi hallgató státusz, egyfajta tudásszintet feltételez, általánosan is. A kérdés nem ezt tükrözi.
2017. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A fenn említett okok miatt megközelíteni/elérni bsc alatt nem lehet. Arra viszont van mód, hogy amennyiben a doktori fokozat elérése vezényel, gördülékenyebben rátérj arra az útra. Ennek általános kellékei a TDK-munka készítés, szakcikkek írása, kutatásokba való bekapcsolódás, vagy épp demonstrátori tevékenység.
2017. júl. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az egyetemi tanár a professzor. Ők egy adott területtel foglalkoznak évtizedek óta, te meg a BSc-vel kezded sejtegetni, mi merre hány méter. Még MA, majd PhD birtokában is kishal leszel a cápák mellett. (PhD-n jobb tudományokból 10% szerez fokozatot, az nem a hülyék istápolására van). Ehhez évek, évtizedek megfeszített ismeretszerzése kell. Azt is kérdezhetted volna, hogy alföldi legényként, falud határán soha túl nem menve, megmászhatod-e olyan gyorsan a Mt. Everestet, mint az ott született, 20 éve gyakorlatozó sherpa.
2017. aug. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!